آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

جزییات ویژه برنامه دربی ۹۷/ اعلام نام گزارشگر و مهمانان

در فاصله چند ساعت مانده به آغاز برگزاری نود و هفتمین دربی پایتخت، نام گزارشگر و مهمانان ویژه برنامه ای که به همین منظور…

حمله محمود فکری به مجیدی و شکل بازی استقلال | قربانی: با این روند نمی شود به قهرمانی امیدوار شدمحمود فکری ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
محمود فکری با گلایه از برخی پیشکسوتان استقلال نسبت به عملکرد این تیم مقابل الهلال و اقدامات فرهاد مجیدی دوباره موضع گیری کرد.

به گزارش  ورزش سه ، محمود فکری سرمربی پیشین استقلال یکی از منتقدان سرسخت فرهاد مجیدی در ماه های گذشته بوده است. فکری که مصاحبه های تندی را علیه مجیدی انجام داده بود، حالا بعد از دیدار با الهلال که با شکست آبی پوشان همراه بود بار دیگر علیه کادر مستقر آبی‌ها موضع تندی گرفت .

 

سرمربی سابق آبی ها در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه" نکات مختلفی را بیان کرده و طبق معمول پای لشگر مجازی او را نیز به میان کشیده است.

 

 **کادری که 3 جام از دست داده، چه فرصتی می خواهد؟

از شب گذشته مصاحبه های پیشکسوتان را می بینم و همه به به و چه چه می کنند! همه تعریف می کنند و می گویند فرصت بدهید. چه فرصتی؟ کادری که 3 جام را از دست داده، چه فرصتی باید به او داده شود؟

 

**با ارتش فحاش نمی توانند جام بگیرند

با ارتش فحاش درست کردن شاید دوران ماندن را زیاد کنند اما باید با این افراد جام هم بگیرند. استقلال تیمی نیست که یکی یکی جام ها را از دست بدهد و بعد بگویند مدیریت ایراد داشته، وزیر ایراد داشته است. بگویند فکری بعد از بازی یک استوری می گذارد و مصاحبه می کند. به نوعی بخواهند باخت ها را گردن یک نفر دیگر بیندازند.

 

**امیدوارم مدیران استقلال شهامت داشته باشند

اینها از سادگی مردم و پیشکسوتان سوءاستفاده می کنند و فعلا می تازند! در حالی که حق استقلال نیست این شکلی اداره شود. امیدوارم مدیران استقلال شهامت داشته باشند و تصمیماتی که به سود استقلال است، بگیرند.

 

 **مثل زمان ما با فضای مجازی تصمیم می گیرند

زمانی که ما بودیم تصمیمی گرفتند تا فقط فضای مجازی و رسانه ای را آرام کنند. الان هم آنگونه تصمیم می گیرند. هرچه فضای مجازی بخواهد اجرا می کنند. در حالی که حق استقلال نیست.

 

 **پرسپولیس بود، الهلال را شکست می داد

اینکه استقلال از قبل بازنده باشد و بگویند می دانستیم می بازیم، عجیب است. اگر پرسپولیس به الهلال می خورد، شک نکنید برایش مشکل ساز می شد. من احساس می کنم آنالیزی نسبت به آن تیم صورت نگرفته بود. اینکه چه ضعف هایی داشت. فقط بازیکنان را ترساندند و گفتند الهلال بازیکنان گرانقیمت دارد. در حالی که قیمت بازیکن که به داخل زمین نمی رود.

 

**هرکس انتقاد کند، به او فحاشی می شود

نفراتی دیروز به زمین رفتند که تجربه کافی نداشتند و می توانستند نفرات باتجربه تری را به زمین بفرستند. نفراتی که در آسیا بازی کرده بودند. من فکر می کنم استقلال به اشتباهات خودش باخت. متاسفانه می بینم همه تعریف می کنند. البته اگر انتقادی کنند ارتش فحاش به آنها فحاشی می کند. آنها اجازه نمی دهند کسی انتقاد کند و حرفی بزند. اگر قرار باشد همه از اینها تعریف کنند نتایج هم از حالا مشخص است. با انتقاد است که ایرادها مشخص می شود.

 

**هیچ آنالیزی از الهلال نکرده بودند

زمانی که ما در استقلال بودیم تراکتور را در زمین خودش بردیم و می دانستیم با پرس از جلو پیروز می‌شویم. در بازی با گل گهر هم همین کار را کردیم و بردیم. بعد از بازی با تراکتور گفتند اشتباهات خط دفاع تراکتور بوده است. بعداز گل گهر هم گفتند اگر رشید مظاهری نبود استقلال پیروز نمی شد. در حالی که الهلال را آنالیز می کردند و پرس از جلو انجام می دادند و استقلال با ترس وارد زمین نمی شد می توانستند برنده از زمین خارج شوند. اینکه می گویند استقلال بازی خوبی انجام داد را متوجه نمی شوم. کجای این بازی خوب بود؟الهلال آنقدر قدرتمند نبود که بزرگش کنند و بازیکنان بترسند.

 

**می خواستند فرار روبه جلو داشته باشند

به نظر من بازی قابل قبول نبود. استقلال از قبل باخته وارد زمین شد. چون یکسری صفحات که حامی این دوستان هستند می خواستند فرار روبه جلو داشته باشند. اگر می بردند می گفتند کار بزرگی کردیم. اگر باختند هم بگویند این تیم خیلی قوی بوده و بازیکنان میلیاردی داشته است.

 

**دفاع الهلال خیلی ضعیف بود اما...

آمار بازی های استقلال و الهلال مشخص است و در گذشته آمار برد استقلال بیشتر هم بود. در ادوار مختلف الهلال همیشه بازیکنان گرانقیمت داشته است. ولی استقلال همین تیم را می برد. اگر بازی را دیده باشید هیچ آنالیزی از بازی نشده بود. 10 دقیقه اول را دیدید؟ بازیکنان استقلال اگر کمی فشار روی خط دفاع الهلال می گذاشتند موقعیت درست می کردند. نشان دادند که در دفاع الهلال خیلی ضعیف است. اگر پرس از جلو می گذاشتند می توانستند توپ گیری کنند و با برد زمین را ترک کنند.

 

**استقلال را از پیش بازنده به زمین فرستادند

مصاحبه سیاوش یزدانی را دیدید. آنقدر گفتند الهلال تیم خوبی است، آنقدر خوب نبود. بازیکنی مثل یزدانی که ملی پوش است از این فضا ترسیده بود. او فکرمی کرد تیم الهلال خیلی قدرتمند است. متاسفانه استقلال را از پیش بازنده به زمین فرستادند و کادرفنی استقلال در بحث روحی بازیکنان را آماده نکرده بود. الهلال اما آن تیم از پیش برنده نبود. اگر اشتباهات فردی نبود حتی آن گل ها هم وارد دروازه استقلال نمی شد. استقلال به خاطر ترس خودش باخت نه به بازیکنان گرانقیمت الهلال.

 

**این کادرفنی نه عشق دارد، نه دانش؛ فقط ارتش فحاش پشت شان است

در این کادر نه تعصب می بینیم، نه عشق و نه دانش فنی. فقط ارتش فحاش می بینم. یک ارتشی را آماده کردند تا به دیگران فحاشی کنند.

 

 **نمی خواستند در مسجدسلیمان کار کنم

با نفت مسجدسلیمان توافق کرده بودیم و امضای قرارداد را می خواستم با حضور مدیربرنامه هایم باشد. در آن فاصله اتفاقاتی افتاد و خواستند بندهایی را در قرارداد بگنجانند تا باعث فراری دادن ما شوند. من احساس می کنم مدیر حقوقی باشگاه نفت مسجدسلیمان ظاهرا زیاد دوست نداشت من آنجا باشم. می دیدم تیم با تفکرات من باید بسته شود وبرای کسی منابع مالی ندارد. به همین خاطر احساس می کنم بندهایی را آوردند که عجیب بود. یکی از بندها این بود که اگر 3 باخت متوالی داشته باشید، بتوانند یک طرفه فسخ کنند. این تیم نفت مسجدسلیمان است و هنوز هم شکل نگرفته است. اکثر تیم ها بسته شده اما این تیم شکل نگرفته است.

 

**بندهایی گذاشتند تا فراری ام بدهند

وقتی اینطور می شود معلوم است که نمی خواهند این همکاری ادامه پیدا کند. بند دیگری آوردند که اگر تا نیم فصل 22 امتیاز کسب نکنم می توانند قراردادم را یکطرفه فسخ کنند. در حالی که نیم فصل نفت سال پیش 18 امتیاز گرفته بود. یا اینکه من با استقلال در نیم فصل 26 امتیاز گرفتم. اینکه با نفت 22 امتیاز بگیرید عجیب است. شاید اگر زودتر تیم را می بستند بند قهرمانی هم می گذاشتند! همین موضوعات را مطرح کردند و باعث شد تا من نپذیرم. از طرفی من هم وقتی اینها گفتند بندهایی را بیاوریم در عوض گفتم که به شرطی می پذیرم که در پرداختی ها یکروز تاخیر نداشته باشید و بازیکنان مد نظرم را هم جذب کنید. این موضوعات باعث شد تا دوستان به هدفشان برسند و من جدا شوم. مدیرعامل باشگاه آقای نظری هم مصاحبه ای کردند و موضوعاتی را مطرح کردند که اصلا برعکس بود. بندها را آنها آوردند اما از طرف من بیان کردند. 22 امتیاز را گفته بود که نظرشان روی 18 امتیاز بوده است. به هر حال شرایط برای همکاری مهیا نشد و جدا شدیم. انگار هم از قبل با آقای پورموسوی صحبت کرده بودند وهمه چیز تمام شده بود.

 

**مدیرحقوقی باشگاه جان مادرش را قسم خورد

همان مدیرحقوقی که جان مادرش را قسم می خورد که من نمی مانم، وقتی من رفتم در تمام عکس های تیمی کنار مجموعه بود. نمی دانم ناگهان چه شد که او برگشت و کارش را ادامه داد. این دور زدن را قبلا هم از نفت مسجدسلیمان دیدیم. سالی که تیم را به لیگ برتر آوردیم همین شکلی بهانه آوردند و باعث فراری دادن ما شدند. امسال هم دوباره این اتفاق افتاد.

 

 قربانی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

قربانی:استقلال بد بسته شده و حذف از آسیا قابل پیش بینی بود/با این روند نمی شود به قهرمانی امیدوار شد

کاپیتان اسبق تیم فوتبال استقلال گفت:روند یارگیری استقلال طی هفته های اخیر به شکلی است که بعید است منجر به قهرمانی شود. 

پیروز قربانی در گفت و گو با فارس، در خصوص حذف استقلال از مسابقات لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: من بازی را دیدم ولی حقیقتا بعد از دریافت گل دوم پسرم آنقدر عصبانی شد که تلویزیون را خاموش کرد و خیلی ناراحت بود. من هم بقیه بازی را تماشا نکردم.

 

وی با اشاره به حذف استقلال گفت: این مساله اتفاقی بود که می شد حدس زد و نباید غیر واقعی با مردم صحبت کرد. فوتبال یک اصولی دارد و باید طبق همان اصول کار را پیش برد که چنین باخت هایی به وجود نیاید اما متاسفانه این اتفاق برای استقلال افتاد.اگر صادقانه بخواهم حرف بزنم باید بگویم از دید خیلی ها استقلال حتی بهتر از چیزی که فکر می کردیم بازی کرد ولی همانطور که گفتم برنده شدن در فوتبال اصول دارد.

 

بازیکن اسبق استقلال تصریح کرد: شما برای یک تورنمنت و یک بازی باید پیش زمینه داشته باشید و بر اساس آن می توانید نتیجه بگیرید. متاسفانه روندی که استقلال در این هفته ها طی می کرد  به شکلی بود که خیلی ها نسبت به تیم امیدوار نبودند. باز هم می گویم نباید خودمان را گول بزنیم. خیلی ها انتظار داشتند استقلال مقابل الهلال با نتیجه بدتر شکست بخورد، ما از الهلال در این مدت یک غول ساختیم ولی دیشب دیدیم که این تیم اصلا غول نبود.

 

قربانی در خصوص انتقاداتی که به خریدهای جدید استقلال می شود گفت: من هم قبول دارم استقلال بد بسته شده است. روندی که می بینیم این است که یارگیری مطلوب نبوده است. همه ما شعور داریم، حمایت هم خوب است ولی واقعیت ها هم باید گفته شود. شما بازیکنان جدا شده و بازیکنان جدید را در یک ترازو بگذارید، آیا واقعا سطح فنی آنها با هم یکی است؟

 

بازیکن اسبق استقلال با اشاره به مشکلات مدیریتی در این باشگاه تصریح کرد: من به همه دوستانی که در باشگاه کار می کنند احترام می گذارم ولی اتفاقاتی که در استقلال افتاده نه فقط در دوره  آقای مددی، بلکه قبل از آن نشان داده شده افراد مناسبی برای مدیریت این باشگاه انتخاب نشده اند. در این 6 سال این رویه صورت گرفته و ادامه پیدا کرده است.

 

 قربانی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

وی خاطرنشان کرد: مثلا اگر باشگاه استقلال اسماعیلی را نمی خواهد باید سروش رفیعی را جذب می کرد. وقتی اسماعیلی را دارید اما او را نمی خواهید خودش نشاندهنده مشکل مدیریت است. برخی بازیکنان در سال های قبل در استقلال بودند و مشکل انضباطی داشتند اما کنترل می شدند.اسماعیلی از نظر فنی به اوج پختگی رسیده و الان وقت آن است که از وی استفاده شود اما حالا او از روی سکو بازی را تماشا می کند.می شد با هنر مدیریتی این مساله را جمع کرد. از این مسائل در باشگاه استقلال طی سالهای اخیر زیاد دیده شده است.

 

قربانی ادامه داد:روند یارگیری استقلال روندی نیست که منجر به قهرمانی شود. یکسری جوان جذب شدند که در یکی دو سال آینده جزو نفرات خوب فوتبال می شوند مثل امیر حسین حسین زاده که در سایپا مربی او بوده ام، ولی آیا فضا برای آنها فراهم است که عملکرد خوبی داشته باشند؟ شما می دانید سطح توقع از استقلال بالا رفته و همه می خواهند این تیم قهرمان شود چون 9 سال است این تیم موفقیتی در لیگ نداشته است اما سوالی که برای خود من به وجود آمده این است آیا استقلال می تواند با این نفرات با تیم های دیگر مدعی رقابت کند؟ البته هنر مربی این است که از بازیکن بازی بگیرد، شاید خیلی ها خرده بگیرند که نفرات خوبی جذب نشدند ولی باید دید در شروع لیگ چه اتفاقی می افتد، ممکن است یک مربی بتواند با همین نفرات بهترین نتیجه را کسب کند اما در کل روند یارگیری استقلال برای قهرمانی مناسب  نیست.

 

قربانی در خصوص اینکه آیا می توان به این تیم امیدوار بود یا خیر گفت: با شروع لیگ همه چیز مشخص می شود.باید دید این تیم جوانِ استقلال می تواند به موفقیت برسد یا نه. هنوز نمی شود قضاوتی کرد، باید در زمین مشخص شود که چه اتفاقی می افتد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------