کنکور ۱۴۰۳ طبق مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار می‌شود/ کنکورامسال هیچ تغییری نداردکنکور،اخبار کنکور،خبرهای کنکور
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: برای کنکور امسال تغییری نخواهیم داشت و کنکور 1403 نیز طبق مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار می‌شود.

به گزارش فارس، عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در حاشیه نشست تبیین ابعاد اجرایی و حفاظتی کنکور ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران با بیان اینکه داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ به هیچ وجه تحت تأثیر اخبار و فضای سیاسی و اجتماعی قرار نگیرند، گفت: برای کنکور امسال تغییری نخواهیم داشت و داوطلبانی که در کنکور امسال شرکت می‌کنند بر مبنای اطلاعاتی پذیرش می‌شوند که سال گذشته اعلام شده است.

 

وی افزود: بر این اساس دروس عمومی حذف شده و تأثیر سوابق تحصیلی ۴۰ درصد به صورت قطعی است. سوابق تحصیلی از اموزش و پرورش گرفته می‌شود.

 

به گفته وی، کنکور ۱۴۰۳ نیز براساس مصوبه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار می‌شود، البته اگر تغییراتی باشد در شهریورماه اعلام نهایی می‌شود، اگر قبل از شهریور هر تغییری داشته باشیم و به ما و دولت ابلاغ شود ملاک عمل همان است.

 

وی ادامه داد: امیدواریم که آزمون تیر ماه امسال نیز مانند نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ در دی ماه آزمون سالمی باشد، در آزمون دی‌ماه دستگاه‌ها با همراهی کردند و کنکور به عنوان یک امر ملی تلقی شد و حتی یک مورد تقلب گزارش نشد.

 

* خواسته سازمان سنجش از وزارت ارتباطات

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: تمام فرایندهای لازم برای برگزاری آزمون الکترونیکی نیز فراهم شده است به طوریکه با استفاده از سخت افزار برگزاری آزمون هوشمند هیچگونه ارتباطی با بیرون برقرار نمی‌شود، در این زمینه صحبت های خوبی هم با وزارت ارتباطات داشته‌ایم و درخواست تقویت شبکه و اینترنت را خواهیم داشت.

 

به گفته پورعباس، اینترنت حق طبیعی مردم و جزء لاینفک زندگی است چرا که امور زندگی مردم در بستر اینترنت انجام می‌شود، آزمون سراسری نیز جمعیتی در حدود ۱۵میلیون نفر را تحت پوشش قرار می دهد و انتظار سازمان سنجش از وزارت ارتباطات این است که امنیت اینترنتی را تامین کند تا در مدت زمان برگزاری آزمون هیچ عکس و فایلی ارسال نشود و ارسال هرگونه عکس و فایل با تاخیر سه ساعته انجام شود.

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------