ابلاغ دستورالعمل بهداشتی برای امتحانات حضوری دانشگاه آزاد اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور
استفاده از ماسک برای تمام دانشجویان، اساتید و پرسنل حاضر در حوزه برگزاری امتحانات الزامی است. 

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی، دستورالعمل بهداشتی برگزاری امتحانات حضوری این دانشگاه را به رؤسای استان ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی (سما) ابلاغ کرد.

 

به گزارش ایسنا، دکتر محسن نفر در این دستورالعمل تأکید کرده است: در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و با عنایت به مصوبات هیأت رئیسه و شورای آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی درخصوص برگزاری حضوری امتحانات پایان ترم با رعایت پروتکل های فاصله گذاری اجتماعی هوشمند، لازم است تمامی دانشجویان قبل از شروع امتحانات حضوری در سامانه خوداظهاری وزارت بهداشت به آدرس http://salamat.gov.ir ثبت‌نام کرده و در صورتی که علائم بیماری را نداشتند، پیامک دریافت شده از سامانه مذکور و یا فرم خوداظهاری تکمیل‌شده را در بدو ورود به مسئولان تعیین شده در حوزه امتحانات ارائه دهند.

 

این موضوع در صورت عدم بیماری دانشجو فقط برای یک بار در اولین امتحان انجام می شود و نیاز به تکرار آن در جلسات بعدی امتحانی نیست. همچنین در صورتی که دانشجو مطابق سامانه و یا فرم خوداظهاری بیمار باشد و یا در بدو ورود دارای علائم بیماری باشد، مجاز به شرکت در امتحان نبوده و لازم است، متعاقباً گواهی سلامت و یا عدم سلامت صادره از مراکز بهداشتی و درمانی را جهت تصمیم‌گیری در خصوص امتحان، به مسئولان آموزشی مربوطه ارائه کند.

 

براساس بندهای این دستورالعمل در مورد ورود دانشجویان، اساتید و پرسنل به محل برگزاری امتحان، کنترل و غربالگری بهداشتی (استفاده از ماسک، نداشتن علائمی نظیر تب، علائم تنفسی، سرفه، سرماخوردگی و...) برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال می شود.

 

در این دستورالعمل تأکید شده است: استفاده از ماسک برای تمام دانشجویان، اساتید و پرسنل حاضر در حوزه برگزاری امتحانات الزامی است. حتی الامکان واحدهای دانشگاهی محلول ضدعفونی‌کننده دست را در محل های مشخص مانند ورودی های کنار آسانسورها قرار دهند. همچنین به منظور کاهش زمان حضور دانشجو در محل برگزاری امتحانات، با همکاری اساتید، طول مدت برگزاری هر جلسه امتحانی ترجیحاً در سقف ۶۰ دقیقه و در موارد خاص حداکثر ۹۰ دقیقه تنظیم شود و به محض اتمام امتحان دانشجویان خارج شوند و در خاتمه برگزاری امتحان دانشجویان باقیمانده با هماهنگی ممتحنین ردیف به ردیف خارج شوند.

 

همچنین لازم است دکمه‌های آسانسور، صفحه کلید کامپیوترها، دستگیره درب‌ها، شیرآلات و سایر سطوحی که به صورت مشترک توسط افراد استفاده می‌شوند، حداقل ۵ بار در روز ضدعفونی شود و در موقع استفاده، نکات بهداشتی از جمله استفاده از دستکش، دستمال کاغذی یا نظایر آن رعایت و شستشو و ضدعفونی دست بعد از تماس انجام شود. گندزدایی و ضدعفونی صندلی‌ها، محل برگزاری امتحانات، محل تردد و همچنین سرویس‌های بهداشتی به طور مرتب و حداقل دوبار در روز با رعایت دستورالعمل‌های موجود در درگاه salamat.gov.ir انجام شود.

 

براساس بندهای این دستورالعمل، فاصله بین صندلی‌ها در محل برگزاری امتحانات باید دو متر باشد. استفاده از سیستم تهویه و یا باز گذاشتن پنجره‌ها در فضای برگزاری امتحانات ضروری است. حذف و یا بلااستفاده کردن آبخوری‌ها و آبسردکن‌ها بصورت موقت انجام شود. از سطل زباله درب‌دار پدالی در فضاهای آموزشی و سرویس‌های بهداشتی استفاده شود.

 

همچنین رعایت فاصله ایمن حداقل دو متر در قسمت‌های عمومی از جمله نمازخانه و مسیر ورود و خروج الزامی است. لازم است بهداشت فردی رعایت و از استعمال دخانیات خودداری شود. جهت کاستن از تماس مستقیم دست‌ها با درب و دستگیره‌ها آنها را به حالت نیمه‌باز نگه دارند (در صورت امکان) یا برای سهولت تردد از جک و آرام‌بند درب‌ها استفاده نشود. پرسنل، نگهبانان و کارکنان خدمات باید آموزش‌های لازم درخصوص راه‌های پیشگیری از انتقال بیماری را دریافت کنند. سلف سرویس و مراکز فروش مواد غذایی غیربسته‌بندی شده تعطیل شود.

 

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین اعلام کرد، با توجه به برگزاری امتحانات در نزدیک‌ترین واحد دانشگاهی محل سکونت دانشجویان و به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا، ضرورتی به بازگشایی خوابگاه‌های دانشجویی وجود ندارد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی