سویا 1-2 رئال: آنچلوتی نایب‌قهرمانی را از دست نمی‌دهداخبار،اخبار جدید،اخبار روز
سویا امشب در هفته سی و هفتم لالیگا در خانه خود به مصاف رئال مادرید رفت و با نتیجه 2-1 شکست خورد.

به گزارش ورزش سه، سویا، فینالیست لیگ اروپا، امشب در هفته ماقبل پایانی لالیگا در ورزشگاه خانگی‌اش سانچس پیس‌خوان میزبان رئال مادرید بود. سویا در دقایق اولیه با گل رافا میر پیش افتاد اما رودریگو در دقیقه 29 برای رئال گلزنی کرد تا نیمه اول با تساوی 1-1 به پایان برسد. ستاره برزیلی رئال در نیمه دوم یک گل دیگر هم زد تا شاگردان آنچلوتی با گل‌های او 2-1 به پیروزی برسند.

 

سویا اولین موقعیت جدی این مسابقه را ایجاد کرد و به گل رسید. در دقیقه 3 و در حالی‌که حاضران در ورزشگاه شاهد اولین حمله بازی بودند سویا سانتری روی دروازه رئال ارسال کرد که توسط میلیتائو دفع شد. اما توپ به جیل رسید و شوت او بعد از برخورد به بازیکنان در مقابل رافا میر افتاد. مهاجم اسپانیایی سویا بدون اشتباه دروازه کورتوا را باز کرد تا تیمش پیش بیفتد.

 

مادرید که انتظار نداشت اینقدر زود گل بخورد حملاتی را روی دروازه حریف سازمان داد. چند دقیقه بعد رئالی‌ها شانس خوبی برای گلزنی داشتند. پاس خوب سبایوس را واسکز به رودریگو رساند و این ستاره برزیلی از فاصله نزدیک نتوانست دروازه را باز کند و شوت او از کنار دروازه بیرون رفت.

 

رئال به حملات خود ادامه داد و در دقیقه 29 به گل تساوی رسید. رئال صاحب یک ضربه آزاد شد و چندین نفر از بازیکنان این تیم پشت توپ صف کشیده بودند. در نهایت رودریگو این ضربه را شلیک کرد و شوت او دور از دست‌های دروازه‌بان سویا در گوشه راست پایین دروازه آرام گرفت.

 

در آخرین دقایق نیمه اول لاملا فرصتی عالی داشت تا سویا را دوباره جلو بیندازد. ارسال گومز از سمت چپ بلندتر از آن بود که میر بتواند از آن استفاده کند. اما توپ در تیر دوم به لاملا رسید. اما شوت این بازیکن آرژانتینی از بالای دروازه رئال بیرون رفت.

 

نیمه اول با تساوی 1-1 به پایان رسید و دو تیم با این نتیجه به رختکن رفتند.

 

در شروع نیمه دوم در همان دقیقه اول رئال فرصتی عالی به دست آورد. شوامنی در میانه میدان توپ‌گیری کرد و رودریگو را راه انداخت. ستاره برزیلی در موقعیت تک به تک از بونو هم عبور کرد ولی نتوانست دروازه را باز کند. با اینکه به نظر می‌رسید او در آفساید قرار داشته ولی رودریگو این را نمی‌دانست و فرصتی عالی را وارد دروازه نکرد. 

چند دقیقه بعد نوبت به فرصت خطرناک سویا روی دروازه رئال رسید. آکونیا، مدافع چپ این تیم با عبور از سبایوس و واسکز ارسالی کم‌ارتفاع داشت که به میر رسید. مهاجم اسپانیایی از زاویه بسته شلیک کرد که نتوانست دروازه کورتوا را باز کند.

 

رودریگو که در نیمه دوم هم بارها خط دفاعی سویا را آزار داده بود در دقیقه 69 دومین گل خود در این بازی را به ثمر رساند. با اینکه سویا صاحب یک ضربه آزاد شده بود ارسال بد باعث شد رئال توپ را تصاحب کند و به سرعت به سمت دروازه حریف حرکت کند. رودریگو که حرکت را آغاز کرده بود پاسی از کروس دریافت کرد و در میانه زمین سویا دوباره صاحب توپ شد و به سمت دروازه حرکت کرد. او بعد از ورود به محوطه جریمه از مونتیل گذشت و توپ را در گوشه دروازه سویا کاشت تا رئال پیش بیفتد.

 

 

چند دقیقه بعد ارسال کروس می‌رفت با ضربه سر رودیگر تعویضی به گل سوم رئال تبدیل شود اما ضربه سر او با اختلافی اندک بیرون رفت.

 

درحالی‌که هفت دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود مارکوس آکونیا، دفاع چپ آرژانتینی سویا، با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد تا آخرین امیدهای سویا برای بازگشت از دست برود. تکل بی‌احتیاط آکونیا روی پای سبایوس باعث شد داور با نشان دادن کارت قرمز مستقیم او را اخراج کند.

 

در دقیقه 88 رئال در سمت راست صاحب یک ضربه ایستگاهی شد. ارسال کروس ابتدا دفع شد ولی توپ دوباره به کروس رسید و شوت او را بونو با واکنشی خوب دفع کرد تا ستاره آلمانی رئال به گل نرسد.

 

رئال مادرید در نهایت با نتیجه 2-1 به پیروزی رسید تا خیالش از حفظ رتبه دوم در هفته ما قبل پایانی لالیگا راحت بشود. درحالیکه قهرمانی بارسا قطعی شده رئال در پایان هفته سی و هفتم با 77 امتیاز در رتبه دوم ایستاده و اتلتیکو با یک بازی کمتر 73 امتیازی است. به این ترتیب حتی در صورت پیروزی اتلتیکو در بازی این هفته جایگاه دوم همچنان در اختیار شاگردان آنچلوتی خواهد ماند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------