آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


کنکور, اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه

نمره منفی برای سوال‌های سخت کنکور امسال اعمال نمی‌شود

رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نمره منفی برای سوال های سخت کنکور سراسری ۱۴۰۰ اعمال نمی‌شود. ابراهیم خدایی روز چهارشنبه در…

۱۹ مدل تسهیلات برای پذیرش در کنکور داریم! اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور
معاون خط مشی‌گذاری ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: سهمیه فرزندان اعضای هیئت علمی حذف نشده است و ۱۹ مدل تسهیلات برای پذیرش در کنکور داریم. 

به گزارش تسنیم؛ ابراهیم سوزنچی، معاون خط مشی‌گذاری ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: اگر شرایط بحرانی و حاد شود، مرجع اصلی که درباره برگزار نشدن کنکور تصمیم‌گیری می‌کند، ستاد ملی کرونا است و آن‌ها با توجه به شرایط جامعه تصمیم‌گیری می‌کنند بنابراین هرکسی در هر سطح در صورت اظهارنظر در این رابطه، موجه نیست.

وی در ادامه درباره سهمیه فرزندان اعضای هیئت علمی در کنکور گفت: هیچ سهمیه‌ای برداشته نشده است و واقعاً برای اظهارنظرهایی که در این رابطه صورت می‌گیرد، متأسفم؛ 19 مدل تسهیلات برای پذیرش در کنکور داریم که هرکدام یک زمانی و مقطعی اضافه شده است.

 

معاون خط مشی‌گذاری ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی در تشریح تسهیلات کنکور تصریح کرد: یک‌سری از این تسهیلات، سهمیه هستند؛ سهمیه یعنی اگر کنکور 100 ظرفیت پذیرش در دانشگاه دارد، تقسیم‌بندی و به قشرهای خاصی مانند ایثارگران اختصاص داده می‌شود.

 

وی افزود: برخی امتیازات سهمیه نیست و تسهیلات است یعنی افرادی که قبول شده‌اند، با این تسهیلات می‌توانند جابه‌جا شوند و اعضای هیئت علمی از این بهره می‌برند و کسی که جابه‌جا می‌شود، هیچ صندلی را اشغال نمی‌کند و فقط به صندلی‌های قبلی اضافه می‌شود.

 

سوزنچی با تصریح بر اینکه برخی موضوع سهمیه بندی اعضای هیئت علمی را بر گردن شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌اندازند، عنوان کرد: بر اساس مصوبه جلسه 735 شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 92، نقل و انتقالات فرزندان اعضای هیئت علمی به پیشنهاد وزیر علوم و وزیر بهداشت انجام می‌شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------