دلیل ارتباط زنان متاهل با پسران مجرددلیل ارتباط زنان متاهل با پسران مجرد

 

متأسفانه امروزه به علل گوناگون و بعضی ناهنجاری فرهنگی شنیده ميشود که در مواردی جزیی شاهد رابطه بین زنان متاهل با پسران و یا مردان متاهل هستیم که این رابطه بسیار اسیب زا و مخرب است. خیانت های زنانه عوامل مختلفی دارد که میتوان به آنها اشاره نمود :

 

۱- عدم یک روابط گرم و دوستانه با همسر

یکی از عوامل اصلی خیانت زنانه رابطه زن و شوهر است؛ زمانیکه بین زوجین، رابطه زناشویی خوبی حاکم نباشد، این احتمال موجود است که زن به همسر خود خیانت کند. اختلال های جنسی که به مرور زمان براي بعضی مردان بوجود مي‌ايد و سختی های شخصیتی سبب ميشود که مرد نتواند به همسر خود محبّت کند و نبود محبّت، عاطفه و رابطه گرم و صمیمي سبب این خیانت ها ميشود .

 

زنانی که محبّت خوب و لازم را از همسرخود اخذ کرده و یا رابطه زناشویی خوبی بین آنها برقرار باشد، احتمال خیانت در آنها بسیار کم است.

 

۲- گذشته بی‌بندوبار زن

یکی ديگر از عوامل خیانت زن، گذشته اوست که در یک خانواده بی بندوبار و خيلي ازاد پرورش یافته و تربیت شده است و تربیت اشتباه قبل سبب ميشود هم چنان چه بسا پس از ازدواج هم این رابطه را حفظ کند. بعضی از زنان که رابطه زيادي داشته اند، به علت این که رابطه دوستانه و یا دوستی های زمان مجردی خود را نمی توانند به پایان برسانند و برایشان بسیار دشوار است تا خود را در حین تأهل کنترل کنند در همان چارچوب به رابطه خود ادامه می‌دهند .

 

۳- حس تنهایی کردن

مسائل شخصیتی موجود است که امکان دارد یک زن تحمل تنهایی و بی کاری را نداشته و به سختي میتواند دقایق و یا ساعتی را تنها و بي‌کار بگذراند. این زنان زمانیکه می خواهند تنهایی خود را پر کنند هنگامی که می بینند همسرشان به علت مشغله کاری نمی تواند براي آنها وقت بگذارد گرایش پیدا ميکنند که وقت خود را با سایرین و یا جنس مخالف خود پر کنند.

 

۴- عوامل شخصی و اختلال های شخصیتی زنان

عوامل شخصی و اختلال های شخصیت و یا خصوصیت های دو طرف میتواند بستری براي خیانت باشد. هنگامی که در جامعه این رابطه ناشایست، ترویج پیدا کند امکان دارد تحریک در زن ایجاد شود که این روابط را تجربه کند. مسایلی مثل ماهواره، تهاجم فرهنگی، الگوهای فرهنگی ناهنجار و اشتباه در خانه، تمامی این عوامل میتوانند در خیانت های زنانه دخیل باشد؛ در نتيجه حرمت و حریم های خانواده شکسته ميشود و اشخاص پایبند چارچوب های اخلاقی نیستند.

 

۵- زمان مجردی محدود

بعضی از زنان به علت این که گذشته خوبی نداشته اند و یا زمان مجردی خيلي محدود بودند هنگامی که شرایطی را می بینند که زنان و مردان، روابط ازادانه ای با هم دارند. این اشخاص زیرا می خواهند گذشته خود را جبران کنند، به خیانت رو می آورند. شرکت در پارتی، ارتباط با دوست ناباب و مسائلی ديگر میتوانند انگيزه خیانت را زیاد کند.

 

۶- مشکلات اقتصادی

مسأله ديگر سختی های اقتصادی که در جامعه است، اما مسأله اقتصادی تنها عامل خیانت زنانه نیست. فرد امکان دارد نیازهای مالی بیشتری را در خود حس کند؛ ولی درصورتی که پایبند چارچوب های اخلاقی باشد؛ امکان ندارد با هر تحریک، شرایط معیشتی کنار بیایند؛ ولی شخصی که بخاطر پول با جنس مخالف خود رابطه برقرار ميکند ، بیش تر به علت میل به تجمل پرستی ، استفاده بیش تر، مدپرستی و خرید کردن ، به جنس مخالفی فرا تر از چارچوب خانواده رو می آورد تا مورد حمایت وی قرار گیرد.

 

در این زمينه تعداد زنانی که به علت فقر مادی به رابطه با جنس مخالف رو می آورند بسیار کم است. ولی هنگامی که زن به علت این که همسرش معتاد بوده و یا بي‌کار و بیمار است خیانت ميکند در واقع« فحشا» است؛ یعنی زن خودفروشی ميکند تا نیازهای مالی خود را تأمين کند.


۷- تنوع طلبی

علل ديگر خیانت زنانه، تنوع طلبی است. در بعضی وقت ها مشخص شده است فرد نتوانسته است با همسر خود زندگی کند و احتمالا بارها و بارها ازدواج نموده است .

بهترین راه حل این است که باید علل این روابط ها را در سطح فردی مشخص شود و باید فرد به روانشناس مراجعه کند. باید مشخص شود که فرد اختلال های شخصیتی داردو یا خیر. امکان دارد درگیر رابطه چندگانه شوند و زیاد وفادار نباشد، بعضی از اشخاص شخصیت ناهنجار و ضد اجتماعي داشته و در سطح خانوادگي باید مداخلات اجتماعي و فرهنگی صورت بگیرد.

براي این که در جامعه زنان اسیب نبینند و براي حفظ حریم خانواده بیش تر خانواده ها باید اموزش ببینند. اموزش هایی از طريق رسانه هاي گروهی، تلويزيون، رادیو و... باید صورت گیرد و این اشخاص باید متوجه شوند که چنين مسائلی چه قدر میتواند هم در آينده خود و هم آينده فرزندان، اسیب جدّي وارد کند.

 

منبع: برنا

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------