X

آخرین اخبار ورزشی


یحیی گل محمدی,اخبار ورزشی,خبرهای ورزشی

گل‌محمدی: فوتبال از نبود کریمی و مهدوی‌کیا ضرر کرد/ فدراسیون ما بزرگ‌تر از آدم‌های کوچک است

سرمربی پرسپولیس می‌گوید فوتبال ما از انتخاب نشدن کریمی و مهدوی‌کیا ضرر کرد نه این دو پیکشسوت که در انتخابات رای اعتماد…

صادقی: چطور وقتی با VAR به فینال رسیدید VAR خوب بود؟/ کنعانی زادگان عقده های شهرنشینی اش را با استقلال باز کرد اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,استقلال
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: آقای کنعانی زادگان، شما عقده‌های شهرنشینی ات را با ورود به تیم استقلال باز کردی و تهران را دیدی! چه زود یادت رفت و حالا برای همین تیم کری می‌خوانی! یک دقیقه قهرمانی که این همه "شیر شیر" کردن ندارد.

 به  گزارش دانشجو، پیرو شکست تیم پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان 2020 آسیا گروهی از طرفداران استقلالی و پرسپولیسی با پرداختن به این موضوع نسبت به اتفاقات رخ داده در دیدار فینال واکنش نشان داده و موجب دلخوری طرف مقابل شدند. اتفاقی که البته در فضای رقابت و کری خوانی در همه جای دنیا بین طرفداران تیم های فوتبالی رایج است. در این بین محمدحسین کنعانی زادگان که سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را هم بر تن دارد با انتشار متنی در صفحه شخصی اش کنایه هایی را مطرح کرد که بدون واکنش باقی نماند.

 

امیرحسین صادقی در گفت و گو با دانشجو، پس از شنیدن متنی که حسین کنعانی زادگان در صفحه شخصی اش منتشر کرده بود مطالبی را درباره وضعیت این روزهای فضای مجازی بیان کرد و از مسئولان درخواست داشت در نگاه به دو تیم سرخابی پایتخت تبعیض قایل نشوند.

 

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

 

* پرسپولیسی ها بخشی از شکست تیم شان در فینال آسیا را به حمایت های استقلالی ها از باشگاه اولسان کره جنوبی مربوط می دانند و معتقدند که وحدت ملی در این باره وجود نداشته است! با این موضوع موافقید؟

- چه بگویم! متأسفانه اینقدر اوضاع اجتماعی و اقتصادی مان بر هم ریخته است که این قبیل مسایل در همه سطوح فراگیر شده است. همین که مسئولان پافشاری می کنند که هیچ مشکلی نیست و وضعیت خوب است نشان دهنده فضای مسمومی است که مانند سرطانی در روح و روان این مردم ورود کرده و باعث می شود که در چنین روزهایی، به جای کری خوانی ورزشی به جان هم بیافتند. بهتر است دولت تدبیر و امید در این باره یک فکری کند و این وضعیت را سروسامان بدهد. شما که برای قهرمان شدن پرسپولیس همه جوره از این تیم حمایت کردید و برایش مایه گذاشتید و پافشاری می کردید که این اتفاق بیافتد...!

 

* ...اینکه رییس جمهور وعده پاداش آنچنانی برای بازیکنان پرسپولیس داد را می گویید؟

- مهم نیست! هر کسی می تواند علایق شخصی خودش را داشته باشد ولی نباید بین دو تیم فرق بگذارند. آن زمان که استقلال هر سال در آسیا بود خبری از این آقایان نبود. زمانی که ما پروازهای مان از فرودگاه امام خمینی بود و سایر تیم ها تا فرودگاه مهر آباد از تهران خارج می شدند کجا بودند؟ چرا آن زمان از مسئولان وزارتی و غیره خبری نبود ولی الان در این چند ساله این با این همه فرق گذاشتن بین دو تیم تهرانی هر کاری از دستتان برمی آید برای رساندن یک تیم به آنجایی که برای ما خاطره است هر کاری می کنید!

 

* منظورت اتفاقات اخیر در حوزه وزیر ارتباطات است؟

- بله! چرا از این اتفاقات برای دیگر تیم ها نمی افتد؟ چطور وزیر با یحیی گل محمدی لایو اینستاگرام می رود ایرادی ندارد؟ اصلا چون یک تیم هوادار دارد مهم نیست! مگر دیگر تیم ها طرفدار ندارند و بی کس و کار هستند؟ اینقدر یک تیم را لوس نکنید! لوسش کردید که نمی تواند یک فینال را رد کند و قهرمان شود! این درست مانند رفتاری است که با یک بچه در خانواده صورت می گیرد و اینقدر لوسش می کنند که نمی تواند روی پای خودش بایستد. نمی شود که همه جا بابا دنبال آدم باشد. بگذارید این بچه بزرگ شود اما روی پای خودش.

 

* معتقدید که حمایت ها از تیم پرسپولیس طبیعی نبود؟

- باعث تأسف است بگویم که در حین صحبتهای محمدرضا احمدی، مجری و گزارشگر بازی در شبکه سوم سیما حرفهایی را شنیدم که برخی را یادداشت کردم تا در تماسی با خودش به او بگویم که این چه حرفهایی بود که در رسانه ملی زدی.

 

* چه حرفی؟

- دوست ندارم تکرارشان کنم. ولی تلویزیون ملی یک کشور که جای این حرفها نیست. نه اطلاعات دقیق دارید نه حساب این را می کنید که میلیونها ایرانی نشسته اند و تلویزیون نگاه می کنند. طرفداران پرسپولیس دوست دارند برای تیم شان کری بخوانند ولی این روزها می بینیم که در فضای مجازی یکسری افراد کار را از کری خوانی به مرز فحاشی و توهین ناموسی و هتاکی به شرف و عقاید دیگران رسانده اند و این بد است.

 

* خبر دارید که کنعانی زادگان در صفحه اش نوشته: "وقتی شیری زمین می خورد صدای کفتارها بلند می شود"؟

جواب این بچه را باید باشگاه استقلال بدهد. همان هایی که رفتند او را به استقلال آوردند جوابش را بدهند بهتر است! ولی این را می گویم که آقای کنعانی زادگان، شما عقده های شهرنشینی ات را با ورود به تیم استقلال باز کردی و تهران را دیدی! چه زود یادت رفت و حالا برای همین تیم کری می خوانی! یک دقیقه قهرمانی که این همه "شیر شیر" کردن ندارد.

 

* او درمتنی که منتشر کرده از پلی آف آسیا و این عبارت ها استفاده کرده است؟

- آخر بگویید شما که خودتان با VAR به فینال رسیدید چطور آنجا VAR برایتان خوب بود ولی این بار بد شد؟ کار خوب است که خدا برای آدم درستش کند نه اینکه با توسل به این و آن و وزیر و مدیر! متأسفانه همین کارهاست که موجب شده وضعیت بین دو طرف این ماجرا یعنی تماشاگران استقلال و پرسپولیس وخیم شود. یک عده دوست دارند این دو تیم از چشم مردم بیافتد ولی راه را اشتباه می روند. همان هایی که در اقتصاد افتضاح ببار آورده اند سعی داشتند با نقاب پرسپولیس به هر شکلی است یک قهرمانی هم برای این تیم رقم بزنند و مثلا با ایجاد شادی بین مردم خودشان را موجه جلوه بدهند که البته تیرشان به سنگ خورد.

 

* حس خود شما به این بازی چه بود؟

- من گفته بودم از قهرمانی پرسپولیس فقط برای آنهایی خوشحال می شوم که سال 1378 که استقلال با جوبیلو ایواتا ژاپن بازی داشت، از باخت استقلال ناراحت شدند. وگرنه برای همه آنهایی که از شکست استقلال شاد شدند هیچ ناراحتی نداشتم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------