بیمه رانندگان: حفاظتی قابل اعتماد برای سفرهای شمابیمه رانندگان, پرداخت حق بیمه رانندگان, استعلام بیمه رانندگان تاکسی

بیمه رانندگی

 

آیا می دانید بیمه ی رانندگان چه مواردی را پوشش می دهد؟ 

یکی از مهم ترین دغدغه های رانندگان تاکسی، نوع خدمات بیمه ی درمانی است که اتحادیه تاکسیرانان برای آنها در نظر گرفته می گیرد. متاسفانه صنف های مختلف تاکسیرانی خدمات متفاوتی برای بیمه ی رانندگان در نظر می گیرند که بعضی از این خدمات چندان پاسخگوی نیازهای درمانی آنها نیست. به دلیل اهمیت این موضوع در این مطلب از بیتوته قصد داریم در خصوص راهنمای کامل بیمه رانندگان صحبت کنیم.

آشنایی با انواع بیمه های مخصوص رانندگان

در حال حاضر تمامی رانندگان حمل و نقل عمومی که شامل رانندگان سرویس های حمل بار، مسافربری بین شهری و برون شهری، کامیون، کامیونت، اتوبوس، مینی بوس و سواری می‌شود، می توانند از خدمات بیمه ی تامین اجتماعی و بیمه ی تکمیلی مخصوص رانندگان استفاده کنند.

 

در خصوص بیمه ی تامین اجتماعی رانندگان موظف هستند که بخشی از هزینه ی بیمه را از درآمد خودشان و بخش دیگر را از محل یارانه هایی که برای دسترسی به خدمات مختلف به آنها پرداخت می شود، پرداخت کنند.

 

بیمه ی رانندگان جزء بیمه ی مشاغل آزاد حساب می شود و به دو نوع بیمه ی درون شهری و برون شهری تقسیم می شود. هر کدام از این بیمه ها متناسب با نوع قرارداد و مقدار پرداخت حق بیمه مزایا و خدمات متفاوتی دارند.

 

بیمه ی تکمیلی رانندگان همانند بیمه ی تکمیلی کارمندان تمامی هزینه های مربوط به بستری در بیمارستان و درمان را تحت پوشش قرار می دهد. در این نوع بیمه رانندگان متناسب با نوع فعالیت خود به چند دسته ی زیر تقسیم شده و خدمات متفاوتی را دریافت می کنند:

* بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی برون شهری

* بیمه تکمیلی رانندگان تاکسی درون شهری

* بیمه تکمیلی رانندگان ماشین های سنگین باری مانند کامیون‌

* بیمه تکمیلی رانندگان اتوبوس‌ها

 

کلیه ی رانندگان متقاضی دریافت خدمات بیمه ی تکمیلی لازم است برای استفاده از این نوع بیمه دارای دفترچه ی کار هوشمند و گواهینامه معتبر باشند و در زمان ثبتنام و استفاده از این بیمه نباید از خدمات سایر بیمه های درمانی استفاده کنند.

 

در نظر داشته باشید که در حال حاضر تنها کلان شهرهایی مانند: تهران، مشهد، اصفهان و شیراز از طرف اتحادیه رانندگان بیمه می شوند. در سایر شهرها برای استفاده از خدمات بیمه لازم است تمامی مبالغ بیمه را خود رانندگان بپردازند.

 

بیمه رانندگان, پرداخت حق بیمه رانندگان, بیمه های مناسب برای رانندگان

بیمه های مناسب برای رانندگان

 

برای استفاده از بیمه ی تکمیلی رانندگان چه شرایطی وجود دارد؟

توجه داشته باشید! شرایط استفاده از خدمات بیمه ی تکمیلی برای رانندگان در سراسر کشور یکسان است؛ اما میزان مبالغ پرداختی توسط اتحادیه ها در شهرهای مختلف، متفاوت است.

 

یعنی کلیه ی رانندگان برای ثبت نام و پیگیری استفاده از خدمات بیمه لازم است شرایط زیر را داشته باشند:

* کارنامه ی تاکسیرانی رانندگان باید دارای پروانه ی اعتبار باشد و تاریخ انقضا آن رد نشده باشد.

 

* رانندگان باید توجه داشته باشند که برای استفاده از خدمات بیمه ی تکمیلی رانندگان نباید از سایر خدمات درمانی حق بیمه دریافت کنند. در صورت تخلف، نام راننده از فهرست افرادی که از طرف اتحادیه حق بیمه دریافت می کنند، حذف خواهد شد.

 

* از آنجایی که لینک های مربوط به ثبت نام برای رانندگان پیامک می شود، لازم است حتما سیم کارت به نام خودشان باشد. توجه داشته باشید وجود بیمه ی پایه مانند بیمه ی تامین اجتماعی برای ثبت نام بیمه ی تکمیلی ضرورت ندارد و رانندگان می توانند بدون سابقه ی استفاده از خدمات بیمه برای ثبت نام بیمه ی تکمیلی اقدام کنند.

 

بیمه رانندگان, پرداخت حق بیمه رانندگان, پروانه ی رانندگی

پروانه ی رانندگی

 

نحوه ی ثبت نام بیمه تکمیلی برای رانندگان

1. برای ثبت نام و استفاده از خدمات بیمه ی رانندگان لازم است که وارد سایت باشگاه رفاه تاکسیرانان و یا سایت سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شوید.

 

2. سپس از بخش منوی سایت قسمت بیمه درمانی تکمیلی را کلیک کنید.

 

3. در صفحه ی باز شده شرایط ثبت نام رانندگان را مطالعه کرده و تیک گزینه ی قبول قوانین بیمه را بزنید. در قسمت پایین صفحه گزینه ی درخواست بیمه را فشار دهید.

 

4. در صفحه ی مربوط به ثبت نام ابتدا شماره موبایل خود را بدون وارد کردن صفر تایپ کنید سپس کد ملی خود را تایپ کرده و گزینه ی ادامه را کلیک کنید.

 

5. در این مرحله کد 5 رقمی به تلفن همراه شما پیامک می شود که لازم است به منظور احراز هویت، این کد را در صفحه ی جدید تایپ کنید.

 

6. در صفحه ی جدید کلیه اطلاعات خواسته شده اعم از: نام و نام خانوادگی، نام پدر، شغل، آدرس، تاریخ تولد و ... را وارد کنید. سپس برای ادامه ی روند ثبت نام رمز عبور مناسبی را انتخاب کرده و تایپ کنید.

 

7. در این مرحله اطلاعات وارد شده ی شما نمایش داده می شود. چنانچه این اطلاعات صحیح بود آن را تایید کرده و با استفاده از شماره موبایل و رمز عبور وارد پروفایل خود شوید.

 

8. در این صفحه اطلاعات پرداخت بانکی وجود دارد که لازم است با وارد کردن اطلاعات بانکی خود برای ثبت نام قطعی بیمه اقدام کنید.

 

9. برای ثبت نام دو نوع بیمه، به نام بیمه ی شماره یک و بیمه ی شماره دو که بیمه ی تکمیلی رانندگان است، وجود دارد. پس از انتخاب نوع بیمه ی درخواستی خود به صفحه ی بعد هدایت خواهید شد.

 

10. در صفحه ی جدید اطلاعات افراد تحت تکفل خود را وارد کرده و گزینه ی ادامه را فشار دهید. صفحه ی جدید باز شده مربوط به تایید اطلاعات افراد تحت تکفل شما است. در صورت تایید گزینه ی ادامه را فشار دهید تا پیامک تایید ثبت نام بیمه برای شما ارسال شود.

 

بیمه رانندگان, پرداخت حق بیمه رانندگان, ثبت نام بیمه رانندگی

ثبت نام بیمه رانندگی

 

شرایط بازنشستگی و استفاده از بیمه برای رانندگان به چه صورت است؟

شرایط بازنشستگی رانندگان مانند سایر افراد تحت تکفل بیمه در سازمان های مختلف است. به صورت که افراد دارای شرایط زیر می توانند برای بازنشستگی و استفاده از خدمات بیمه اقدام کنند:

• افرادی که دارای ۵۰ سال سن و ۳۰ سال سابقه هستند.

• افرادی که دارای ۶۰ سال سن و ۲۰ سال سابقه هستند.

• بدون در نظر گرفتن سن، افرادی که دارای ۳۵ سال سابقه کاری هستند.

 

شرایط بازنشستگی و استفاده از خدمات بیمه رانندگان برای زنان

برای استفاده از خدمات بیمه ی بازنشستگی، زنان کارمند باید دارای شرایط زیر باشند

• افرادی که 45 سال سن و ۳۰ سال سابقه کاری دارند.

• افرادی که ۵۵ سال سن و ۲۰ سال سابقه کاری دارند.

• بدون در نظر گرفتن سن، افرادی که 35 سال سابقه ی کاری دارند.

 

بیمه رانندگان, پرداخت حق بیمه رانندگان, بیمه رانندگان بازنشسته

بیمه رانندگان بازنشسته

 

گردآوری : بخش علمی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------