رابطه زناشویی در حضور فرزند خوابرابطه زناشویی در حضور فرزند, روابط زناشویی در حضور فرزندان,رابطه زناشویی در جایی که نوزاد خوابیده

رابطه زناشویی در حضور فرزند خواب

 

رابطه زناشویی بعد از بچه دار شدن خیلی مهم است، اما با گذشته خیلی فرق می‌کند. سوال بیشتر زوج‌های جوان بعد از بچه دار شدن این است که آیا می‌توانند در حضور نوزاد خواب رابطه زناشویی داشته باشند؟

گاهی والدین به دلایل گوناگون، مانند نداشتن اتاق خواب مجزا، محدودیت فضای منزل، داشتن بچه ی زیاد و شلوغ بودن منزل و گاه اهمال کاری و بی دقتی ، نمی توانند وضعیت و محیطی امن و ارام برای روابط زناشویی خویش آماده کنند.

 

برخی ديگر از والدین، کودکانشان را با عروسک اشتباه می گیرند و فکر می کنند، آنها نه حس دارند، نه درک می کنند ، نه می شنوند و نه می بینند. ولی بچه ها نه کر هستند و نه کور. بچه ها، خيلي خوب حس می کنند، خيلي خوب درک می کنند ، همه چیز را می بینند و خيلي خوب صداها را می شنوند و می فهمند حتی اگر خواب باشند یا خویش را به خواب زده باشند.

 

هر چند بچه ها دو ساله بیان خوبی ندارند و نمی توانند مسایل را توضیح بدهند ولی از حافظه ای قدرتمند برخوردارند و همه ی منظره ها، تصاویر و صداهای دور و بر خود را مانند یک دوربین و ضبط صدا، در ذهن و خیال خویش ثبت می کنند.کودکان که پیش والدین می خوابند یا کودکانی که به دلیل بی مبادلاتی والدین و باز بودن در اتاق خواب، شاهد روابط زناشویی آنها شوند.

 

در مورد روابط زناشویی پدر و مادر دچار ترس، نگارنی و استرس شدید میشوند ، چرا‌که رابطه ی زناشویی را نوعی خشونت پدر علیه مادر فکر می کنند و فکر می کنند که پدر می خواهد با مادر دعوا کند یا آسیبی به او برساند. والدینی که درحضور بچه ها و فرزندان خویش روابط زناشویی انجام میدهند ، نه تنها در حق آنها خیانت بلکه بزرگترین جنایت را مرتکب میشوند ، چرا که سبب تحریک و بیدار شدن زودرس غریزه ی جنسی بچه ها و عامل تباهی و انحراف اخلاقی آنها در آينده می شوند.

 

رابطه زناشویی در حضور فرزند, روابط زناشویی در حضور فرزندان,رابطه زناشویی در جایی که نوزاد خوابیده

رابطه زناشویی بعد از بچه دار شدن

 

آیا والدینی که بچه های کوچکشان را کنار خودشان می خوابانند از نظر رابطه جنسی دچار اختلال می شوند؟

معمولاً والدین زمانی که ازدواج می کنند تا زمانیکه صاحب فرزند شوند با فراغ خاطر میتوانند هر زمانیکه دلشان بخواهد برای برقراری رابطه جنسی اقدام نمایند. ولی هنگامی که صاحب فرزند میشوند ديگر نمی توانند به آسانی اقدام به برقراری رابطه جنسی کنند و گاهی وقت ها دچار اضطراب میشوند و رابطه جنسی آن ها به مخاطره می افتد.

 

از چه زمانی باید اتاق خواب بچه را جدا کرد؟

بچه از حدود یک و نیم سالگی میتواند در اتاق خواب خود بخوابد و این نه تنها سبب می شود پدر و مادر خلوت خودشان را داشته باشند بلکه اثرات خوبی روی رشد بچه دارد و به وی احساس استقلال می­دهد. چنانچه کودک به اتاق خود عادت کند، پدر و مادر می­توانند در ساعتهای استراحت­شان بدون وجود مشکلی رابطه جنسی داشته باشند و در کنار هم وقت بگذرانند.

 

رابطه زناشویی پس از بچه دار شدن

اما تا یک سالگی کودک و تا هنگامی که در اتاق خواب پدر و مادر می خوابد رابطه زناشویی چطور و چه زمانی باید انجام شود؟ پاسخ بیش تر کارشناسان این است:رابطه زناشویی هرگز نباید درحضور نوزاد یا کودک چه بیدار و چه خواب انجام شود. کارشناسان معتقد هستند نوزادان ذهن بسیار قدرتمند دارند و همه تصاویر را در ذهنشان ضبط می کنند، پس بهتر است به این نکات توجه کنید:

 

- زمان رابطه زناشویی نوزاد یا کودک زیر یک سال را در یک اتاق مستقل بخوابانید.

- بهتر است رابطه زناشویی را به زمانی موکول کنید که بچه در منزل نیست. به عنوان مثال از - مادر یا خواهر خویش بخواهید برای چند ساعت از وی مراقبت کند.

- در زمان رابطه زناشویی حتماً در اتاق خواب را ببندید تا احتمال وارد شدن سر زده بچه به اتاق وجود نداشته باشد.

- چنانچه منزل شما تنها یک اتاق خواب دارد، هنگامی که کودک خواب است وی را داخل هال بگذارید و در اتاق را ببندید.

- چنانچه نگران صدا هستید، یک موسیقی آرام پخش کنید. اینکار به ریلکس کردن شما و افزایش میل جنسی هم کمک می کند.

- اگر کودک بالای دو سال دارید به وی اموزش بدهید که پیش از باز کردن در اتاق خواب حتماً در بزند.

 

رابطه زناشویی در حضور فرزند, روابط زناشویی در حضور فرزندان,رابطه زناشویی در جایی که نوزاد خوابیده

برقراری رابطه جنسی با حضور فرزندان

 

والدین باید از رفتارهای زیر درحضور فرزندان، خودداری کنند:

از دیدن فیلم های نامناسب جنسی که در آن زنان و مردان با پوشش نامناسب دارند خودداری نمایند.

 

از شوخی های زشت و زننده، ایماها، اشاره ها، کنایه های جنسی پرهیز کنند.

از ناز و نوازش، بوسیدن و عشق بازی با هم‌دیگر درحضور فرزندان جلوگیری کنند.

از به کار بردن حرف ها، طنزها و فحش های زشت جنسی پرهیز کنند.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------