آخرین اخبار ورزشی


اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,آنتونی استوکس

استوکس ۱۰۰هزار دلار از پرسپولیس گرفت و فلنگ را بست!

آنتونی استوکس ۱۰۰ هزار دلار گرفت و احتمالاً تا آخرین دلار آن را در حاشیه خلیج فارس خرج عیش و نوش نکند باز نخواهد گشت! به…


تعجب مدیرعامل الاهلی از رقم قرارداد شفر! اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,استقلال
قرارداد وینفرد شفر با باشگاه استقلال عامل تعجب مدیرعامل باشگاه الاهلی قطر شده است.

به گزارش خبرورزشی، در ایران همواره قرارداد مربیان و بازیکنان خارجی بالا بوده مثلاً موردی داشتیم که یک مربی در اروپا ماهانه ۲۵۰۰ دلار دریافت می‌کرد ولی به ازای قرارداد یک ساله با یک باشگاه ایرانی ۳۵۰ هزار دلار دریافت کرد. مورد‌های مشابه زیاد بوده است. فوتبال ایران همواره برای مربیان و بازیکنان خارجی روزی‌رسان بوده است.

 

بازیکنان و مربیان بی‌کیفیت بار‌ها توانسته‌اند قرارداد‌های چشمگیر در ایران ببندند. شاید خیلی وقت‌ها شده مربیان و بازیکنان با رقم کم آمده‌اند ولی به هر حال درخشش آن‌ها باعث شده تا قراردادشان بیشتر شود. گاهی این افزایش مناسب بوده و گاهی هم عجیب. یکی از این افزایش حقوق‌ها هم در استقلال اتفاق افتاد. وینفرد شفر سال گذشته قراردادی به ارزش ۳۰۰ هزار دلار داشت، اما بعد از نتایجی که با استقلال گرفت با تصمیم مدیریت وقت این باشگاه قرارداد مالی او تمدید شد. خیلی‌ها تصور می‌کردند قرارداد شفر و دستیارانش یک میلیون دلار بوده است. در روز‌هایی که بحث تمدید قراردادش جدی بود، می‌گفتند شفر با باشگاه توافق کرده دستمزد دستیارانش را هم خودش بدهد و به همین دلیل استقلال با او چنین قراردادی امضا کرده است. حالا، اما شنیده می‌شود قرارداد شفر به تنهایی یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار برای فصل آینده است. نزدیکان استقلال هم رقم قرارداد شفر را تأیید می‌کنند.

 

ظاهراً امیرحسین فتحی هم در بدو ورود به استقلال تصور می‌کرده اگر قرارداد شفر یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بوده، پول دستیاران هم پای او است ولی خیلی زود متوجه می‌شود خیر، این فقط پول شفر است. به همین خاطر به نزدیکانش گلایه می‌کند که چرا چنین قرارداد سنگینی در مدیریت قبلی امضا شده است؟ این گلایه او هم طبیعی است. به هر حال یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار رقم کلانی است و با دلار ۱۴ هزار تومان حدود ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان می‌شود! این رقم بودجه سالانه بعضی از باشگاه‌های لیگ برتر است. حتی گاهی وقت‌ها خود خارجی‌ها هم از شنیدن رقم قرارداد‌ها در ایران تعجب می‌کنند. مثلاً اخیراً فتحی بعد از جلسه با مدیرعامل الاهلی قطر به نزدیکانش گفته واقعاً قرارداد شفر بالاست.

 

تعجب مدیرعامل الاهلی

ماجرا از این قرار است که در جلسه دوستانه آن‌ها در خانه شیخ احمد بن حمد آل ثانی، او درباره رقم قرارداد شفر سؤال می‌کند که فتحی می‌گوید سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار دلار به این مربی می‌دهند. شیخ احمد همان جا شوکه می‌شود و رو به فتحی می‌گوید: «واقعاً؟ چرا این‌قدر زیاد؟ ما هرگز در باشگاه‌مان از این پول‌ها به مربی نمی‌دهیم.» نباید فراموش کرد که باشگاه الاهلی چند سالی است در لیگ حرفه‌ای قطر حضور دارد و طبیعتاً بسیار ثروتمند‌تر از باشگاهی، چون استقلال است. یکی از مسئولان این باشگاه هم گفت: «آقای فتحی هم در جلسه به شیخ احمد گفتند این قرارداد در دوران مدیریت قبلی استقلال امضا شده است.» هرچه هست استقلال نسبت به این قرارداد متعهد شده و مجبور است آن را بپردازد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------