آخرین اخبار ورزشی


استقلال ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

استقلال در برزخ افکار مربیانش

هر چیزی به انسان دروغ بگوید، آمار هرگز چنین نمی‌کند؛ واقعیتی که به ما می‌گوید تیم فوتبال استقلال در هیچ‌یک از 5 بازی آخرش در…

مرندی: سعید با باخت، مرد و زنده شداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
لیبروی تیم ملی والیبال ایران قول سکوی المپیک قبل از آغاز بازی‌ ها را کار اشتباهی عنوان کرد.

مهدی مرندی، لیبروی تیم ملی والیبال، معتقد است بازیکنان در المپیک توکیو کم نگذاشتند. هرچند تیم به دور دوم صعود نکرد. اتفاقی که هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد. با اینکه این روزها شایعه اختلاف سعید معروف با آلکنو، سر زبان‌ها افتاده و دلیل حذف تیم ملی را از دور مقدماتی المپیک می‌دانند اما او قبول ندارد و تمام‌قد از سعید معروف دفاع می‌کند. او معتقد است معروف ریشه والیبال ایران است.

 

 

*تیم ملی خیلی توفانی شروع کرد و بعد از دو برد همه فکر می‌کردند با برد سوم، صعود به دور دوم را نهایی کند اما نشد، چرا نشد؟

نه می‌توانم حرف شما را تأیید کنم و نه رد. ولی ما همان انگیزه بازی جلوی لهستان و ونزوئلا را جلوی کانادا داشتیم اما کانادا فضایی بازی کرد. هر قدر بچه‌های ما اسپک می‌زدند، در زمین آنها نمی‌خوابید، درست مثل ژاپن در توپگیری عالی بودند، انگار به جای شش نفر در زمین، برای هر پست سه نفر بودند. ما جلوی ایتالیا و ژاپن خیلی خوب بازی کردیم اما فراموش نکنید حریفان ما تیم‌های بزرگی هستند. ما می‌خواستیم ژاپن را ببریم، با اینکه خوب هم کار کردیم اما نتوانستیم بازی را خوب مدیریت کنیم و باختیم. حتی اگر یک درصد بهتر کار می‌کردیم، می‌بردیم و به دور بعد می‌رسیدیم.

 

*خیلی‌ها منتظر بودند تیم با صعود به دور دوم، به جمع چهار تیم برسد و حتی روی سکو برود.

من به کسی ایراد نمی‌گیرم اما مردم برای انتقاد از ما هم حق دارند و هم ندارند. مردم حق دارند چون بازی‌های خوبی از تیم دیده بودند، شاید ملاک بازی با لهستان بود اما حق ندارند بابت اینکه مگر ایران چند مدال جهانی دارد که همه توقع سکوی المپیک از آن داشتند؟ کسی حرف از سکوی المپیک می‌زند که تیمش چهار، پنج دوره از رقابت‌های جهانی روی سکو رفته باشد نه اینکه فقط در رقابت‌های جهانی حضور داشته است. شاید حالا برزیلی‌ها می‌توانند به تیم والیبال برزیل انتقاد کنند چراکه این تیم یک ماه قبل در لیگ ملت‌ها قهرمان شد اما در المپیک نه تنها به فینال نرسید که مقام هم نیاورد و چهارم شد. به این تیم انتقاد وارد است. ما در المپیک کم نگذاشتیم ولی حرف از رفتن روی سکو جز فشار روانی روی ما چیز دیگری نداشت. به نظرم تیم ما جدا از نتیجه خوب کار کرد.

  

*آقای خوش‌خبر می‌گفت ترس از باخت کار تیم را خراب کرد.

ترس از باخت نبود. ما می‌دانستیم که نسل طلایی والیبال هستیم و اگر تیم در المپیک توکیو نتیجه نگیرد، شاید دیگر تا زمانی که والیبال باشد و المپیک، تیم ملی والیبال ایران دیگر چنین ترکیبی را نداشته باشد. وقتی سعید خداحافظی کند، هیچ‌کس نمی‌تواند جای او را پر کند، یا حتی سید و امیر غفور. والیبال بازی پوئن به پوئن است و لحظه‌ها، درست نبود قول سکو قبل از بازی‌ها می‌دادند.

 

*خیلی از کارشناسان ناکامی تیم را به پای اشتباه آلکنو برای انتخاب بازیکنان نوشته‌اند.

آنهایی که انتقاد می‌کنند در گود نیستند. حرف زدن که مالیات ندارد. آلکنو بهترین‌ها را برای المپیک انتخاب کرد، مگر در دریافت بهتر از میلاد و میثم صالحی داریم؟ یا در پشت‌خط‌زن بهتر از امیر غفور و صابر هم هست؟ او حتی برای پست پاسور، سرعتی‌زن و لیبرو هم بهترین‌های ایران را انتخاب کرد. البته من دریافت‌کننده بودم و هر جا تیم‌ گیر می‌کرد جابه‌جا می‌شدم. زمان می‌تواند این انتخاب را تأیید کند. شاید خیلی‌ها ایراد می‌گیرند چون یک بازیکن خاص انتخاب نشده اما آمار دریافت تیم در المپیک خیلی با NVL فرق دارد.

 

* درست است که سعید معروف، با آلکنو اختلاف داشت و ست سوم بازی با ژاپن وقتی تعویض شد، نمی‌خواست ست چهارم بازی کند؟

سعید معروف هیچ وقت این‌طور نبود. او از سال 2010 که ولاسکو آمد روز به روز شرایط والیبال بهتر شد. من می‌گویم 10 سال اما او 15 سال پاسور تیم ملی بود. در این 15 سال با یک اکشن و نگاه مسیر و پوئن او، قضاوت شد. سعید جزو ارکان و ریشه والیبال بود. چون بیرون از زمین بود و با اخم آمده، این حرف‌ها را می‌زنند. شاید آن لحظه ناراحت نتیجه تیم بوده یا اگر نمی‌خواسته بیاید شرایط تیم خوب بوده. همه می‌دانند کسی که می‌خواهد خداحافظی کند، دوست دارد با بهترین نتیجه برود. این حرف‌ها درباره سعید اصلاً درست نیست.

مرندی: سعید با باخت، مرد و زنده شد

 

*سعید معروف بعد از باخت، گریه کرد.

شاید دوربین تنها یک لحظه از گریه‌های سعید را نشان داد اما من می‌گویم سعید قبل از گریه مُرد و زنده شد. حال بد او را هیچ‌کس نداشت. سعید در رختکن خیلی گریه کرد و خوش‌خبر او را آرام کرد.

  

*المپیک توکیو، تلخ‌ترین المپیک والیبال بود؟

من فکر می‌کنم بعد از لیگ ملت‌ها، به دلیل عملکرد بهتر تیم المپیک تلخی نبود. اگر تیم به دور بعد صعود می‌کرد شرایط خیلی بهتر می‌شد. ما فقط نتیجه نگرفتیم.

*انگار گروه ایران طلسم شده بود چون هیچ تیمی از گروه ایران به نیمه‌نهایی نرفت. حالا طلسم که نه ولی المپیک همین است. کار برای همه خیلی سخت است. نگاه کنید، آمریکا بالا نرفت اما آرژانتین که به سختی به دور دوم رسید، برزیل را هم شکست داد. آرژانتین با اینکه تنها دو بازیکن سطح بالا به اسم دچه‌گو و کونته را داشت اما بدون هیچ فشاری کار کرد. برزیل اما پرستاره و پرافتخارترین تیم دنیا هم به نیمه‌نهایی نرسید.

 

*حرفی مانده؟

دم همه مردم گرم که همیشه حامی تیم ملی والیبال بوده‌اند. آنها در اینستا از ما حمایت می‌کردند. امیدوارم تیم ملی در مسابقات آینده موفق باشد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------