آرژانتین 0-2 کلمبیا: انتقام کی روش از مسی اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,آرژانتین کلمبیا
تیم ملی کلمبیا در اولین دیدارش در رقابت های کوپا آمه‌ریکا، با نتیجه 2-0 آرژانتین را شکست داد.

به گزارش ورزش سه، در دیداری که دو تیم نمایشی پایاپای داشتند، این شاگردان کارلوس کی روش بودند که از فرصت های شان بهتر استفاده کردند و در نهایت توانستند با دو گل به پیروزی برسند.

 

به این ترتیب، سرمربی سابق تیم ملی ایران توانست انتقام شکست 1-0 مقابل آرژانتین در جام جهانی برزیل را از لیونل مسی و هم تیمی هایش بگیرد.

 

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در دقایق ابتدایی، توپ بیشتر در میانه زمین در جریان بود که بازیکنان دو تیم نمایش درگیرانه ای داشتند و همین مسئله به مصدومیت موریل و تعویض او در دقیقه 12 منجر شد.

 

 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,آرژانتین کلمبیا

 

چهار دقیقه بعد، مارتینز که به جای موریل به بازی رفته بود، اولین موقعیت جدی کلمبیا را روی آرژانتین ایجاد کرد اما شوت غافلگیر کننده او با برخورد به بازیکن حریف به بیرون رفت.

 

در ادامه این بازیکنان کلمبیا بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند اما دفاع پرتعداد بازیکنان آرژانتین، مانع از ایجاد موقعیت روی دروازه این تیم می شد.

 

پس از آن نوبت آرژانتینی ها بود که ابتکار عمل را در دست بگیرند اما آنها نیز در ایجاد موقعیت توفیق چندانی نداشتند. در دقیقه 30 چیزی نمانده بود که روی اشتباه اوتامندی و آرمانی، کلمبیا به گل برسد اما مدافعان آرژانتینی به هر شکل ممکن توپ را به بیرون فرستادند.

 

در دقایق پایانی نیمه اول، باز هم این بازیکنان کلمبیا بودند که بیشتر بر بازی مسلط بودند و حتی می توانستند در دقیقه 39 به گل برسند اما ضربه فالکائو توسط  مدافعان حریف بلوکه شد.

 

در نهایت در این نیمه توپی از خط دروازه ها عبور نکرد و دو تیم با تساوی 0-0 به رختکن رفتند.

 

نیمه دوم را آرژانتین بهتر آغاز کرد و چیزی نمانده بود که در همان دقیقه اول به گل برسند اما ضربه پاردس به شکل خطرناکی از کنار دروازه اوسپینا به بیرون رفت.

 

در ادامه بازی متعادل شد و بیشتر در میانه زمین در جریان بود. در دقیقه 51، در حالی که مسی یک حرکت را از پیش محوطه جریمه کلمبیا آغاز کرده بود، مدافع این تیم توپ را با پا به اوسپینا رساند و دروازه بان کلمبیا هم توپ را به دست مهار کرد اما داور پاس رو به عقب تشخیص نداد و بازی ادامه پیدا کرد.

 

 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,آرژانتین کلمبیا

 

چند دقیقه بعد بار دیگر پاردس روی یک پاس عرض در پشت محوطه جریمه کلمبیا، فرصت شوتزنی پیدا کرد اما اوسپینا با یک واکنش به موقع، توپ را برگشت داد.

 

در ادامه بازیکنان آرژانتین پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که مسی در دقیقه 65 قفل دروازه کلمبیا را باز کند اما ضربه سر او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت. ابتدا این اوتامندی بود که با یک ضربه چکشی، اوسپینا را مجبور به واکنش کرد و مسی هم نتوانست از توپ برگشتی استفاده کند.

 

پس از آن نوبت کلمبیایی ها بودند که توپ و میدان را در اختیار گرفتند و در دقیقه 70 به گل رسیدند. روی یک پاس بلند عالی از خامس بود که مارتینز در سمت راست محوطه جریمه آرژانتین صاحب توپ شد و بعد از یک حرکت عرضی، با شوتی تماشایی دروازه دروازه آلبی سلسته را باز کرد.

 

 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,آرژانتین کلمبیا

 

آرژانتینی ها که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، بعد از این گل بر شدت حملات شان افزودند. در دقیقه 77، روی یک ضربه ایستگاهی، مسی می تواند گل تساوی را به ثمر برساند اما ضربه او نتوانست اوسپینا را مغلوب کند.

 

حملات آرژانتینی ها ادامه داشت اما این کلمبیا بود که در دقیقه 85 به گل دوم رسیدند. روی یک حمله سریع بود که ارسال جفرسون به دهانه دروازه آرژانتین را دوان زاپاتا به زیبایی قطع کرد و برتری کلمبیا را به دو گل افزایش داد.

 

 اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,آرژانتین کلمبیا

 

تلاش آرژانتینی ها برای جبران گل های خورده در دقایق پایانی ثمری نداشت و در نهایت کلمبیا با نتیجه 2-0 به پیروزی رسید.

  

VAR مانع پیروزی پرو شد

پرو در نخستین بازی‌اش در کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۹ برزیل، دوبار دروازه ونزوئلا را باز کرد اما گل‌هایش توسط VAR مردود اعلام شد تا امتیازها بین دو تیم تقسیم شود.

 

به گزارش ایسنا، دومین دیدار کوپا آمه ریکا ۲۰۱۹ برزیل، شنبه شب بین دو تیم ونزوئلا و پرو برگزار شد که این بازی با تساوی بدون گل پایان یافت.

 

در دقایق نخست بازی کریستفور گونسالس توانست دروازه ونزوئلا را باز کند اما داور چند دقیقه بعد به کمک VAR این گل را مردود اعلام کرد و معتقد بود در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است. ونزوئلا در مالکیت توپ بهتر از حریف خود بود اما تنها توانست یک موقعیت گل ایجاد کند. ضربه سالومون روندون را پدرو گایسه مهار کرد. در نهایت نیمه نخست بدون گل پایان یافت.

 

در نیمه دوم دوباره یک گل پرو مردود اعلام شد. ضربه فارفان در موقعیت آفساید به ثمر رسید و داور به کمک VAR توانست تصمیم درستی بگیرد. در دقیقه ۷۵ لوئیس دل‌پینو با دریافت کارت زرد دوم از بازی اخراج شد تا نخستین کارت قرمز جام به نامش ثبت شود. پس از ۱۰ نفره شدن ونزوئلا، پرو به تعداد حمله‌های خود افزود و باز هم یکی از ضربه‌هایش توسط VAR چک شد. این بار داور اعلام کرد توپ از خط عبور نکرده است. شرایط در دقایق پایانی عوض شد و ونزوئلا حمله می‌کرد اما دو تیم نتوانستند از فرصت‌هایشان استفاده کنند و بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

 

در این گروه برزیل با توجه به پیروزی ۳ بر صفر برابر بولیوی صدرنشین است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------