بیانیه پرسپولیس علیه یک برنامه تلویزیونی/ اعتراض پرسپولیس به محرومیت بیرانوندباشگاه پرسپولیس،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
باشگاه پرسپولیس بیانیه‌ای در مورد صحبت‌هایی که در رسانه ملی راجع به مجوز حرفه‌ای مطرح شده بود، منتشر کرد.

به گزارش ورزش سه، بحث مجوز حرفه‌ای و فاکتورهایی که برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا لازم است در فصل‌های اخیر حسابی چالش برانگیز شده است. دو فصل پیش استقلال و پرسپولیس همراه با هم اجازه حضور در آسیا را پیدا نکردند و این فصل فقط مجوز حرفه‌ای پرسپولیس صادر شد تا استقلال باز هم در رسیدن به لیگ قهرمانان ناکام بماند.

 

یکی از عناوین مهم در کسب مجوز حرفه‌ای مالکیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس است که اقداماتی برای رفع مالکیت مشترک آنها صورت گرفت. برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن بود که به دلیل مشترک بودن مالکیت پرسپولیس و استقلال تنها برای سرخ‌ها مجوز حرفه‌ای صادر شده و شاید فصل بعد نوبت پرسپولیس باشد که از آسیا کنار برود و مطرح شدن این صحبت در یک برنامه تلویزیونی واکنش پرسپولیس را برانگیخت.

 

سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، در اطلاعیه‌ای نوشت: "بسیار عجیب می‌نماید که افراد دارای تریبون در رسانه‌ ملی که باید در جهت آگاهی بخشی گام بردارند، گاهی لابه‌لای اظهارات درستی که دارند عامدانه یا از روی عدم آگاهی اطلاعاتی را ارائه می‌کنند که مخرب بوده و ضمن ایجاد مشکلات بر تنش‌های هواداری هم می‌افزاید.

 

متاسفانه در یکی از برنامه‌های تلویزیونی شاهد این مسئله بودیم که به نام کارشناسی مسایل مربوط به حرفه‌ای سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال، این خط فکری و توصیه مطرح شد که از صدور مجوز حرفه‌ای برای پرسپولیس جلوگیری شود، چون دو تیم با مالکیت مشترک نمی‌توانند در رقابت‌ها حضور داشته باشند و چون سال قبل استقلال مجوز نگرفت، شاید برای این فصل نوبت پرسپولیس باشد که از این مسئله محروم شود.

 

چنین اظهار نظر عجیبی جدا از اینکه کاملا مغرضانه است و به حق اعتراض باشگاه پرسپولیس و هواداران را در پی دارد و انتظار می‌رود اصلاح و جبران شود، بیانگر این است که پاره‌ای اظهارنظرهای کارشناسی در تلویزیون به جای تکیه داشتن بر واقعیات و اطلاعات درست، رسمی و قانونی، ریشه در کری‌خوانی‌های بعضا سطح پایین در فضای مجازی دارد.

 

به عنوان یک نکته اساسی به اطلاع کارشناس مربوطه که آن اظهارنظر عجیب را مطرح کرد و دیگر عزیزان در رسانه ملی می‌رسانیم، اخذ مجوز فعالیت حرفه‌ای که هر سال سخت‌گیرانه می‌شود، نوبتی نیست. اینکه بعضی مسایل اصولا از اختیارات و ید قدرت دو باشگاه خارج است و باید مدیریت کلان کشور و ورزش و فوتبال برای آن اقدام کنند مسئله درستی است که همه می‌دانند ولی این طور نیست که دو باشگاه بروند سر صف زنبیل بگذارند و هر یک نوبتش شد مجوز بگیرد.

 

برای اخذ مجوز، باید یک‌سری استانداردها، الزامات و پروتکل‌ها اجرا شود که همه ساله از سوی کنفدراسیون و فدراسیون اطلاع‌رسانی می‌شود. هم اکنون باشگاه‌ها همه‌روزه به شدت درگیر این موضوع بوده و در حال بارگذاری مدارک هستند و کمیته صدور مجوز هم مرتب در تلاش است تا کمبودها و خطاها را مشخص و برای مرتفع شدن به باشگاه‌ها اعلام کند.

 

سال گذشته اگر متاسفانه باشگاه دیگر نتوانست این مجوز را دریافت کند هیچ ارتباطی به مالکیت مشترک نداشت. این یک دروغ بزرگ در فضای مجازی و از سوی افراد غیر مسئول و دروغ‌پرداز بود که باشگاه دیگر قربانی شد تا پرسپولیس مجوز بگیرد. حتی فکر نمی‌کنیم مسئولان خود آن باشگاه چنین حرفی زده باشند. منشأ این دروغ حداقل برای ما مشخص نیست و بسیار متاسفیم که چنین دروغی به عنوان فکت و دیتا در تلویزیون مورد پذیرش قرار گرفته است.

 

سال گذشته هم بحث مالکیت مشترک به صورت رسمی با تدبیری که انجام شد مرتفع شده بود و به صورت رسمی اعلام شد و اسناد آن نیز منتشر گردید. قطعا دولت محترم و وزارت محترم ورزش و جوانان باید برای این امر در سال جاری هم تدبیر لازم بیندیشند، ولی آن چه در سال قبل مانع از صدور مجوز برای باشگاه دیگر شد، طبق آن چه فدراسیون فوتبال به صورت رسمی و با ارائه اسناد قانونی اعلام کرد؛ مشکل بدهی مالی و در نهایت کامل نشدن بارگذاری مدارک و مستندات بود و این موضوع هیچ ربطی به پرسپولیس نداشت ولی افرادی آن دروغ بزرگ را به هواداران آن تیم گفتند.

 

و اما در پرسپولیس به خاطر نداریم آخرین باری که باشگاه یک تعطیلی کامل را طی کرد، چه زمانی بوده است. هیچ شب و روزی در تعطیل‌ترین حالت کشور نمی‌گذرد که حداقل یکی از بخش‌های باشگاه فعال نباشد حتی اگر تیم در تعطیلات باشد. در همین نوروز ۱۴۰۲ لحظاتی بعد از تحویل سال بود که باشگاه رسیدن ایمیلی مبنی بر یک بدهی جدید را اطلاع داد در حالی که فرصت برای بستن پرونده‌های بدهی قطعی در همان نوروز به پایان می‌رسید و کار از همان روز نخست نوروز شروع شد تا به مشکل نخوریم.

 

برای نوروز امسال هم به نظر نمی‌رسد بعضی بخش‌های باشگاه چون امور بین‌الملل، بخش مالی، امور ورزشی و… مجالی برای تعطیلات به آن معنا داشته باشند، چرا که درگیر همین مقوله اخذ مجوز حرفه‌ای خواهیم بود.

 

اعتراض پرسپولیس به محرومیت بیرانوند

علیرضا بیرانوند که طی فصول حضورش در پرسپولیس کمتر پیش آمده دیداری را از دست بدهد، اکنون به دلیل چهار کارته شدن مقابل ذوب آهن غایب است.

 

به نقل از ورزش سه بیرانوند در شرایطی کارت زرد مقابل تراکتور دریافت کرد که ثانیه‌های پایانی بازی را پشت سر می‌گذاشت و داور به زعم اتلاف وقت او را جریمه کرد.

 

این کارت زرد اما با واکنش باشگاه پرسپولیس و کادرفنی این تیم همراه شده است؛ این باشگاه مدعی است با توجه به قوانین وقتی داور کادرپزشکی را به زمین فرا می‌خواند و بررسی پزشکی روی بازیکن مصدوم (در اینجا علیرضا بیرانوند) صورت می‌گیرد، نباید کارت زرد می‌داد و اگر تصور اتلاف وقت داشت نباید کادرپزشکی را فرا می‌خواند و بلافاصله بعد از قطع بازی، بیرانوند را با کارت زرد جریمه می‌کرد.

 

تصمیم داور اما با دعوت کادرپزشکی و بعد از آن انجام امور پزشکی روی بازیکن مصدوم، در نهایت با کارت زرد همراه شده است که به زعم باشگاه پرسپولیس تصمیمی اشتباه بوده است.

 

با این حال علیرغم اعتراض باشگاه پرسپولیس بعید است اتفاقی در خصوص محرومیت بیرانوند صورت گیرد و پرسپولیس باید با گلر دوم خود در غیاب شماره یک ملی‌پوش برابر ذوب آهن قرار گیرد.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------