کی روش: نمی خواهید تشویق کنید، در خانه بمانید / ساوتگیت: نباید دو گل دریافت می‌کردیماخبار،اخبار جدید،اخبار روز
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران انتقاداتش از هواداران حاضر در ورزشگاه را پی گرفت.

به گزارش ورزش سه، پس از شکست سنگین و غیرمنتظره مقابل انگلیس کارلوس کی روش برای اولین بار با چهره ای درهم رفته و روبروی خبرنگاران نشست و به سوالات پاسخ داد.

 

او قبل تر در جریان بازی رو به هوادارانی که در ورزشگاه حضور داشتند، مقابل آنها به تندی حرکتی انجام داده که شاید در تاریخ بازی های ملی کم مانند باشد. کی روش که به شدت از شکست امروز عصبانی به نظر می آمد بعد از صحبت هایش در فلش اینترویو در نشست خبری سعی کرد از شاگردانش حمایت کند و البته پیام خود را به برخی از ایرانیان حاضر در قطر بفرستد.

 

آنچه که می خوانید صحبت های کامل مربی ای است که دوست ندارد اعتبار و خاطرات خوش دوران طولانی حضورش در ایران را با سه بازی ناموفق در جام جهانی عوض کند. او همچنان تهاجمی و امیدوار است و حتی شکست امروز مقابل انگلیس را یک درس بزرگ لقب داد تا تیمش بتواند از این روز دشوار عبور کند. و اما صحبت های مرد پرتغالی که قطعا بازتاب زیادی خواهد داشت:

 

*آنچه در توان داشتیم را در زمین پیاده کردیم 

ما تا آخرین توان جنگیدیم و شجاع بودیم. آن چه در توان داشتیم را در زمین پیاده کردیم .هنوز چیزی تمام نشده و ما دو بازی دیگر در جام جهانی داریم و تلاش می‌کنیم که با موفقیت آن‌ها را پشت سر بگذاریم.

 

*در نیمه اول بازی تمام شده بود

نظرم ساده و عملی است. در نیمه اول، بازی تمام شده بود. تنها هدفی که برای تیم ما مانده بود این بود که بتوانیم متحد و شجاع باشیم و تا جایی که می‌توانیم بجنگیم و فوتبال را مفتخر کنیم. این لحظات بد این اجازه را به ما داد که از ابتدا در سطح بالایی بازی کنیم.

 

*چیزهای زیادی از انگلیس یاد گرفتیم 

همه بازیکنان خیلی خوب بازی کردند. بازیکنان ما تجربه انگلیسی‌ها را نداشتند. امروز چیزهای زیادی از تیم ملی انگلیس یاد گرفتیم و نتیجه‌گیری می‌کنم که تیم ملی ما اکنون با شرایط بهتری آماده بازی بعدی است.

 

*الان بهتر از قبل آماده بازی ولز هستیم 

همانطور که گفتم، الان خیلی بهتر از قبل آماده بازی با ولز هستیم. رقابت در سطح بالایی است و همه چیز آماده است که کارمان را انجام دهیم و سعی می‌کنیم بازی بعد را ببریم. همیشه همینطور است. باید درس هایی را بیاموزیم و تمرکز کامل داشته باشیم و هیج موضوعی در اطراف تیم نباشد. مهم این است که بدانیم چه چیزهایی رخ داده و چه چیزهایی باید یاد بگیریم.

 

*کار ما عوض کردن گذشته نیست 

کار ما این نیست که گذشته را عوض کنیم. باید روی آینده تمرکز کنیم. اگر آدم فکر کند که شانس زیادی ندارد، کار زیادی نمی‌کند. تنها چیزی که در کنترل ماست، این است که فکرمان را آماده کنیم و مسائل را پیش ببریم.

 

*کسانی که نمی‌خواهند از تیم ملی حمایت کنند در خانه بمانند

من سوالتان را متوجه نمی‌شوم. اگر در دست من بود، نمی‌گذاشتم خیلی چیزها اتفاق بیفتد. اگر می‌توانستم بازی را کنترل کنم، من کسی نبودم که اظهارنظر بیشتری داشته باشم. همه می‌دانند که بازیکنان من در چه محیطی هستند. این شرایط، بهترین نیست. از نقطه نظر تعهد و تمرکز، شرایط بر بازیکنانم اثر می‌گذارد. آن‌ها انسان هستند. سال‌هاست که آن ها را می‌شناسم. آنها یک هدف دارند و می‌دانیم کسانی که مثل افسانه بودند را دنبال می‌کنند و به آن ها افتخار می‌کنم که بازی می‌کنند. من خیلی از کاری که کردم مفتخرم. البته اگر مثالی بخواهید، در ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ حمایت کامل داشتیم اما دیدید که امروز چه اتفاقی رخ داد. باید به کسانی که نمی‌خواهند تیم ملی را حمایت کنند بگویم که بهتر است در خانه بمانند، کسی به آن ها نیاز ندارد.

 

*نمی‌توانستیم خونریزی را کنترل کنیم 

من از داور درباره بیرانوند پرسیدم. نمی‌توانستیم خون‌ریزی را کنترل کنیم. چیزی که اتفاق اتفاد این بود که بینی بیرانوند شکسته بود و وقتی خون‌ریزی را متوقف کردند بازی ادامه یافت و فکر کردیم که او نمی‌تواند دیگر بازی کند. علائمی بود که ممکن است مشکلاتی برای بازیکن به وجود آورد. متاسفانه یک دقیقه بعد از اینکه بازی را شروع کردیم، بازیکن قادر به ادامه بازی نبود.

 

*از ترکیب امروز تیم ملی چند نفر مقابل ولز بازی خواهند کرد؟

من نمی‌توانم به این سوال جواب بدهم. تا قبل از شروع بازی با ولز جواب روشنی به این سوال ندارم. علاوه بر این نتیجه، باید به درستی تجزیه و تحلیل کنیم. شاید باید بازیکنان از نظر فکری تقویت شوند. فقط پس از تجزیه و تحلیل کامل می‌توانیم به این سوال جواب دهیم.

 

*ترکیب تیم در این بازی غیرمنتظره بود. آیا قبول دارید که در انتخاب ترکیب اشتباه کردید؟ 

نه! چیزی که در این بازی اشتباه بود، کیفیت، سرعت و رقابت بازیکنان انگلیسی بود. با سرعتی که توپ را به چرخش در می‌آوردند، تیم ما نتوانست خود را با این سرعت تطبیق دهد. آنها در ۲۰ دقیقه اول سریع بودند. گل اول و دوم موقعی زده شد که انتظار نداشتیم. آنطور که گل زده شد، شوکه شدیم. درباره ترکیب بازیکنان باید بعد از بازی بررسی کنیم و ببینیم که چه اتفاقی رخ داد و چیزهایی که باید یاد بگیریم را یاد بگیریم. این نیست که ترکیب و زمین بازی مطرح نیست. موضوع این است که چگونه آموزش می‌گیریم و چگونه بازیکنان و مربی، خود را آماده می کنند و اگر که یک روز بخواهید به برزیل و آرژانتین و انگلستان نزدیک باشیم باید این مسائل را در نظر بگیریم. این مساله درباره زمین نیست. باید بدانیم چطور تمرین کنیم. اگر روی این زمینه ها کار نکنیم به موفقیت نمی رسیم.

 

یکسری افراد در اطراف تیم، تمرکز بازیکنان را به هم می‌زنند و بهتر است در خانه بنشینند. با این حال خیلی از مردم خوشبین به صعود تیم ملی ایران و بازی با ولز و آمریکا هستند. آیا تضمینی می‌دهید که تیم ملی به دور بعدی صعود کند؟

شما کاملا درست گفتید. در 2011 کار با تیم ملی را شروع کردیم. وقتی در 2014 مسابقه دادیم، به خوبی آماده شده بودیم. بازی فقط درباره آمادگی بود و تماشاگران در کنار ما بودند. چیزی که می‌توانم بگویم این است که فوتبال و توپ چیزی است که باید بگذارد بازیکنان ما حس کنند بهترین هستند و فکرشان باید بر فوتبال متمرکز باشد. وقتی من درباره ایرانی‌ها اظهارنظر کردم، البته به همه ایرانی ها خوش آمد می گویم اما از کسانی که می‌خواهند با موضوعاتی که درباره فوتبال نیست کارها را به هم بزنند، استقبال نمی‌کنیم. من با انگلیسی‌ها کار کرده‌ام و می‌دانم چقدر برای بازی در انگلیس علاقه وجود دارد.

 

*این بازیکنان می‌خواهند نماینده ایران باشند

در ایران فوتبال یک چیز مصنوعی نیست. علاقه به فوتبال، واقعی است و رویای آنها این است که فوتبال بازی کنند و جام جهانی اتفاق افتاده و می‌خواهند بازی کنند. اجازه دهید این بازیکنان بازی کنند چون می‌خواهند نماینده کشورشان باشند. همه تیم های ملی که اینجا هستند، مسائلی دارند. این بازیکنان فقط می‌خواهند بازی کنند. همه تیم‌های دیگر هم مسائلی دارند. همه از تیم ما تقدیر می‌کنند که شهامت دارند که بازی کنند، بنابراین اجازه دهید کارشان را انجام دهند. درست نیست که به این کشور بیایید و از آنها بخواهید کاری کنند که مسئولیت‌شان نیست. بازیکنانم اینجا هستند که بازی کنند و باعث افتخار کشور شوند و خوشحالی را برای مردم و کشور بیاورند.

 

ساوتگیت: نباید دو گل دریافت می‌کردیم/ شروعی عالی برای ما رقم خورد

سرمربی تیم ملی انگلیس از نمایش عالی برابر ایران تمجید کرد، ولی عنوان کرد تیمش نباید در این دیدار دو گل دریافت می‌کرد.

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

به گزارش ایسنا و به نقل از تلگراف، گرت ساوتگیت سرمربی تیم ملی انگلیس بعد از بازی با ایران گفت: راستش را بخواهید من از دقایق پایانی بازی عصبانی شده‌ام اما خیلی جلوتر بودیم. نیمه اول سخت بود چون توقف‌های زیادی داشت اما در این مرحله از بازی نباید دو گل دریافت می‌کردیم. این عالی است، شروعی عالی برای ما رقم خورد اما باید مقابل ایالات متحده بهتر باشیم.

 

او در ادامه گفت: ۲۴ دقیقه زمان اضافه شده زمان زیادی برای حفظ تمرکز است. هم دکلان و هم جود در این دیدار عالی بودند، مهاجمان ما بسیار خوب بودند و دفاع در کنترل کامل بود. من حرکت کالوم ویلسون را در گل آخر خیلی دوست داشتم. او می‌توانست خودخواه باشد اما تیم را در اولویت قرار داد و پاس داد.

 

سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس در نشست خبری بعد از بازی نیز در واکنش به اینکه تیم ملی ایران را از ۱۰ سال گذشته تا امروز چطور می بیند؟ گفت: شرایط سختی برای کی‌روش بود. او سه، چهار بازی همراه تیم ملی ایران بود. البته تجربه همکاری را داشت. لازم است که مربی اطلاعات بیشتری درباره هر بازیکن داشته باشد. اطمینان دارم که ایران رقیب سختی برای آمریکا و ولز است و نباید احساس بدی نسبت به بازی امروز داشته باشد. ایران تیم با افتخار و مغروری است و کی‌روش نتیجه لازم را کسب می‌کند.

 

وی درباره اینکه گریلیش بعد از گلزنی در بازی امروز به شکل ویژه‌ای به خوشحالی پرداخت گفت: او یک انسان دوست داشتنی است و وضعیت خود را با خواهرش دارد. (گریلیش به یک کودک مبتلا به فلج عصبی قول داده بود که اگر گل بزند این گل را با حرکتی به او تقدیم کند. خواهر گریلیش هم به این بیماری مبتلاست.) معنای این مساله این است که از قدرت خود آگاه است و طبیعتا او فردی بسیار مهربان است. خوشحالیم که با گروهی از بازیکنان سر و کار داریم که تشنه پیروزی و بازی هستند و در عین حال به فکر دیگران هستند و تواضع دارند. ما گروهی داریم که بسیار عالی هستند. تعجب نمی‌کنم که امروز اینقدر خوب بازی کردیم. از زمانی که گرد هم آمده‌ایم، این امر دیده می‌شود.

 

گرت ساوت گیت درباره بازوبند وان لاو و وضعیت هری کین  گفت: فکر می‌کنم حال هری خوب است و به اینت خاطر او را از زمین خارج کردیم. بحث بازوبند مساله ای نیست که به آن بپردازیم. بحث‌ها بین چندین ملت اروپایی و فیفا ادامه دارد. فیفا با وضعیتی که دارد یک جرو سابقه ای را ایجاد می کند. فکر می‌کنم در یک دنیای ایده‌ال در گذشته وضعیت روشنی بود و این امر باعث نمی‌شود حواسمان منحرف شود. لازم بود روی آموزش خودمان و تمرینات متمرکز باشیم و برای بازیکنان لازم است که درباره بازی متمرکز باشند و اگر بتوانیم تفاوتی در یک موضوع ایجاد کنیم، خوشحال می‌شویم. باید انرژی خودمان را در جهت صحیح هدایت کنیم.

 

سرمربی تیم ملی فوتبال انگلستان درباره بازوبند "وان لاو" و صحبت‌هایش با سرمربی تیم ملی دانمارک درباره این مساله گفت: من کسپر هیولمند را به خوبی می‌شناسم اما با او در تماس نبودم. او فرد خوبی است. چند ماه پیش درباره مسائل زیادی بحث کردیم اما درباره این مساله حرف نزدیم. همه مربیان این حق را دارند که روی فوتبال متمرکز باشند. مسائل زیادی است که مردم می‌خواهند ما درباره آن حرف بزنیم اما این جام جهانی است. بخش عمده انرژی من باید در جهت آماده‌سازی تیم ملی صرف شود. دیگر افراد در فدراسیون هم باید این کار را کنند.

 

سرمربی انگلیس در واکنش به اینکه پیش از این گفته می‌شد انگلیس "حوصله سر بر" بازی می کند گفت: من و بازیکنان خیلی حرف زدیم که شرایط خوبی را ایجاد کنیم. در نقاط حمله خیلی خوب بودیم. باید به همین ترتیب تیم را جلو می‌بردیم و به صورت ترکیبی کار می‌کردیم. این نقطه شروع خوبی بود. سکوی خوبی بود. لازم است در برخی جنبه‌ها بهتر باشیم.

 

وی درباره اینکه زانو زدن بازیکنان این تیم برای حمایت از مردم ایران بوده یا برای مقابله با تبعیض نژادی؟ گفت: چیز خاصی درباره ایران نیست که بگویم. از ایران اطلاع کافی نداریم. برای ما و کی‌روش و بازیکنان مهم است که آنها درباره این مساله صحبت کنند. موضع یکی است چون اعتقاد داریم می‌توانیم تفاوتی را در کشور خودمان و سراسر جهان ایجاد کنیم. می‌خواهیم کیفیت را بالا ببریم و همه در یک مجموعه باشند. چیزی نیست که به اندازه کافی دانش داشته باشیم و صحبت کنیم. ما از مردم حمایت می‌کنیم، اگر بخواهند ما حامی آن ها باشیم. ما فکر می‌کنیم که برای مردم جوان در کشورمان و سراسر جهان مهم است که بازیکنان بحث مناسبی را شروع کنند و این بتواند تفاوتی را برای نسل‌های آینده ایجاد کند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022