چطور مردی را مشتاق ازدواج با خودمان کنیم؟چگونه یک مرد را پایبند کنیم ، راضی کردن مرد برای ازدواج ، چگونه با مرد دلخواهمان ازدواج کنیم

راضی کردن پسر برای ازدواج

 

چگونه یک مرد را به سمت ازدواج بکشانیم

اگر میخواهید بدانید که چگونه یک مرد را به ازدواج بکشانید میتوانید از راهنمایی های زیر استفاده کنید البته قبل از آن باید از سالم بودن و متعهد بودن و هماهنگی شخصیت او با خودتان مطمئن شوید. 

اگر هدفتان از رابطه دوستی ، ازدواج است و نمیدانید که چطور دوست پسرتان را تبدیل به شوهر کنید باید به یکسری نکات توجه داشته باشید، باید بدانید قرار نیست هر رابطه ای به ازدواج ختم شود ، بنابراین شما باید ملاک ها و استانداردهای مشخصی در انتخاب و حتی ادامه دادن یک رابطه داشته باشید و در صورت آشنایی با افراد تنوع طلب و بی هدف بعد از مدتی کوتاه که به شناخت نسبی از او رسیدید ، رابطه را تمام کنید و به گزینه های دیگر فکر کنید. به  عبارتی این خود شما هستید که برای رابطه تان تصمیم میگیرید و نباید اجازه دهید که پسری شما را معلق نگه دارد. 

 

اولین نکته این است که آیا مرد مورد علاقه شما اصلا شرایط ازدواج را دارد؟ به سنی رسیده است که بتواند ازدواج کند؟ از نظر مالی مستقل شده است یا شما باید خرجش را بدهید؟ فرد مسئولیت پذیر و متعهدی هست؟ صداقت دارد؟ چقدر از نظر اخلاقی و شخصیتی با شما هماهنگ است ؟ هماهنگی خانوادگی دارید؟ اصلا از نظر خانواده او ، شما عروس شایسته ای هستید؟

 

تکنیک بودن و نبودن

این تکنیک بیشتر به درد روابطی می خورد که فرد به دلایل خانوادگی یا کاری مجبور به قرار گرفتن کنار شما باشد و در روابط دوستی که دو نفر اشتراک خانوادگی یا کاری ندارند به کار نمی آید و کمتر قابل استفاده است. 

 

هر چه با فردی بیشتر در ارتباط باشید ، آن فرد بیشتر به شما وابسته خواهد شد. به گفه دیویدد لیدمن ، متخصص رفتار شناسی ، مطالعات نشان داده اند که قرار گرفتن مکرر در معرض یک محرک خاص در صورتی که اولین واکنش به آن منفی نباشد ،  ما را نسبت به آن محرک علاقمند می کند. 

 

معمولا افرادی که روابط عمومی بالاتری دارند واهل معاشرت هستند در زمینه جذب دیگران موفق تر عمل میکنند. توصیه من به طور کلی به شما این است که در ابتدای هر آشنایی ای با فرد مقابل گرم و صمیمی و دوستانه رفتار کنید، گریزان و غیر قابل دسترس نباشید و به دنبال بهانه برای وقت گذراندن با طرف مقابل باشید.

 

زمانی که مطمئن شدید او را جذب خودتان کرده اید و اوقات خوشی را با هم سپری میکنید ، به تدریج معاشرتتان را کاهش دهید و کمتر در دسترس او باشید و به اصطلاح کمیاب شوید. این مرحله را میتوانید به حدی پیش ببرید که به یکباره برای چند روز از جلوی دید او محو شوید. 

 

همیشه در دسترس بودن شما را کم ارزش میکند.  اگر زمانی که باهم گذرانده اید به هر دو شما خوش گذشته باشد و مرد مورد نظرتان احساس خوبی از بودن شما کنارش داشته باشد ، نبودن شما جای خالی بزرگی برایش ایجاد میکند و سعی میکند دوباره به هر روشی شده این جای خالی را پر کند. 

 

در دسترس نبودن و بی توجه شدن به مرد مورد علاقتان باعث می شود که شما محبوب تر شوید. مردان عاشق چالشند و از چیزهایی که به سادگی بدست می آورند خیلی زود دلزده می شوند، آن ها میخواهند برای بدست آوردن شخص مورد علاقه شان تلاش کنند ، اگر مردی در مورد شما احساس سهل الوصول و دم دستی بودن ، پیدا کند مطمئن باشید که به زودی از شما خسته خواهد شد و رابطه تان به ازدواج نخواهد رسید. 

 

چگونه با مرد دلخواهمان ازدواج کنیم ، چگونه با مرد دلخواهمان ازدواج کنیم ، چطور مردی را مشتاق ازدواج کنیم

چگونه یک رابطه را به سمت ازدواج سوق دهیم

 

شباهت ظاهری

دقت داشته باشید که هدف شما از یک رابطه صرفا ازدواج نیست بلکه می خواهید در زندگی مشترکتان طعم خوشبختی را احساس کنید. شباهت های ظاهری و اخلاقی باعث می شود که رابطه ای که شروع میکنید موفق تر باشد. سعی کنید با فردی وارد رابطه عاطفی شوید که از نظر ظاهری و اخلاقی با شما هماهنگ تر است. احتمال موفقیت در رابطه ای که دو نفر از نظر ظاهری شباهت بیشتری به هم دارند ، 4 برابر بیشتر است. 

 

متفاوت باشید

اگر قرار باشد شما هم مثل دیگر دختران باشید ، جذابیت خاصی در ذهن دوست پسرتان ایجاد نخواهد کرد که شما را به عنوان همسر آینده اش تصور کند . سعی کنید متفاوت باشید، برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید ، اعتماد به نفس داشته باشید ، مهارتی را در خودتان پرورش دهید مثلا بر خلاف دیگر دختران که فقط از مد و زیبایی اطلاعات دارند ، اطلاعاتتان را به روز کنید در مورد مطالب روانشناسی ، اقتصادی ، سیاسی ، جهان و یا سلامت مطالعه داشته باشید تا دوست پسرتان بتواند در زمینه های مختلف کاری و مالی با شما صحبت و مشورت کند. 

 

با توجه به استعدادهایی که دارید هر از گاهی او را سورپرایز کنید

مثلا آخر هفته ها تبدیل به بهترین همبازی تنیس یا بهترین همراه کوهنوردی اش شوید. 

یک روز تبدیل به بهترین قناد شهر شوید و شیرینی یا شکلات خانگی برایش آماده کنید. 

یک روز تبدیل به بهترین آشپز شوید و یک وعده غذای خوشمزه برای پیک نیک رفتنتان آماده کنید.

 

از او تعریف کنید ، او را تایید کنید ، به او افتخار کنید ، به او محبت کنید ، با او  بگویید و بخندید تا تمام  نگرانی های فکری ، استرس های کاری و روزمره اش را فراموش کند ، به طوری که حس کند بهترین لحظات زندگی اش را کنار شما سپری کرده است. 

 

درک کنید که عشقتان هر از گاهی نیاز دارد تنها باشد ، از شما دور شود یا با دوستانش وقت بگذراند. اینگونه او متوجه خواهد شد که بودن با شما آزادی هایش را سلب نمی کند و شما به او اعتماد دارید و میتواند با بودن شما زندگی بهتری داشته باشد. 

 

بیش از حد خوبی نکنید

شما یک دختر ارزشمند هستید ، باید روی اعتماد به نفس خودتان بیشتر کار کنید و بیشتر به خودتان برسید . باید به خودتان بگویید که دوست پسرتان برای داشتن شما چقدر خوش شانس است ، باید به خودتان بگویید او است که باید برای جلب توجه شما تلاش کند و به شما خوبی کند تا به چشمتان بیاید وگرنه دیگری چشم شما را خواهد گرفت.

 

اصل مهمی که در یک رابطه دوستی باید دقت داشته باشید این است که محبت کردن و توجه کردن و خرج کردن زیادی برای یک پسر نتیجه عکس میدهد ، در این گونه موارد شما همیشه باید یک قدم عقب تر از دوست پسرتان باشید باید به گونه ای رفتار کنید که ارزشمندی خودتان را نشان دهید. 

 

باید اجازه دهید تلاش او در رابطه همیشه بیشتر از تلاش شما باشد ، به این ترتیب دیگر توقعی برایتان ایجاد نخواهد شد و ناراحتی ای برایتان بوجود نخواهد آمد. 

 

بیشتر به شما خوش می گذرد و دلیل کمتری برای عصبانیت و غرغر کردن پیدا میکنید بنابراین شانس این که دوست پسرتان با شما ازدواج کند بالاتر خواهد رفت چون لحظات خوشی بیشتر و شادتری را کنار شما تجربه میکنید. 

به عقیده روانشناسان مردی که کنار شما خوش باشید ، به شما وابسته خواهد شد. 

 

چگونه با مرد دلخواهمان ازدواج کنیم ، چطور مردی را مشتاق ازدواج کنیم ، راضی کردن مرد برای ازدواج

چگونه با مرد دلخواهمان ازدواج کنیم

 

ازدواج موفق شانسی نیست ، ساختنی است

تبدیل کردن دوست پسر به شوهر شانسی نیست ، بلکه ساختنی است. اگر شما زوجی موفق و خوشبخت را کنارتان می بینید که رابطه دوستیشان تبدیل به ازدواج شده است مطمئن باشید که شانسی در کار نبوده است، آنها از تجربه های تلخ قبلی درس گرفته اند و در رابطه آخرشان از آن استفاده کرده  اند. 

 

اولین نکته این است که شما نمی توانید در همان قرار اول تشخیص دهید که فرد مقابل مناسب شما هست یا این که میتوانید ازدواج خوبی با او داشته باشید یا خیر بنابراین از همان روز اول دوست پسرتان را تحت فشار قرار ندهید که آیا قصدش ازدواج است یا چیز دیگر.

 

اجازه دهید حداقل 3 – 6 ماه از رابطه تان بگذرد تا به شناخت کلی از هم برسید و سپس در این مورد با هم صحبت کنید. اگر قصدتان از ادامه رابطه مشابه هم بود ، ادامه دهید و اگر قصدتان تفات داشت از هم جدا شوید و از تجربیاتی که بدست آورده اید برای رابطه جدید استفاده کنید.

 

توقع نداشته باشید همه چیز از اول کامل و بی نقص باشد . ساختن یک رابطه خوب که ختم به ازدواج شود نیاز به هوش زیادی ندارد ، باید شباهت های خانوادگی ، اخلاقی ، فکری و شخصیتی داشته باشید تا بتوانید رابطه را به ازدواج برسانید. هر دو نفر باید اهل تعهد و سازگاری باشید. اگر مشکلی برایتان ایجاد می شود که منجر به ناراحتی می شود یا باید مشکل را حل کنید یا دیگر تکرارش نکنید.  باید در مسیر رشد و پیشرفت یکدیگر را تشویق کنید نه این که مانع تراشی و بهانه جویی کنید. 

 

در مورد هدفتان قاطع باشید

به هر حال باید با این واقعیت کنار بیایید که هر آشنایی یا رابطه دوستی هر چقدر هم خوشایند شما باشد قرار نیست به ازدواج ختم شود و هدف افراد از یک رابطه یا استانداردهایشان برای ازدواج با شما متفاوت است. شاید از کنار شما بودن احساس خوبی به او  دست می دهد ولی  به او حق دهید که ملاکهای ازدواجش با شما متفاوت باشد و تمایلی به ازدواج با شما نداشته باشد. 

 

اگر هدف شما برای وارد شدن به یک رابطه ازدواج است باید در این زمینه قاطع باشید و حتما با فردی وارد ارتباط شوید که تعهد داشته باشد نه این که همزمان با شما با چند نفر دیگر هم دوست باشد. 

 

بعد از گذشت زمان لازم و شناخت از اخلاقیات و خانواده یکدیگر در صورتی که به نظرتان شرایطش مساعد است و قصد او هم ازدواج است از او بخواهید خانواده ها با هم آشنا شوند و رابطه تان رسمی شود. اگر دلیل یا توجیهی آورد و سعی کرد زمان بخرد تا شرایطش مساعد شود به او بگویید که امکان معلق ماندن ندارید و هر زمان موقعیتش مساعد شد می تواند به شما اطلاع دهد.

 

در این مدت بهتر است به گزینه های دیگر فکر کنید به خصوص اگر خواستگار مناسبی دارید که خواهان ازدواج با شماست به هیچ عنوان به خاطر حرفهای بدون عمل دوست پسرتان ، فدایش نکنید.  چون ممکن است دوست پسرتان حرفش برای ازدواج جدی نباشد و صرفا برای نگه داشتن شما در رابطه از این ترفند استفاده کند. 

 

پسری که قصدش ازدواج باشد شما را به خانواده اش معرفی می کند و خودش برای صحبت با خانواده شما پیشقدم می شود و در مورد شرایط و اهداف آینده اش آنها را در جریان می گذارد و اطلاع می دهد که برای رسیدن به شرایط  ازدواج می خواهد چه کارهایی انجام دهد و چقدر زمان لازم دارد. 

 

راضی کردن مرد برای ازدواج ، چگونه با مرد دلخواهمان ازدواج کنیم ، چگونه با مرد دلخواهمان ازدواج کنیم

چگونه یک مرد را پایبند ازدواج کنیم

 

احترام یکدیگر را حفظ کنید

اصل مهمی که یک رابطه را به ازدواج موفق می رساند احترام است. احترام در یک رابطه مهم تر از صمیمیت است. اگر دوست پسرتان نمیخواهد به خواستگاری شما بیاید نباید به او پرخاش کنید. شان و جایگاه خودتان را حفظ کنید و رابطه را با او تمام کنید، مسلما تجربه ای که بدست آورده اید باعث می شود شانس های بهتری وارد زندگی شما شود.

 

اجازه ندهید حسرتی در دلتان بماند

اگر از فردی خوشتان می آید ولی ارتباط نزدیکی با شما ندارد بهتر است فکری برای نزدیک شدن به او بکنید تا از نزدیک با هم آشنا شوید و متوجه شوید که علاقه شما یکطرفه یا از روی ظواهر نیست ، سعی کنید به او نزدیک شوید مثلا موضوعی مشترک برای گفتگو پیدا کنید یا از دوست مشترک بخواهید شما را به هم معرفی کنید.

 

چند بار گفتگو با فرد مورد علاقه تان باعث می شود که شما هم به چشم او بیایید و بعد از آن رفتار اوست که نشان می دهد آیا کششی نسبت به شما دارد یا خیر. مهم این است که شما در ابتدا به او نشان دهید که چقدر برایتان خاص و ارزشمند است ولی اگر پسر مورد علاقه شما متوجه نشد یا شما برایش خاص نبودید میتوانید وجدان و باخیال راحت او را کنار بگذارید و به مواردی فکر کنید که شما را خاص و جذاب می دانند. 

 

به ازدواج با این مردان فکر نکنید

• اگر داشتن تعهد و اعتماد در یک رابطه برای شما مهم است به هیچ عنوان به رابطه با فردی که تعهد ندارد یا نمیتوانید به او اعتماد کنید ، ادامه ندهید. 

رابطه ای پایدار است و به ازدواج ختم می شود که هر دو نفر برای هم ارزش و احترام قائل باشند و متعهد بودنشان را به هم نشان دهند.

پسری که شما را به چشم همسر احتمالی آینده اش ببیند ، برای جلب اعتماد شما و نشان دادن تعهد و حسن نیست خودش به شما تلاش می کند. 

 

• درباره علاقمندی های شما بیشتر از خودتان می داند.

 

• درباره خانواده اش با شما صحبت می کند ، درباره نقاط ضعف و روحیاتش شما را در جریان می گذارد، اجازه نمیدهد رابطه شما سطحی و در حد دوستی معمولی باقی بماند ، با روحیات و خانواده شما آشنا می شوند که ببیند آیا میتواند کنار شما زندگی کند یا خیر. 

 

• حساسیت های شما را می شناسد و میداند چه چیزهایی باعث ناراحتی شما می شود و سعی می کند کمتر شما را ناراحت کند و تا حد ممکن رفتارش را اصلاح کند و تنش های رابطه را با همفکری خود شما کم کند. 

 

• اگر دائما به فکر چک کردن گوشی دوست پسرتان هستید ، اگر طوری رفتار می کند که نمیتوانید به او اعتماد کنید و به او شک دارید بهتر است از ادامه رابطه با چنین فردی صرف نظر کنید. 

 

• اگر در اعماق وجودتان حس میکنید به شما خیانت می کند  یا هر بار طوری رفتار میکند که شما به او مشکوک شوید ولی اگر بخواهید او را چک کنید یا سوالی از او بپرسید همه چیز برعکس شده و خودتان متهم می شوید یعنی در حال به بازی گرفتن شما است. 

 

• اگر دوست پسرتان یک بار به طور ضمنی از شما به عنوان همسر آینده اش صحبت می کند و یک بار دیگر می گوید رابطه شما فقط یک دوستی معمولی است و نباید به او گیر بدهید ، حرفش را در مورد دوستی معمولی جدی بگیرید ، صحبت کردن های ضمنی از ازدواج فقط برای بلاتکلیف نگه داشتن شما در رابطه است تا زمانی که خودش از شما خسته شود. 

 

• از این پسرها شوهر خوبی در نمی آید. او را رها کنید تا در نهایت با فردی شبیه خودش ازدواج کند و از یک عمر تنش عصبی خودتان را برهانید. 

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

  سایر مطالب زناشویی

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023