اینگونه یک خانم مستقل شوید!زن مستقل,استقلال زن,دختر مستقل

ویژگی‌های یک زن مستقل

 

از دیرباز تاکنون زنان، به مثابه آیینه‌ای درشت‌نما برای مردان عمل کرده‌اند. اما بشریت به سمتی حرکت کرد که نقش اساسی زنان در پیشرفت جوامع روی دیگری از خود نشان داد. زندگی در این افراد قابلیت بیشتری برای ادامه دادن دیده و این افراد ترجیح زندگی اند؛ بنابراین جامعه افراد مستقل را غربال می‌کند.

استقلال زنان

دیگر زمان آن رسیده است که افکار نادرست خود را کنار گذاشته و خود را از محدودیتی که در اصل خود برای خود ساخته‌اید آزاد سازید. باید بگوییم استقلال شما تاثیر شگرفی در سطح کیفی زندگی و میزان رضایتمندی شما از زندگی دارد.

 

و تنها زمانی می‌توانید حقیقت این اثرگذاری را درک کنید که آن را تجربه کنید. بهانه‌تراشی‌های شما تنها مانع‌تان برای رسیدن به شخصیتی مستقل است. مطمئنا بدون داشتن روحیه استقلال طلبانه شما نمی توانید در کار، زندگی و مشغله خود مستقل باشید.

 

استقلال به معنای جدایی از دیگران نیست!

استقلال به خودی خود دارای معانی متفاوتی است که شاید خیلی ساده و خلاصه بتوان آن را وابسته نبودن تعریف کرد. اما برای فردی که در یک شرایط و مکان اجتماعی زندگی می کند آیا می شود کاملا از بقیه جدا شود و هیچ وابستگی ای از هر نظر به سایر افراد نداشته باشد؟

 

آنچه در داشتن شخصیت مستقل مد نظر است جدایی از دیگران نیست بلکه خود را تکیه‌گاه اصلی قرار دادن، داشتن شخصیت محکم و با اعتماد به نفس بالاست که برای انجام کار ها و یا رسیدن به اهداف مصمم است هرچند در این راه هوشمندانه از کمک دیگران استفاده کند. 

 

شخصیتی که به خود و تواناییهای خود ایمان دارد و اگر کمبودی در خود احساس می کند سریع برای رفع آن اقدام می کند و هیچ گاه بدون تلاش، دیگران را بهتر و بزرگ تر از خود نمیبیند.

 

اگر به دنبال داشتن شخصیت قوی، محکم و البته با اراده هستید پس ناخواسته باید شخصیت مستقل خود را بسازید. در ادامه شاخصه هایی که از شما یک شخصیت مستقل می سازد را بررسی می کنیم.

 

جدای از خواسته ی ما، زندگی خود به خود ما را به سمت داشتن استقلال بیشتری هدایت میکند. از زمانی که خود را از هر وابستگی و محدودیتی که باعث میشود با زندگی واقعی آشنا نشویم رها می‌سازیم، بیش از پیش به اهمیت استقلال یابی و مستقل شدن پی میبریم.

 

از طرفی بعضی از افراد خودشان برای خودشان محدودیت هایی تعیین میکنند و هیچوقت به معنی واقعی کلمه در زندگی رشد نمیکنند… اما ارتباط زیادی بین موفقیت در زندگی و مستقل بودن یک فرد وجود دارد به همین علت موفقیت را یکی از دستآورد های مستقل شدن دانست.

 

فاکتورهای لازم برای مستقل شدن یک خانم

دختر مستقل,استقلال زن,ویژگی های زنان مستقل

راهکارهایی برای استقلال یافتن

 

- خود را بشناسید

شما تا زمانی که خود را نشناسید نمی توانید مستقل باشید. آیا تا به حال به این سوال ها فکر کرده اید که شما چه کسی هستید و چه ویژگی های شخصیتی دارید؟ همین الان برای چند دقیقه به این سوال و سوالات بعدی فکر کنید که  چه مواردی نکات مثبت شما و چه مواردی معایب و نقاط ضعف شخصیت شماست؟

 

دیگران در مورد شما چه می گویند؟ از سوی دیگر در طول یک شبانه روز چه کار هایی انجام می دهید. وجه تمایز شما از دیگران چیست؟ آیا برای آینده خود قدم بر می دارید؟ شما باید با خود و شخصیتی که تا به امروز از خود ساخته اید بیشتر آشنا شوید و در صورت نیاز خود را برای تغییر و تحولاتی آماده کنید.

 

اگر که می خواهید مستقل باشید باید اقدام به آنالیز خود و رفتار های خود کنید و در کمترین زمان معایب آن را برطرف کنید. در نهایت همه این سوال ها و همچنین شناخت خود برای این مورد است که شما خود را بپذیرید و قبول کنید و از خود رضایت نسبی داشته باشید. این همان ایمان به خود است.

 

- قدرت فیزیکی‌تان را افزایش دهید

به ساخت یک بدن قوی بپردازید. به مقدار کافی ورزش کنید و تمرکزکنید بر آنچه که بدن شما می توانید انجام دهید. خوردن از تمام گروه های غذایی و هیدراته مانند ( پروتئین، گوشت، ماهی، تخم مرغ، آجیل، سویا) به شما کمک خواهد توده عضلانی محکمی داشته باشید.

 

میوه و سبزی گیاهان به شما ویتامین و مواد معدنی نیاز به قوی کمک میکند. چربی ها و دسر بلکه برای مغز و سلامت سلولی مهم است. نگه داشتن یک لیوان آب در میز کار خود، و همچنین داشتن چیزی برای نوشیدن با هر وعده غذایی مناسب است. حداقل 8  ساعت خواب.

 

بدن شما نیاز دارد به خواب به منظور شارژ و رشد قوی .اگر شما خود را فرسوده کنید، شما قادر نخواهد بود به خوبی انجام دهید کار های روزمره تان را. شاید بگویید زن واقعی اهل مبارزه و دعوا نیست؛ اما شاید در طول زندگی شما نیازمند به دفاع از خودتان باشید.

 

این در مواقعی است که شما با یک دزد و یا شوهری که به کتک زدن و پرخاشگری روی آورده، مفید واقع می شود. گاهی یادگیری همین فنون کوچک می‌تواند زندگی شمارا نجات دهد. کلاس‌های کیک بوکسینگ و دفاع شخصی برای هر زنی مفید است.

 

- به تقوت قدرت ذهنیتان بپردازید

مغز شما در حال رشد است و در حال توسعه و این فوق العاده است.  به چالش کشیدن خود و یادگیری چیزهای جدید به توسعه یک ذهن قوی کمک میکند.

 

- توانایی کنتل عواطف خود را داشته باشید

قدرت عاطفی است که به شما برای درک احساسات و تحمل احساسات کمک میکند. یک دختر احساسی قوی و انعطاف پذیر شوید. نگاهی هم به استراحت هر روز. آرامش بخش مهمی از احساس سالم و متعادل است، و آن به شما اجازه تصمیم خوب و شایسته در وقتی که مشکلات بوجود می‌آورد را میدهد. سرگرمی های خود را، با خواندن یک کتاب سرگرم کننده، رفتن برای پیاده روی، یک حمام آرامش بخش، و یا صرف وقت با کسی که دوستش داری بگذرانید.

 

- اعتماد به نفس

اگر می خواهید روی پای خودتان بایستید، اولین قدم این است که یک حس اعتماد به نفس قوی در خودتان ایجاد کنید. اگر خودتان به خودتان اعتقاد و اطمینان نداشته باشید، چطور انتظار دارید دیگران به شما اعتماد کنند و کاری دستتان دهند.

 

اغلب افراد توانایی فرد را با میزان اعتماد به نفسی کا دارد می‌سنجند. شما برای حضور فعال در اجتماع و کسب و کار نیاز به جلب اعتماد دیگران دارید. همچنین اعتماد به نفس باعث می‌شود احساس بهتری نسبت به خود داشته باشید. شما می‌توانید برای تقویت اعتماد به نفس خود این اقدانات را انجام دهید: 

 

مهارت های جدیدی یاد بگیرید ،به تناسب اندامتان اهمیت دهید، جملات مثبت را هر روز تکرار کنید و ... و حتما این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ چیز یک شبه قابل تغییر نیست و با اراده و خواست شما در طول زمان این کار امکان پذیر است.

 

- عمل‌گرا باشید

نسبت به فعالیت‌های جدید و متنوع خوش‌بین باشید و در انجام آنها شجاعت به خرج بدهید. وقتی کودک هستید، انتخابی جز برنامه‌های والدین ندارید. اما حالا که بزرگ شده‌اید پس منتظر چه هستید؟

 

ببینید چه چیزی دوست دارید و آن را پیگیری و اجرا کنید. سعی کنید هر هفته یک کار جدید در برنامه‌ی خود داشته باشید. انجام کارهای جدید بستگی به سلیقه، توانایی و امکانات شما دارد. می‌توانید یک غذای جدید را امتحان کنید یا به کار داوطلبانه برای نجات خرس‌های پاندای رو به انقراض بپیوندید.

 

- شغل رویایی خود را پیدا کنید

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای لازم برای ساختن شخصیتی مستقل، استقلال مالی است. با هر سطح تحصیلی و اجتماعی که هستید، کاری مناسب خود را دست و پا کنید. البته هیچ‌چیزی بدتر از ماندن در شغلی نیست که از آن متنفر هستید پس یافتن شغل رویایی تان هدف اصلی شماست.

 

هنگامی‌که شما در شغل موردعلاقه‌تان در حال کار کردن هستید شما سخت کارکرده و پول بیشتری کسب می‌کنید. اگر برای اینکار شرایط لازم را ندارید، با کارهای کوچک شروع کرده و درکنار آن دانش و مهارتتان را برای کسب جایگاه های بالاتر شغلی افزایش دهید.

 

- پس‌انداز مالی داشته باشید

شما به مقدار پول زیادی برای حمایت مالی خودتان نیاز ندارید؛ اما شما برای مستقل شدن نیازمند آن هستید که همیشه مقداری پس از انداز داشته باشید. بسیاری از زنان به دلیل فقر مالی در روابط زناشویی بسیار بدی باقی می‌مانند زیرا هزینه زندگی خود و فرزندشان را ندارند. همیشه برای خود پس‌اندازی داشته باشید زیرا آینده پیش‌بینی‌ناپذیر است.

 

- خانه ای برای خود بخرید

داشتن فضایی برای زندگی اعتمادبه‌نفس و استقلالی وصف‌ناشدنی به شما می‌دهد. هنگامی‌که شما دارای سر پناهی باشید دیگر نگران نبوده و روابط مخرب خود را به‌راحتی ترک می‌کنید. منظور روابطی است زنان مجبور به تحمل آن هستند و دیگر راهی برای بهبودی نمی‌یابند. شاید خرید یک آپارتمان برای شما غیرقابل‌تصور باشد اما شما با برنامه‌ریزی قطعاً می‌توانید.

 

- سفر کنید

سفر به‌تنهایی برایتان مملو از تجربه خواهد بود. این سفر می‌تواند یک سفر جاده‌ای کوتاه و یا یک تور جهانی باشد. هنگامی‌که شما به‌تنهایی سفر می‌کنید فرصت این را دارید که جزئیات اطرافتان را با دقت بیشتری نگاه کرده و با انسان‌های جدیدی آشنا شویید. این در حالی است که شاید هنگامی‌که شما با دیگران به سفر می‌روید ممکن است از دیدن شگفتی‌های اطراف قافل شوید.

 

- تبدیل به الگوی برای جامعه شوید

شما می‌توانید مادر قوی، خواهری قوی و یا مادربزرگی قدرتمند باشید. شما می‌توانید رئیسی مستقل و قوی بوده و الگوی برای بسیاری از افراد باشید. من مطمئن هستم زنان بسیاری لیستی بلندبالا برای رسیدن به موفقیت در زندگی دارند. تعیین اهداف، شمارا قوی‌تر و جسورتر کرده و در این زمان شما می‌توانید از زندگی شاد و به کمال رسیدن خود لذت ببرید.

 

- خانواده‌ای موفق تشکیل دهید

زن مستقل الزاماً نباید تنها باشد. تلاش کنید تا خانواده‌ای موفق تشکیل دهید. مردان نیز زنان قوی و مستقل را دوست دارند. قوی باشید و اجازه ندهید ترس‌تان شما از رسیدن به موفقیت‌هایتان جلوگیری کند و مانع از ایجاد رابطه‌ای موفق شود.

 

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------