بیتوته
آژانس مسافرتی,رزرو هتل


دلیلی برای گرانی کاغذ وجود ندارد  اخباراقتصادی ,خبرهای  اقتصادی,کاغذ

معاون تنظیم مقررات سازمان توسعه تجارت گفت: در داخل کشور هیچ اتفاق جدیدی رخ نداده که منجر به گرانی کاغذ شود.

علی علی‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که با توجه به گرانی‌های اخیر کاغذ چه اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است؟ توضیح داد: تعرفه کاغذ همان پنج درصد سابق است و اختصاص ارز مبادله‌ای به کاغذ هم ادامه دارد.

 

وی افزود: بر این اساس همان طور که دیده  می‌شود هیچ اتفاق جدیدی در این حوزه رخ نداده و ما تغییری در شرایط ایجاد نکرده‌ایم. اکنون حقوق ورودی و تعرفه واردات همانند سابق است و همان‌طور که اشاره شد، اختصاص ارز مبادله‌ای به کاغذ قطع نشده است. از سوی دیگر کاغذ از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده هم معاف است.

 

معاون تنظیم مقررات سازمان توسعه تجارت اظهار کرد: حال با تمام این شرایط اگر همچنان شاهد گرانی کاغذ در بازار هستیم، به احتمال قوی این موضوع قیمت‌های جهانی مربوط می‌شود، چرا که در داخل کشور هیچ اتفاقی نیفتاده و تصمیمی گرفته نشده که منجر به گرانی کاغذ شود.

 

به گزارش ایسنا، قیمت کاغذ از حدود چهار ماه قبل تاکنون با دو نوسان قیمتی روبه‌رو بوده و از ۷۲ تومان به ۱۱۵ و سپس ۹۲ تومان به ازای هر بند تغییر کرده است.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------