آخرین اخبار ورزشی

حسین زاده،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

حسین‌زاده بند فسخ قرارداد خود با استقلال را فعال نکرده است/ تمدید مسعود شجاعی با نساجی

هافبک جوان استقلال برای فعال کردن بند فسخ قرارداد خود با باشگاه استقلال، باید دو شرط ذکر شده در این قرارداد را محقق کند. به…

تبعید باقـــری و هاشمیــــان به سکو؟ باقـــری و هاشمیــــان,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

صعود تیم ملی به جام جهانی 2022، دراگان اسکوچیچ نقش اصلی را به‌عنوان سرمربی داشت و همکاران او هم کم تأثیرگذار نبودند. از جمله وحید هاشمیان و کریم باقری که اولی از دوران حضور مارک ویلموتس روی نیمکت تیم ملی مانده بود و دومی هم برای حفظ انضباط در تیم ملی، برای برگزاری دور دوم مرحله اول مقدماتی جام جهانی در بحرین به اردو اضافه شد و توانست عضوی کلیدی از کادرفنی اسکوچیچ باشد.

 

بعد از قطعی شدن صعود تیم ملی به جام جهانی، قرارداد دراگان اسکوچیچ اتوماتیک‌وار تمدید شد اما دستیاران او باید توافق جدیدی با فدراسیون فوتبال انجام می‌دادند تا بتوانند در دوحه نیز همراه تیم ملی باشند. اتفاقی که اسکوچیچ هم بر آن تأکید داشت و بارها اعتراض خود را به گوش مسئولان فدراسیون فوتبال رساند اما هر بار بهانه‌ای شنید. تا امروز اما نه قرارداد دستیاران کروات اسکوچیچ، یعنی ماریو تات و ملادن زگانیر تمدید شده و نه کریم باقری و وحید هاشمیان.

 

با تغییراتی که در فدراسیون فوتبال به وجود آمد و همچنین دغدغه بازی‌های تدارکاتی، امضای قرارداد مربیان تیم ملی در اولویت قرار نگرفته است. آن هم در شرایطی که تیم ملی قرار است خردادماه به کانادا برود و با تیم ملی این کشور بازی تدارکاتی برگزار کند. این حجم از بی‌توجهی به کادرفنی تیم ملی را هیچ جای جهان نمی‌بینیم اما در ایران، دستیاران اسکوچیچ از آینده خود خبر ندارند و نمی‌دانند آیا همراه ایران به قطر خواهند رفت یا نه؟ از طرفی آنها باید برنامه‌ریزی خود را برای آینده‌‌شان انجام بدهند و بدانند اگر در تیم ملی نمی‌مانند، به پیشنهادهای دیگرشان فکر کنند.

 

البته یک موضوع دیگر هم وجود دارد. گفته می‌شود اسکوچیچ- تصمیم خودش است یا فشار مسئولان فدراسیون را نمی‌دانیم- می‌خواهد دو مربی به کادرفنی خود اضافه کند تا نیمکت ایران کمی سنگین‌تر شود. حمید استیلی، سرپرست تیم ملی چند روز قبل در این باره گفت: «آقای اسکوچیچ دو مربی جدید خواستند که به تیم ملی اضافه کنند. یکی از مربیان تمرین‌دهنده است و دیگری هم آنالیزور. ایشان می‌خواهند آنها را به تیم ملی اضافه کنند.

 

ضمن اینکه مربیان قبلی هم طبق لیستی که آقای اسکوچیچ دادند حضور خواهند داشت.»

مربیان قبلی طبق لیست حضور دارند اما سؤال اینجاست که چرا قراردادشان تمدید نمی‌شود؟ ضمن اینکه اگر قرار باشد دستیاران کروات اسکوچیچ- تات و زگانیر – در تیم ملی بمانند و دو مربی دیگر هم اضافه شوند، آیا جایی برای کریم باقری و وحید هاشمیان باقی می‌ماند یا نه؟ در جام جهانی تعداد محدودی مربی می‌توانند روی نیمکت تیم‌های ملی بنشینند. با این حساب، اگر باقری و هاشمیان هم قراردادشان را تمدید کنند، شاید مجبور شوند بازی‌های تیم ملی را از روی سکو تماشا کنند و فقط در تمرینات حاضر شوند. اتفاقی که شاید به مذاق آنها خوش نیاید. به هر صورت درباره نیمکت تیم ملی و شرایط دستیاران اسکوچیچ ابهام‌های فراوانی وجود دارد که متأسفانه کسی در فدراسیون فوتبال پاسخ نمی‌دهد. نه احسان اصولی به‌عنوان سخنگو و نه حسن کامرانی‌فر در قامت دبیر کل.

 

بهرام رضاییان:

به باقری نگفتیم یا پرسپولیس یا تیم ملی

بهرام رضاییان، عضو هیأت‌رئیسه فدراسیون فوتبال در مورد جلسه‌اش با حمید استیلی و دراگان اسکوچیچ می‌گوید: «در مورد برنامه‌های آتی تیم ملی با اسکوچیچ صحبت کردیم. او در این جلسه خواستار ادامه حضور دستیاران فعلی‌اش در تیم ملی شد. همچنین اعلام کرد مشغول بررسی وضعیت چند مربی خارجی برای حضور در کادرفنی است و پس از تأیید نهایی، آنها هم به تیم ملی اضافه می‌شوند.»

 

 وی در مورد اینکه آیا فدراسیون فوتبال اعلام کرده کریم باقری برای ادامه همکاری با تیم ملی نباید فصل آینده در پرسپولیس فعالیت کند، می‌گوید: «در جلسه روز گذشته چنین موضوعی مطرح نشد. اسکوچیچ خواهان حضور باقری در تیم ملی است و ما هم چنین بحثی از وی نشنیده‌ایم اما در کل برای نحوه همکاری دستیاران اسکوچیچ با وی باید خودش و سرپرست فدراسیون تصمیم‌گیری کنند تا بهترین شرایط برای تیم ملی در سال جام جهانی رقم بخورد.» عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره اینکه دستیاران جدید اسکوچیچ چه زمانی معرفی به کادرفنی اضافه می‌شوند، هم اینگونه پاسخ می‌دهد: «اسکوچیچ مشغول بررسی وضعیت گزینه‌های مدنظرش است ولی با توجه به قطعی بودن دیدار ما با کانادا، احتمال اینکه آنها قبل از این بازی انتخاب شوند، زیاد است.»

 

 از اسناد جدید رونمایی شد

دریافتی یک میلیارد و 867 میلیونی باقری

کریم باقری در یک سال گذشته، در هنگام‌ برگزاری اردوها از تمرینات پرسپولیس جدا و به تیم ملی ایران ملحق می‌شد و نقش او را چیزی مابین سرپرست و مربیگری در تیم ملی می‌دانستند که قرار است نظم و انضباط در هنگام اردوها را به خاطر شخصیت کاریزماتیک خود حفظ کند. بعد از انتشار اعداد و ارقام دریافتی رفقای رئیس و اعضای فدراسیون فوتبال و تیم ملی در دوران ریاست شهاب‌الدین عزیزی خادم، شائبه دریافت دستمزد ۱۰۰ میلیون تومانی برای هر مسابقه از سوی کریم باقری مطرح شد که برای برخی غیر قابل پذیرش بود. 

بر اساس بخشی از اسناد و مدارک مالی دوره ریاست عزیزی خادم، قراردادهای هنگفت و سرسام‌آوری با کادر اجرایی و فنی تیم ملی منعقد شده. کریم باقری با قرارداد صد میلیون تومان به ازای هر بازی، مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان برای ۹ مسابقه دریافت کرده و مازاد بر این، مبلغ ۹۱۵ میلیون تومان به اضافه ۵۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم پول توجیبی یورویی از این فدراسیبون گرفته تا جمع حقوق و مزایای کریم باقری ظرف یک سال همکاری با فدراسیون فوتبال بالغ بر یک میلیارد و ۸۶۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان شود.

 

ایران  

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------