جمالی نوبندگانی: منتقدان نحوه اعمال سهمیه‌های کنکور پزشکی به کمیسیون اصل ۹۰ شکایت کننداخبار,اخبار کنکور,جمالی نوبندگانی
نماینده مردم در مجلس دهم، از منتقدان نحوه اعمال سهمیه‌ها در کنکور پزشکی که معتقدند این امر موجب تضییع حقوق سایر شرکت‌کنندگان شده خواست تا شکایت خود را در دیوان عدالت اداری یا کمیسیون اصل ۹۰ مطرح کنند.

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌‌وگو با خانه ملت، در واکنش به انتقادات برخی پیرامون نحوه اعمال سهمیه‌ها در کنکور پزشکی که معتقدند این امر موجب تضییع حقوق سایر شرکت‌کنندگانی شده که امتیازی برابر با این افراد داشته‌اند، گفت: آنچه که قانون تعیین کرده، برای همه الزام‌آور می‌شود، کما اینکه در این مورد در قانون درصدی برای هر کدام از واجدین شرایط بهره‌مندی از سهمیه‌ها اعم از ایثارگران، خانواده شهدا و مناطق محروم مشخص شده است.

 

اعمال سهمیه‌ها در کنکور پزشکی باید با دقت بیشتری صورت بگیرد

 

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آنچه مسلم است در خصوص تحصیل در رشته پزشکی که با جان مردم ارتباط دارد باید در اعمال این سهمیه‌ها دقت بیشتری شود، کما اینکه در قانون آمده برای بهره‌مندی از سهمیه‌های کنکور باید امتیاز کسب شده توسط فرد یک درصدی پایین‌تر از آخرین پذیرفته شده در رشته مورد نظر باشد.

 

جمالی نوبندگانی تصریح کرد: اگر قانون در این مورد به طور صحیح اجرا شود هم حق و حقوق سایر افراد در جامعه تضییع نمی‌شود و هم افراد واجد شرایط استفاده از سهمیه‌ها از حقوق قانونی خود بهره‌مند می‌شوند.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: اگر فردی تصور می‌کند اقدامی خارج از روالی که در قانون پیش‌بینی شده در تحقق سهمیه‌ها صورت گرفته است، می‌تواند شکایت خود را یا در دیوان عدالت اداری یا کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی مطرح کند تا به موضوع رسیدگی شده و تظلم‌خواهی کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی