دانشگاه شهید بهشتی: دانشجویان دارای محکومیت انضباطی از شرکت در رشته‌های بدون آزمون کارشناسی دانشگاه منع شدند کنکور, اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه
ثبت نام دانشجویان دارای محکومیت انضباطی از شرکت در رشته‌های بدون آزمون کارشناسی دانشگاه شهید بهشتی منع شدند.

به گزارش ایسنا ؛ دانشگاه شهید بهشتی بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد‌های درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد، ضوابط و مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دستورالعمل اجرایی مصوب شورای استعداد‌های درخشان دانشگاه شهید بهشتی، تعدادی از دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته واجد شرایط را برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲_۱۴۰۳ به صورت بدون آزمون در دوره روزانه و دوره‌های شهریه پرداز (نوبت دوم، پردیس، پردیس الکترونیکی) می‌پذیرد.

 

متقاضیان فوق تا ۳۰ دی ماه جاری می‌توانند به سامانه جامع آموزشی دانشگاه شهید بهشتی به نشانی (ir.ac.sbu.golestan://https) مراجعه نموده و نسبت به ثبت نام و بارگذاری مدارک خود اقدام نمایند.

 

طبق تاکید دانشگاه شهید بهشتی، ارائه درخواست و دارا بودن شرایط الزم به هیچ عنوان به معنی پذیرش نیست و در صورت وجود هر گونه مغایرت در شرایط متقاضیان با ضوابط موجود در فراخوان، درخواست ایشان مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

 

همچنین پذیرش اولیه به منزله پذیرش قطعی نیست و هیچ گونه حقی برای داوطلبان ایجاد نمی‌کند.   پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است.

 

*شرایط الزم برای ارائه درخواست

دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی مهر ۹۹  که پس از شش نیمسال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم کل واحد‌های درسی خود به لحاظ میانگین کل جزو بیست درصد برتر دانشجویان همرشته و هم ورودی بوده و دارای حداقل میانگین ۱۶ در رشته‌های فنی مهندسی و علوم پایه (با اعمال ضریب هم ترازی) و ۱۷ در رشته‌های علوم انسانی و هنر باشند.

 

متقاضیان فوق باید حداکثر تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۳ و طی هشت نیم سال دانش آموخته شوند.

 

درخواست پذیرش متقاضیانی که در طول ۶ نیم سال تحصیلی در دوره کارشناسی پیوسته دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل ۸ نیم سال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزء بیست درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون، قابل بررسی است. ضروری است داوطلبان مشمول این تبصره در فراخوان ثبت نام کنند.

 

برای دانشجویان تحصیل همزمان به استناد "آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشته ویژه دانشجویان ممتاز"، مدت تحصیل ده نیم سال است و در رشته‌ای که سایر شرایط این آیین نامه را داشته باشند، می‌توانند از تسهیلات مربوط بهره‌مند شوند.  

 

برای دانشجویانی که در دوره کارشناسی پیوسته خود در دوره‌های فرعی (گذراندن واحد‌های درسی مازاد از سایر رشته ها) شرکت کردهاند، مدت مجاز حداکثر نه نیمسال تحصیلی است و رتبه بندی ایشان بدون احتساب واحد‌های درسی دوره‌های فرعی انجام می‌شود.

 

تسهیلات دانشجویان باردار

خانم‌هایی که در دوره کارشناسی پیوسته خود صاحب فرزند شده اند و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و با تایید دانشگاه استفاده کرده اند، مدت مجاز حداکثر ۱۰ نیم سال تحصیلی است.

 

 دانشجویان مهمان، انتقالی یا تغییر رشته، مدت مجاز از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانشآموختگی از رشته یا دانشگاه دوم، حداکثر ۸ نیم سال است و مقایسه متقاضیان برای رتبه بندی و تعیین بیست درصد برتر با دانشجویان دانشگاهی انجام می‌شود که بیشترین واحد درسی خود را با آن‌ها گذرانده اند.

 

*دانشجویان دارای محکومیت انضباطی

دانشجویانی که دارای هرگونه محکومیت انضباطی (از شورای انضباطی دانشگاه یا وزارت عتف) با هر درجه و عنوان باشند، امکان ورود به مقطع بالاتر از طریق سهمیه استعداد درخشان را ندارند. (این موارد باید به تایید حراست دانشگاه مربوطه رسیده باشد) و دانشگاه مختار است در صورت اطلاع از آن در هر مرحله از ثبت نام، پذیرش، تحصیل و حتی فراغت از تحصیل با دانشجو مطابق ضوابط و مقررات برخورد نماید.

 

*حداکثر سن متقاضیان ۱۸ سال تعیین شده است

 برگزیدگان رتبه‌های یک تا  ۱۵ مرحله نهایی المپیاد‌های علمی- دانشجویی برای ورود به همان رشته یا رشته‌های مرتبط به تشخیص کارگروه‌های تخصصی برنامه ریزی و گسترش آموزش عالی با ارائه معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد، به صورت مازاد بر ظرفیت، بررسی می‌شود.

 

تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعداد‌های درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد، مجاز نیست.

 

دانشجویان دوره‌های مجازی، نیمه حضوری، غیرحضوری، دانشگاه‌های پیام نور، فرهنگیان، آزاد اسلامی (واحد شهرستانها) غیردولتی-غیرانتفاعی، جامع علمی کاربردی، فنی و حرفه ای، پردیس‌های بین الملل (خودگردان)، دانشجویان ایرانی انتقالی از دانشگاه‌های خارج از کشور و دانشجویانی که مدرک خود را از دانشگاه‌های خارج از کشور اخذ نمودهاند مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.

 

اتباع غیر ایرانی (مقیم ایران) ورودی کارشناسی پیوسته سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط می‌توانند متقاضی این فراخوان باشند.

 

تعیین اولویت‌ها انتخاب رشته/گرایش متقاضیان می‌توانند حداکثر سه رشته-گرایش مرتبط با رشته دوره کارشناسی خود را در نوبت روزانه و حداکثر سه رشته-گرایش مرتبط با رشته دوره کارشناسی خود در دوره‌های شهریه پرداز نوبت دوم، پردیس، پردیس الکترونیکی را به ترتیب اولویت انتخاب نمایند.  

 

همچنین دانشجویان می‌توانند با پرداخت هزینه جداگانه و دریافت نام کاربری و گذرواژه جداگانه متقاضی رشته‌های دانشکده / پژوهشکده مرتبط نیز باشند.

 

با توجه به اینکه احتمال تغییر رشته‌های مشمول پذیرش بدون آزمون برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ وجود دارد، لذا حذف رشته/گرایش مورد تقاضای داوطلب هیچ گونه حقی برای دانشجو ایجاد نمی‌کند.


 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------