۱۰ جمله ای که قلب همسرتان را ذوب میکندمحبت به همسر, عشق به همسر, جملاتی که دل مردان را اب میکند

محبت به همسر

 

جملاتی که دل مردان را اب میکند؟

ابراز عشق و محبت به همسر از جمله رفتارهایی است که می‌توان آن را در یک ازدواج موفق دید. شیوه ارتباط هر زوجی مخصوص بوده و به راههای گوناگونی به همدیگر محبت می‌کنند. ولی نوع ارتباط به هر شیوه ای که باشد، زوجین برای بقای رابطه و داشتن یک خانواده سالم به حفظ محبت همسر خود نیاز دارند. جملاتی هم هست که دل آقایان را آب می کند.

راههای محبت به همسر

بعضی اوقات مسئولیت‌های دشوار وی را به‌جای او انجام دهید

امکان دارد این راه حل به‌نظر شما رمانتیک به‌نظر نرسد، ولی اینکه در کارهای دشوار و سخت همراه همسرتان شوید می‌تواند در نظر او بسیار جذاب باشد. به طور مثال برخی شب‌ها شما ظرف‌ها را بشویید و بگذارید او از انجام این کار تکراری و خسته‌کننده معاف شود.

 

مشکلات خود را با محبت و منطق حل کنید

با دیدن کمبودها و یا اختلاف نظرها تنش و بحث راه نمی اندازند و تا حد امکان تلاش میکنند مشکلات خود را با محبت و منطق حل کنند. از طرفی کانون زندگی این زوج ها گرم و صمیمی است و فرزندان آنها اغلب در مکانی آرام و با عشق و محبت بزرگ میشوند. این فرزندان به علت رشد در کانون گرم و صمیمی خانواده از رفتارهای محبت آمیز و با گذشت پدر و مادر الگو برداری می کنند و اغلب این نوع خانواده ها دارای فرزندانی صالح تر و سالم تر میشوند.

 

همین هم به انسجام و موفقیت زندگی زوجین اضافه می کنند. به همین علت در زندگی زناشویی اخلاق نیکو و محبت به همسر مفیدترین علت بر موفقیت یک زندگی می باشد. گاهی هم آدم ها در انتخاب همسر و شریک زندگی با کسی روبرو میشوند که حتی نمیتوان با رفتار مهربان و محبت آمیز آنها را به طرف خود کشید و یک رابطه زناشویی و زندگی مشترک خوبی داشت. این اشخاص اخلاق و عواطفی به دور از احساس و مهربانی دارند و زندگی مشترک را با مشکل روبرو میکنند.

 

محبت به همسر, عشق به همسر, جملاتی که دل مردان را اب میکند

محبت به شوهر

 

ابراز محبت بدون هیچ قید و شرط

یکی از نکاتی که باید درمورد ابراز محبت به همسر در نظر داشته باشید این است که همسرتان را بدون هیچ شرط و شروطی دوست داشته باشید. عشق را با یک معامله و بده بستان اشتباه نگیرید. شما باید بدون توجه به اینکه همسرتان خواسته هایتان را برآورده کرده است یا خیر، به او ابراز محبت کنید. در مقابل ابراز محبتتان در انتظار پاداش نباشید یا ابراز علاقه را به هنگامی که همسرتان کار خاصی برایتان انجام داده، محدود نکنید. عشق و علاقه شما باید حقیقی و بی قید و شرط باشد.

 

با همسرتان مشورت کنید

یکی از راهکارهای محبت به همسر این است که به نظر و ایده های او توجه کنید. هیچ وقت بدون دقت به نظر همسرتان تصمیم گیری نکنید. به طور مثال چنانچه دو پیشنهاد برای کار دارید و خودتان تصمیم به انتخاب یکی از این شغل ها دارید، پیش از اینکه تصمیم بگیرید، مسئله را با همسرتان در بین بگذارید. این کار دقت و محبت شما را به همسرتان نشان میدهد. ممکن است که گاهی با هم اختلاف نظر داشته باشید ولی باید با گفتگو این اختلافات را رفع کنید و به یک تصمیم صحیح برسید.

 

گوش شنوا داشته باشید

چنانچه به دنبال راهی آسان برای محبت به همسر خود هستید، برای درد دل ها و حرفهایش گوش شنوا داشته باشید. بگذارید همسرتان هر چقدر که میخواهید حرف بزنید و شما با توجه و حوصله به همه حرفهایش گوش دهید. به جای بی دقتی و رفتن به مسئله دیگری، دیدگاه های همسرتان را درک کنید و با او همراه باشید و گاهی نظرتان را مطرح کنید. این مسئله به خصوص برای خانم ها بسیار مهم است. برخی از خانم ها دوست دارند از همه اتفاقات خوب و بد برای همسرشان صحبت کنند. در این زمان ها کافی است به همه این حرفها گوش بدهید. اطمینان داشته باشید این دقت معنایی به جز علاقه ندارد.

 

محبت به همسر, عشق به همسر, جملاتی که دل مردان را اب میکند

 رفع دلتنگی همسر

 

به علاقه های همسرتان اهمیت دهید

به علاقه ها و موضوع های مهم برای همسرتان، احترام بگذارید. حتی چنانچه امکان دارد گاهی همراه با او آن‌ها را تجربه کنید. سر زدن به کتاب‌های مورد علاقه ی همسرتان، یا دیدن فیلم و برنامه‌ای که او دوست دارد، شما را در طول زمان بیشتر به هم نزدیک می‌کند. همینطور به شما این فرصت را می‌دهد تا گاهی دنیا را از دریچه چشم او ببینید و بیشتر درکش کنید.

 

باهم صحبت کنید

شاید این مورد به‌نظرتان بسیار بدیهی به‌نظر بیاید، ولی احتمال اینکه رابطه‌ی بلندمدت به‌جایی برسد که دو نفر در طول روز باهم حرف نزنند بسیار است. امکان دارد علتش این باشد که دو طرف زیادی باهم خودمانی هستند یا اینکه فکر می‌کنند حرف جدیدی برای گفتن ندارند.

 

راه‌ کارش این است که به‌طور پی در پی تلاش کنید! امکان دارد در طی این گفتگوها چیزهایی یاد بگیرید که برای‌تان جالب باشد و قبلا در باره آن نمی‌دانستید.

 

به کارهایی که او دوست دارد علاقه نشان دهید

کمترین کاری که می‌توانید بکنید این است که سعی خود را بکنید تا به کارهای مورد علاقه‌ی همسرتان علاقه نشان دهید یا آنها را امتحان کنید. حتی چنانچه کارهای مورد علاقه‌ی او، برای‌تان خیلی هم جذاب نیست، لازم است که این زحمت را به خود بدهید تا به همسرتان عشق خود را نشان دهید. هنگامی که در کنار او کار مشترکی انجام دهید امکان دارد خودتان نیز از لذتی که می‌برید شگفت زده شوید. منظور ما این نیست که هویت خودتان را به‌خاطر کسی عوض کنید. ولی امتحان چیزهای جدید خارج از حیطه‌ی علاقه‌تان می‌تواند تجربه‌ی جالبی باشد.

 

محبت به همسر, عشق به همسر, جملاتی که دل مردان را اب میکند

راه های محبت به زن

 

استفاده از گوشی همراه را محدود کنید

حتما شما هم متوجه این مسئله شده‌اید که زندگی در صفحات مجازی چقدر به زندگی حقیقی شما صدمه می‌زند. در حقیقت با اینکه در کنار عزیزانتان هستید، نمی‌توانید با آنان ارتباط برقرار کرده و لذت ببرید. برای پیشگیری از این صدمه ها می‌توانید برای خودتان قوانین خاصی وضع کنید. برای مثال استفاده از گوشی را در رختخواب ممنوع کنید. چرخیدن در صفحات مجازی در همه مدتی که کنار همسرتان هستید، هیچ وقت حس خوبی به او نمی‌دهد.

 

بی‌ علت برایش کادو بخرید

یک راه ابراز علاقه به همسر این است که بی هیچ علتی برایش کادو بخرید. این هدیه هر چیزی می‌تواند باشد. از یک بسته شکلات مورد علاقه‌اش تا یک بازی پلی‌استیشن. ارزش پولی آن مهم نیست. تنها مهم این است که به او نشان دهید بودنش مهم است.

 

رفع دلتنگی همسر

این تحسین به خصوص در مکالمات از راه دور بسیار مفید است. این جمله در حقیقت به او می‌فهماند که چقدر دلتنگش هستید. احتیاجی نیست که بارها و بارها جمله «دلم برات تنگ شده» را تکرار کنید تا این را بفهمد. همین یک خط همه چیز را تمام می‌کند.

 

می‌توانید آن را قدری طولانی‌تر کرده و بگویید، «با من چیکار کردی؟ نمیتونم بهت فکر نکنم.»

 

شیرین زبونی برای همسر

این تحسین چنانچه با لحن درست گفته شود، دقیقاً این مفهوم را می‌رساند که او شما را دیوانه خودش کرده است. با بودن او احساس می‌کنید عاشق و زنده‌اید و چنانچه اینطور است، حتماً این را به او بگویید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  منتخب های زناشویی(دانستنیهای ازدواج، نامزدی، عقد، بارداری و زایمان، سالمندی، دانستنیهای جنسی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------