هفت ویژگی‌ افرادی که ذهن قوی دارندذهن قوی, داشتن ذهن قوی, ویژگی‌ افرادی که ذهن قوی دارند

داشتن ذهن قوی

 

 افراد با ذهن قوی چه ویژگی هایی دارند؟

داشتن ذهن قوی یکی از مهم ترین اصول رسیدن به موفقیت می باشد. با راهکارهایی که اشخاص موفق و با ذهنیت قوی انجام میدهند یاد بگیرید و به عادت روزانه خود تبدیل کنید تا بتوانید ذهن خود را قوی کنید.

ذهن قوی چیست؟

قدرت واقعی ذهن از ترکیبی از اگاهی، تمرکز و استقامت ناشی می شود. یک ذهن قوی همان چیزی است که به شما امکان می دهد تا به جای افکار منفی بر روی اهداف درست و رو به جلوی خود متمرکز شوید.

 

این همان چیزی است که به شما کمک می کند درک کنید که تلاش و مبارزه برای رسیدن به اهداف لازم است و شما را روز به روز به اهدافتان نزدیک می کند. همینطور سبب می شود بر ذهن خود بیشتر مسلط باشید و شما را از تصمیم های مخرب باز می دارد.

 

ذهن قوی, داشتن ذهن قوی, ویژگی‌ افرادی که ذهن قوی دارند

ذهن قوی

 

راهکارهایی برای داشتن ذهن قوی

هدف خویش را معلوم و کاملاً آنرا باور کنید

اشخاص موفق چنان کار می کنند که گویا موفقیت و شهرت شان کاملاً برای آنها مشهود است و از آن مطمئن هستند، حتی پیش از آنکه به آن برسند! این یک مثال عالی از نحوه استفاده اشخاص موفق از قدرت نیت و باور برای ساختن سیستم های اعتقادی، پیرامون اهدافی که می خواهند به آن برسند است.

 

این اشخاص سپس باتوجه به همین باورهایشان اهداف خود را به واقعیت بدل می کنند. شما هم میتوانید با تمرین و استفاده از این تکنیک ذهنی، در راستای ساخت ذهنی قدرتمند گام بردارید.

 

به چیزهایی که مهم نیستند فکر نکنید

مشکل این است که شما ذهنتان را با چیزهایی که مهم نیستند پر نموده اید که این کار شما منجر به استرس اضافی و ترس و اشتباه خواهد گردید و در آينده سبب پیدایش بعضی مشکلات می شود؛ کلمات و کاربرد آن ها مهم هستند برای این که موفق باشید و حافظه خوبی داشته باشید باید از چیزهایی پیش پاافتاده بگذرید تا بتوانید موفق شوید. توجه خود را روی مطالب مهم و چیزهایی که سبب پیشرفت شما میشوند را صرف کنید.

 

ذهن قوی, داشتن ذهن قوی, ویژگی‌ افرادی که ذهن قوی دارند

ویژگی‌ افرادی که ذهن قوی دارند

 

خودشان را با دیگران مقایسه نمی کنند

انسانی که ذهنی قوی دارد، ازآنجاکه می داند هرکسی قابلیت هایی مخصوص بخود دارد، به قضاوت افراد دیگر نمی نشیند و دیگران را تحقیر نمی کند تا احساس بهتری نسبت به خود بدست بیاورد. قیاس کردن خودتان با سایرین شما را محدود می کند، چراکه مقایسه با خود حسادت و رنجش بهمراه می آورد، شما را از انرژی خالی می کند و از مسیر درست زندگی دور می سازد.

 

شخصی که ذهنش قوی است، وقت و انرژی اش را با نگاه کردن دیگران و نگرانی در مورد این که چه قدر با آنها فاصله دارد هدر نمی کند. به جای این که انرژی تان را با حسادت هدر دهید، آنرا به سپاسگذاری و شکرگزاری اختصاص بدهید. زمانی که شما موفقیت دیگران را جشن میگیرید ، هردو از فواید آن منتفع می شوید.

 

با ضعف های خود رو به رو شوید

اصولا ادم ها با نقاط قوت خود تغذیه میشوند ولی تمایلی به رو به رو شدن یا حتی شناختن ضعف های خویش ندارند. ولی افرادی که دارای ذهنی قوی تر هستند، خودشان را با نقاط ضعف خود به چالش می کشند.

 

مسئله اینجاست که ما خودمان را در آنچه که در آن مهارت داریم تعریف می کنیم هر فردی در هر زمینه ای که قوی باشد دارای اعتماد به نفس و خودباوری می شود. ما اغلب خودمان را با نقاط مثبت مان تعریف می کنیم نه با نقاط ضعف مان. این که شغلمان چیست چه جایگاهی در آن داریم تعریف کننده ی قدرت ماست ولی چسبیدن به این قدرت بیرونی نشان دهنده ی این است که از نظر ذهنی، قوی تر از افراد دیگر نیستیم.

 

ما به هر آنچه در آن استعداد داریم می چسبیم و حاضر نیستیم یک قدم بیرون تر از استعدادهایمان برداریم و در کارهایی که در آن استعداد نداریم، خودمان با خودمان رقابت کنیم. ولی افرادی که واقعا دارای ذهنی قوی تر هستند شدیداً مشتاق هستند در هر آنچه که ضعف دارند و فکر می کنند قادر به انجامش نیستند وارد شده و خودشان را به چالش بکشند.

 

مسأله این است که محدودیت هایی هم که در ما وجود دارد ، بیانگر این است که ما چه کسی هستیم. ما نمی توانیم از نقاط ضعف خود فرار کنیم بلکه نیازمندیم با آن ها رو به رو شویم و آن ها را تقویت نماییم. چنانچه شما با ترس های خود روبرو شوید به معنای این است که به لحاظ ذهنی قوی تر از دیگر افراد هستید.

 

ذهن قوی, داشتن ذهن قوی, ویژگی‌ افرادی که ذهن قوی دارند

چگونه ذهنی قوی داشته باشیم

 

هیچ وقت با اشخاص منفی دوستی نمی کنند

افراد منفی مثل شنیدن یک خبر بد هستند زیرا در اشتباهات خویش غوطه ور میشوند و نمی توانند روی راه کارهای ممکن تمرکز کنند. این اشخاص که اصطلاحا احاسات هوشمند دارند از محدودیت ها فاصله می گیرند و در وضعیت ضروری خودشان را از اشخاص منفی دور می کنند.

 

ورزش میکنند

مطالعات روی مغز موش و مغز انسان نشان می دهد که ورزش منظم میتواند بازیابی حافظه را تقویت کند. ثابت شده است که تندرستی در سالمندان، بدون کمک ورزش های منظم و مستمر، روند زوال حافظه را کاهش می دهد. مطالعات نشان داده است ورزش منظم به طور خاص حافظه ی فضایی را تقویت می کند؛ پس شاید ورزش لزوما راهی برای تقویت تمام انواع بازیابی حافظه نباشد.

 

فواید ورزش بیشمار است، ولی برای مغز ورزش منظم به تقویت مهارت های شناختی هم کمک می کند. پس چنانچه به دنبال راهی هستید تا ذهن تیز و آماده ای داشته باشید، پیاده روی پاسخ شماست.

 

ذهن قوی, داشتن ذهن قوی, ویژگی‌ افرادی که ذهن قوی دارند

راز داشتن ذهن قوی

 

شکست بخشی از مسیر رسیدن به موفقیت هست

افرادی که صاحب ذهن قوی هستند از شکست نمی ترسند. بلکه شکست را جزیی از مسیر موفقیت می دانند. آنها شکست را به چشم پله هایی برای رسیدن به موفقیت نگاه می کنند. هر شکست را فرصتی می دانند برای رسیدن به پیروزی. افرادی که ذهن قوی دارند درس هایی در هر شکست یاد می گیرند که به موفقیت آنها کمک می کند.

 

در عوض افردی که ذهن قوی ندارند با هر شکست تغيير مسیر می دهند و از این شاخه به آن شاخه می پرند. همین مسأله یکی از علل اصلی این هست که خيلي ها دائم تغيير شغل میدهند.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}
   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023