آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور

خوابگاه‌های دانشگاه تربیت مدرس تعطیل شدند/خوابگاههای دانشگاه تهران تا فردا صبح تخلیه می شود

مدیر امور دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به تعطیلی خوابگاه ها به دلیل پیشگیری از کرونا، اعلام کرد که دانشجویان موظف به…


فرهاد رهبر: استفاده از ساختار دولت در دانشگاه آزاد صحیح نیستاخبار,اخبار دانشگاه,فرهاد رهبر

رئیس دانشگاه آزاد گفت: برخی ها معتقدند باید از ساختار دولت در این دانشگاه استفاده کنیم که این کار به هیچ عنوان صحیح نیست.

به گزارش مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، فرهاد رهبر در جلسه فراکسیون دانشگاه آزاد اسلامی در مجلس شورای اسلامی گفت: از سخنان و راهنمایی های نمایندگان مجلس شورای اسلامی در برنامه های این دانشگاه استفاده خواهیم کرد و مجلس و نمایندگان را جدا از خود نمی بینیم.

 

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دارای ۲۰ هزار دانش آموخته در مقطع دکتری و ۳۰ هزار دانشجوی دکتری در حال تحصیل است، افزود: بیشتر دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی تمایل دارند پس از اتمام تحصیل جذب هیات علمی این دانشگاه شوند. در حالی که این امکان وجود ندارد. از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می خواهیم در این زمینه راهکار و راه حل اساسی ارائه دهند.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: این دانشگاه برای برون رفت از مشکلات موجود نیازمند کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

 

رهبر با اشاره به مدیریت هزینه ها برای رفع برخی از مشکلات دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: به این منظور چارت سازمانی دانشگاه آزاد اسلامی را چابک و کوچک کردیم.

 

وی با بیان اینکه سیستم اداری کشور نتوانسته از ساختار مناسبی استفاده کند، اظهار داشت: برخی ها معتقدند باید از ساختار دولت در دانشگاه آزاد اسلامی استفاده کنیم که این کار به هیچ عنوان صحیح نیست.

 

رئیس دانشگاه آزاد با اشاره اینکه ۹۰ درصد درآمد دانشگاه آزاد اسلامی از شهریه ها تامین می شود، ادامه داد: این در حالی است که تنها ۳۰ درصد درآمدهای اغلب دانشگاه های دنیا از شهریه است.

 

رهبر با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی دیگر مجمع الجزایر پراکنده نیست و همه یک پیکر هماهنگ هستند، افزود: یکی از برنامه های جدی ما در این دانشگاه ورود به اقتصاد دانش بنیان است و در این خصوص از طرح هایی که توجیه اقتصادی داشته باشند، حمایت می کنیم.

 

وی به کاهش هزینه ها در این دانشگاه تاکید کرد و گفت: هفته گذشته برای نخستین بار به جای سفرهای استانی و یا دعوت از روسای واحدهای استانی برای بررسی درآمدهای غیرشهریه ای، جلسه ویدئو کنفرانس ارائه طرح های دانش بنیان را برگزار کردیم.

 

رئیس دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: براساس رتبه بندی شانگهای این دانشگاه در ۲۷ رشته جزو برترین دانشگاه های دنیا قرار گرفته و در ۱۷ رشته با پیشی گرفتن از دانشگاه های ایران مقام اول را کسب کرده است.

 

رهبر تاکید کرد: رتبه بندی ۲۰۱۸ شانگهای بیانگر آن است که دانشگاه آزاد اسلامی همچنان از نظر علمی در حال پیشرفت است.

 

وی درخصوص راه اندازی واحدهای بین الملل گفت: برای ایجاد و توسعه واحدهای بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی با برخی از کشورها در حال مذاکره هستیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------