بیوگرافی استاد بیژن بیژنی خواننده و خوشنویس ایرانیبیژن بیژنى از خوشنویسان ممتاز انجمن خوشنویسان ایران است

بیژن بیژنی (زاده ۳ خرداد ۱۳۳۲ در بابل) خواننده و خوشنویس ایرانی است. مشهورترین اثر او آهنگ «نهانخانهٔ دل» است که بازخوانی ترانه خراسانی نوایی نوایی غلامعلی پورعطایی می‌باشد.

 

استاد بیژن بیژنی هنرمند موسیقیدان و خوشنویس در سوم خرداد سال 1332 در روستای فکچال از توابع بخش بندپی غربی به دنیا آمد. بیژن بیژنی، از لحاظ تبارشناسی عضوی از خانواده‌ ی بزرگ و پردامنه‌ ی بیژنی‌ها در بابل است اما خود او از آن زمان كه به تهران هجرت كرده و در سایه‌ ی مجاهدت هنری و همنشینی با مشاهیر موسیقی و خوشنویسی كشور، شهرت و وجاهتی درخور كسب كرده، به نشانی و آدرسی از نسل جدید بیژنی‌ها تبدیل شده‌است كه در گوشه و كنار كشور در عرصه‌ها‌ی وسیع ادبیات، شعر، موسیقی، نقّاشی، خوشنویسی، كاریكاتور، مجسمه‌سازی و… فعالیت می‌كنند و شگفتی خلقت را در وراثت قریحه‌ی هنری به نمایش می‌گذارند.

 

 بیوگرافی بیژن بیژنی

 

بیژن بیژنی دارای دو برادر و چهار خواهر هست. برادرش فرهنگی و معلّم است و در آموزش و پرورش تدريس مي‌كند. خواهرانش همه خانه‌دار هستند. 

استاد بیژن بیژنی در سال 1377 ازدواج كرد همسرش گرافيست است و در انتشارات سروش صدا و سيما كار می كند. ايشان انسان دقيق و مهرباني است و در كارهای هنری بسيار همراه و هماهنگ با استاد بیژن بیژنی است.

 

بیژن بیژنى از خوشنویسان ممتاز انجمن خوشنویسان ایران است و در این زمینه نمایشگاههاى متعددى برپا كرده، نمایشگاه انفرادى در شهر بابل، نمایشگاه گروهى در موزه هنرهاى معاصر، شركت در كنگره انجمن خوشنویسان در اصفهان، نمایشگاه گروهى انجمن خوشنویسان موزه علیرضا عباسى، نمایشگاه انفرادى انجمن فرهنگى ایران و ایتالیا، نمایشگاه انفرادى گالرى سیحون 

 

بیژن بیژنی خواننده و خوشنویس ایرانی است

 

آغاز کار هنری استاد بیژن بیژنی از زبان خودش:

موسيقي در حقيقت در من خودجوش بود. قبل از انقلاب با توجّه به موسيقی گلهای راديو علاقه‌ام دو چندان شد. برنامه‌ی گلهای راديو هنوز جزو ماندگارترين موسيقی های روزگار ماست. در آن‌سن و سال قدرت تحليل اين موسيقی فاخر را نداشتم، ولی احساس می كردم اين موسيقی اركسترال كه از موسيقيدانها و آهنگسازان صاحب‌نام پخش می شد، از مقوله‌ای ديگر و بسيار قابل اعتناست.

 

 بعد از انقلاب، دوستی با خانواده‌ی هنرمند كامكارها، امكان شناخت بيشتر را برايم فراهم آورد. اوّلين آلبوم موسيقي من با نام “افسانه‌ي سرزمين پدري‌ام” بر روي شعر عطار و با آهنگسازی ارسلان كامكار با اركستر سمفونيك تهران، آغازي بود كه من به جامعه ی موسيقی به طور جدّی آشنا شوم. در حقيقت معرّفی من با دنيای موسيقی از طرف خانواده‌ی كامكارها بود.

 

عکس استاد بیژن بیژنی و استاد شجریان

 

آلبوم های بیژن بیژنی:

گل به دامان

چهار فصل

نهانخانهٔ دل

سیب سرخ خورشید

ایران زمین

آینه در آینه

 

عکس های اینستاگرام بیژن بیژنی

 

استاد بیژن بیژنی به همراه محمد جواد ضرابیان آهنگساز

 

گردآوری:بخش فرهنگ و هنر بیتوته

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------