زمان انتشار دفترچه‌های سؤالات آزمون سراسری اعلام شد/کنکور در حال حذف شدن است کنکور, اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه
سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور از انتشار دفترچه‌های سؤالات آزمون سراسری پس از جمع آوری پاسخ‌نامه‌ها خبرداد. 

به گزارش ایسنا، دکتر علی صدر با اعلام این خبر تأکید کرد: به منظور آرامش خاطر خانواده داوطلبان و جلوگیری از سوءاستفاده برخی از شبکه‌های کلاهبرداری، دفترچه سؤالات هر آزمون پس از اطمینان از جمع‌آوری پاسخنامه‌ها منتشر خواهد شد.

 

سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: داوطلبان با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش به دفترچه سؤالات آزمون سراسری دسترسی پیدا می‌کنند و نیازی به مراجعه به سایر مؤسسات نخواهند داشت.

 

به گزارش ایسنا، در نوبت دوم کنکور ۱۴۰۲، داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی دو دفترچه و پرسشنامه دارند، دفترچه اول ریاضی شامل ۴۰ سوال و ۷۰ دقیقه وقت برای پاسخگویی و دفترچه دوم شامل سؤالات شیمی و فیزیک شامل ۳۵ سوال و ۴۵ دقیقه وقت برای پاسخگویی، شیمی ۳۰ سؤال و ۴۵ دقیقه و در مجموع داوطلبان باید به ۱۰۵ سوال در ۱۴۵ دقیقه پاسخ دهند.

 

پرسشنامه داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی یک دفترچه زیست شناسی شامل ۴۵ سوال و ۴۵ دقیقه دفترچه دوم سؤالات فیزیک شامل ۴۰ سؤال با ۴۰ دقیقه وقت و سؤالات شیمی شامل ۳۵ سؤال و ۳۵ دقیقه وقت، دفترچه سوم شامل سؤالات ریاضی با ۴۰ سؤال و زمین شناسی با ۱۵ سؤال است.

 

این داوطلبان هم در مجموع باید به ۱۵۵ سؤال در ۱۸۰ دقیقه  پاسخ دهند. داوطلبان آزمون بهیاری هم یک دفترچه دیگر پرسشنامه دارند که دارای ۳۰ سؤال است و باید در ۲۰ دقیقه پاسخ دهند.

 

داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی دو دفترچه دارند، دفترچه یک شامل سؤالات ریاضی ۲۰ سؤال و ۳۰ دقیقه و سؤالات زبان و ادبیات فارسی ۳۰ سؤال و ۳۰ دقیقه و سؤالات علوم اجتماعی و روانشناسی ۳۰ سوال و ۲۵ دقیقه برای پاسخگویی است.

 

همچنین دفترچه دوم شامل سؤالات زبان عربی ۲۰ سوال و ۲۰ دقیقه، سؤالات تاریخ و جغرافیا ۲۵ سوال و ۲۰ دقیقه و سؤالات فلسفه و منطق ۲۹ سوال و ۲۰ دقیقه، سؤالات اقتصاد شامل ۱۵ سؤال و ۱۵ دقیقه است. این داوطلبان در مجموع ۱۶۰ سؤال دارند که باید در ۱۶۰ دقیقه به آن پاسخ دهند.

 

داوطلبان در گروه آزمایشی زبان های خارجی یک دفترچه با یک پاسخنامه مجزا دارند که شامل آزمون اختصاصی زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی روسی و ایتالیایی است. این دفترچه ۷۰ سؤال دارد و داوطلبان باید در ۱۰۵ دقیقه به آن پاسخ دهند.

 

داوطلبان گروه آزمایشی هنر نیز یک دفترچه اختصاصی با پاسخنامه مجزا دارند، این دفترچه شامل سؤالات درک عمومی هنر ۵۰ سوال با ۵۰ دقیقه زمان، سؤالات درک عمومی ریاضی و فیزیک با ۳۰ سوال و ۴۰ دقیقه، سؤالات خلاقیت تصویری و تجسمی با ۲۰ سوال و ۲۵ دقیقه است و این داوطلبان در مجموع ۱۰۰ سوال و ۱۱۵ دقیقه وقت دارند.

 

داوطلبانی که در گروه آزمایشی هنر در برخی رشته ها مانند نقاشی، مجسمه سازی و غیره شرکت کرده اند تا ۱۹ تیر با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش برای شرکت در آزمون عملی ثبت نام کنند، آنها می توانند حداکثر در دو رشته نام نویسی کنند.

 

رئیس سازمان سنجش: کنکور در حال حذف شدن است

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کنکور در حال حذف شدن است و در حال حاضر هم در ۸۵ درصد از رشته‌ها به صورت بدون آزمون پذیرش دانشجو داریم.

 

به  گزارش فارس؛ نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ از صبح امروز با حضور داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور و در ۱۳ کشور خارجی آغاز شده است.

 

عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور صبح امروز از حوزه برگزاری آزمون سراسری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر بازدید کرد و در حاشیه برگزاری آزمون سراسری گفت: امروز روز بزرگی است که سرنوشت تحصیلی جوانانمان رقم می‌خورد و همه تمهیدات را سنجیده ایم. امیدوارم بخاطر ترافیک اطراف حوزه مشکلی پیش نیاید.

 

وی با بیان اینکه به تدریج کنکور حذف می‌شود, اظهار داشت: آزمون امروز با تاثیر ۶۰ درصد برگزار می شود، برای اولین بار ثبت‌نام به صورت پرتال بود و کارپوشه شخصی برای داوطلبان در نظر گرفته شد، تاکنون ۸۵ درصد رشته‌ها به صورت بدون آزمون پذیرش دارند.

 

پورعباس ادامه داد: آموزش و پرورش باید تا اخر تیرماه نتایج را اعلام کند. ما با آموزش و پرورش یک تیم هستیم و همدیگر را پوشش می دهیم، داوطلبان با خیال راحت ازمون بدهند همه دستگاه های اجرایی در تلاش هستند تا ازمون به خوبی برگزار شود.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «چرا شما همانند داوطلبان استرس دارید؟» گفت: کنکور با زندگی ما گره خورده اما استرس من به این دلیل است که می خواهیم بهترین‌ها را برای جوانان‌مان فراهم کنیم و نگرانم که نکند مشکلی پیش بیاید، اما داوطلبان مثل من استرس نداشته باشند. همه چیز برنامه‌ریزی شده و مشکلی ایجاد نمی‌شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------