بهترین کرم های ضد آفتاب خارجی بی رنگ برای انواع پوستبهترین کرم های ضد آفتاب خارجی بی رنگ برای انواع پوست

 

استفاده روزانه کرم ضد آفتاب از ابتلا سرطان پوست، پیری زودرس پوست و سایر مضرات اشعه‌های فرابنفش خورشید پیشگیری می‌کند. اما هر فرد باید کرم ضد آفتاب مناسب پوست خودش را استفاده کند تا درگیر عارضه‌هایی مثل آکنه، لک‌های قهوه‌ای، خشکی پوست و یا پیری پوست نشود. پس باید نوع پوست خودتان و نیازهای خاص آن را بشناسید تا بتوانید بهترین کرم ضد آفتاب مناسب پوست‌تان را انتخاب کنید.

 در این مطلب، ویژگی‌های ضد آفتاب مناسب انواع پوست را بررسی کرده و بهترین کرم های ضد آفتاب خارجی بی رنگ برای انواع پوست چرب، خشک و مختلط را معرفی می‌کنیم.

 

بهترین کرم ضد آفتاب خارجی بی رنگ برای انواع پوست: ضد آفتاب ایزدین بی رنگ

بهترین کرم ضد آفتاب خارجی بی رنگ برای پوست چرب: ژل ضد آفتاب اوسرین پوست چرب

بهترین کرم ضد آفتاب خارجی بی رنگ برای پوست خشک و حساس: ضد آفتاب مینرال اون

بهترین کرم ضد آفتاب خارجی بی رنگ برای پوست مختلط: ژل کرم ضد آفتاب آنتی شاین لاروش پوزای

 

ویژگی های بهترین کرم های ضد آفتاب خارجی

یکی از مهمترین نکاتی که باید قبل از انتخاب بهترین ضد آفتاب خارجی بدانید، نحوه عملکرد آنهاست. کرم های ضد آفتاب در این زمینه به دو دسته تقسیم می‌شوند:

ضد آفتاب فیزیکی یا مینرال: این نوع ضد آفتاب، اشعه‌های مضر خورشید را از روی پوست منعکس می‌کند.

ضد آفتاب شیمیایی: این نوع ضد آفتاب، اشعه‌های مضر خورشید را جذب کرده و با ترکیباتی که دارد مانع آسیب‌رسانی آنها به پوست می‌شود.

در این قسمت به معرفی عوامل مؤثر در کیفیت و اثربخشی کرم های ضد آفتاب می‌پردازیم. یک کرم ضد آفتاب بی رنگ خوب باید تمام این ویژگی‌ها را داشته باشد.

 

SPF یا فاکتور محافظتی بالا

مقدار SPF یا Sun Protection Factor، نشانگر قدرت محافظت در مقابل آفتاب سوختگی است. آکادمی پوست آمریکا، حداقل SPF 30 را برای مراقبت از پوست توصیه می‌کند. SPF 30 تا 97% از آسیب اشعه های UV یا فرابنفش به پوست جلوگیری می‌کند و هرچه این رقم بالاتر باشد، درصد محافظت بیشتر می‌شود. البته هیچ کرم ضد آفتابی نمی‌تواند 100٪ اشعه‌های مضر خورشید را خنثی کند.

 

برچسب طیف گسترده

طیف گسترده (Broad-Spectrum)، به‌معنای محافظت در مقابل هر دو نوع اشعه‌های UVA (عامل پیری پوست) و UVB (عامل سرطان پوست) است. بهترین کرم های ضد آفتاب باید در برابر هر دوی این آسیب‌ها از پوست مراقبت کنند.

 

ترکیبات آبرسان و مغذی

کرم ضد آفتاب تمام طول روز روی پوست صورت شماست. بنابراین وجود ترکیبات مفید و مغذی، امتیاز بسیار مهمی محسوب می‌شود. ترکیباتی مثل ویتامین‌ی C و E و B، هیالورونیک اسید، سرامیدها، روغن‌ها و عصاره‌های گیاهی در بهبود شرایط کلی پوست و افزایش اثربخشی ضد آفتاب تأثیر زیادی دارند.

 

تناسب فرمولاسیون با نوع پوست

کرم های ضد آفتاب در فرمولاسیون‌های مختلفی مثل جامد، مایع یا فلوئید، کرم، ژل کرم، استیکی و میست تولید می‌شوند. شما باید فرمولاسیونی را انتخاب کنید که متناسب با نیازهای پوست خودتان باشد. کرم های ضد آفتاب با بافت سبک و زودجذب برای انواع پوست مناسب هستند.

 

معرفی انواع پوست چرب، خشک و مختلط

پوست چرب

اگر پوست‌تان فقط چند ساعت بعد از شست‌وشو چرب می‌شود، پوست‌تان چرب است. در این نوع پوست، سبوم یا چربی طبیعی پوست بیشتر از حد معمول است زیرا غدد چربی زیر فولیکول‌های مو فعالیت بیش از سطح نرمال دارند. مهمترین ویژگی‌های پوست چرب عبارتند از:

* برق زدن بیش از حد پوست

* چرب پودن تمام قسمت‌های پوست

* بروز جوش و آکنه

* منافذ باز

 

پوست خشک

برخلاف پوست چرب، پوست خشک نمی‌تواند رطوبت طبیعی خودش را حفظ کند. بنابراین فرد همواره در تمام بخش‌های پوست صورت، احساس خشکی و کشیدگی دارد. مهمترین ویژگی‌های پوست خشک عبارتند از:

* احساس خشکی و سفتی

* پوسته پوسته شدن

* چروک‌های ریز پوستی

* احساس خارش

* تحریک‌پذیری و حساسیت شدید پوست

* مستعد لک یا لک‌دار

 

پوست مختلط

پوست مختلط، ترکیبی از پوست خشک و چرب است. اگر پوست‌تان در قسمت پیشانی، بینی و چانه (یا ناحیه T) چرب و در سایر قسمت‌ها خشک یا نرمال است، شما پوست مختلط دارید. مهمترین ویژگی‌های پوست مختلط عبارتند از:

* چربی شدید در ناحیه T

* منافذ باز در ناحیه T

* گونه‌های خشک یا نرمال

* جوش‌های سرسیاه

 

بهترین کرم های ضد آفتاب خارجی بی رنگ برای انواع پوست

بهترین کرم های ضد آفتاب خارجی بی رنگ برای پوست چرب

هنگام انتخاب کرم ضد آفتاب برای پوست چرب، باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

* محافظت کافی و کامل در برابر اشعه‌های مضر خورشید

* فاقد چربی، حتی چربی‌های مفید باشد.

* غیر کومدون‌زا باشد؛ یعنی منافذ را مسدود نکند.

* فرمولاسیون سبک و زودجذب داشته باشد. کرم های ضد آفتاب ژلی، فلوئیدی و لوسیونی بهترین انتخاب برای پوست چرب هستند.

* پوشش مات به پوست بدهد تا براقی پوست چرب را خنثی کند.

* حاوی ترکیبات ضد آکنه مثل سالیسیلیک اسید، رتینوئیدها و نیاسینامیدها باشد.

در ادامه، 3 تا از بهترین کرم های ضد آفتاب خارجی بی رنگ برای پوست چرب را معرفی خواهیم کرد.

 

1-ضد آفتاب فیوژن واتر بدون رنگ ایزدین

ضد آفتاب ایزدین بی رنگ با پوست با SPF 50 و برچسب طیف گسترده، از پوست چرب به‌طور کامل محافظت می‌کند. این کرم ضد آفتاب بی رنگ فاقد چربی است و به کمک سیلیکا (Silica) و پودرهای مات‌کننده، فینیش مات و مخملی به پوست می‌دهد و مانع براقیت پوست می‌شود.

این ضد آفتاب خارجی پوست چرب، غیر کومدون‌زا است و بنابراین خاصیت ضدآکنه دارد. ترکیبات مفیدی از جمله آنتی اکسیدان‌هایی مانند ویتامین E و مرطوب‌کننده‌هایی مثل گلیسیرن و جوانه گندم به ضد آفتاب فیوژن واتر ایزدین، خاصیت آبرسانی و ضدلک هم داده‌اند.

 

2-ژل ضد آفتاب اوسرین پوست چرب

این ضد آفتاب آلمانی با SPF 50، ضمن محافظت از پوست در مقابل اشعه‌های UVA و UVB در برابر نور مرئی پرانرژی (HEVIS) هم مقاوم است. فرمولاسیون ضد آفتاب اوسرین مخصوص پوست چرب بسیار سبک و زودجذب است و پوست را کاملاً مات می‌کند.

استفاده از آنتی اکسیدان‌های مثل لیکوکالکون A و گلیسیرتینیک اسید باعث شده ضد آفتاب به لایه‌های عمیق پوست محافظت کند. بنابراین خاصیت آبرسانی بالایی دارد و روند پیری پوست را کند می‌کند. ضد آفتاب اوسرین کاملاً فاقد چربی است و به هیچ وجه منافد پوست چرب را مسدود نمی‌کند.

 

3- فلوئید ضد آفتاب ویشی مدل Dry Touch

ضد آفتاب ویشی مدل Dry Touch، فاکتور محافظتی SPF 50 دارد و در برابر اشعه‌های UVA و UVB از پوست محافظت می‌کند. بافت ضد آفتاب ویشی مایع، سبک و زود جذب است و بعد از استفاده فینیش مات و طبیعی دارد. احساس سنگینی روی پوست ایجاد نمی‌کند و جلوی برق زدن پوست را نمی‌گیرد.

ضد آفتاب ویشی چربی اضافه پوست را جذب می‌کند و مانع بروز آکنه می‌شود. در فرمولاسیون محصول از آب معدنی چشمه‌های اختصاصی ویشی استفاده شده که ضمن آبرسانی عمیق پوست، چین و چروک را کاهش می‌دهد.

 

بهترین کرم های ضد آفتاب خارجی بی رنگ برای پوست خشک

هنگام انتخاب کرم ضد آفتاب برای پوست خشک، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

* محافظت کافی و کامل در برابر اشعه‌های مضر خورشید

* قدرت مرطوب‌کنندگی و آبرسانی زیادی داشته باشد.

 

* ترکیبات نرم کننده مثل گلیسیرین و ترمیم‌کننده مثل آنتی اکسیدان‌ها داشته باشد.

 

* ترکیبات انسدادی مثل موم عسل، لانولین و روغن‌های گیاهی داشته باشد تا به حفظ رطوبت پوست کمک کند.

 

* خاصیت ضدلک داشته باشد چون پوست‌های خشک مستعد لک هستند.

 

* فاقد عطر، الکل، پارابن و سولفات باشد زیرا پوست‌های خشک معمولاً حساس هستند.

 

* ضد آب باشد تا در صورت تعریق و تماس با آب هم از پوست خشک محافظت کند.

 

در ادامه، 3 تا از بهترین کرم های ضد آفتاب خارجی بی رنگ برای پوست خشک را معرفی خواهیم کرد.

 

1-ضد آفتاب فلوئید مینرال بی رنگ اون

ضد آفتاب مینرال اون بی رنگ است، SPF 50 دارد و در برابر هر دو نوع اشعه UVA/UVB مقاوم است. محافظت این ضد آفتاب از نوع فیزیکی است و به‌خاطر بافت مایع و فرمولاسیون سبک، بسیار زودجذب است.

ترکیباتی مثل هیالورونیک اسید و آنتی اکسیدان‌هایی مثل پرو ویتامین E باعث آبرسانی و نرم‌کنندگی عمیق پوست خشک می‌شوند. این ضد آفتاب خارجی برای پوست خشک، هیچ‌گونه رد سفیدی روی پوست باقی نمی‌گذارد و پوشش مات و نامرئی دارد.

 

2-ضد آفتاب آبرسان یووی مون 400 لاروش پوزای

این محصول فرانسوی با SPF +50 و برچسب طیف گسترده، به‌طور ویژه برای پوست‌های خشک و حساس طراحی شده است. بافت کرم ضد آفتاب آبرسان لاروش پوزای سبک و زودجذب بوده و قابلیت آبرسانی 24 ساعته دارد.

در فرمولاسیون این محصول از گلیسیرین، هیالورونیک، آنتی اکسیدان و پلیمرهای هوشمند استفاده شده تا پاسخگوی تمام نیازهای پوست خشک باشد. این ضد آفتاب لاروش پوزای فاقد الکل و پارابن است. ضمناً خاصیت آنتی باکتریال و آنتی آلرژی هم دارد.

 

3-کرم ضدآفتاب اوسرین پوست حساس

کرم ضدآفتاب اوسرین یک محصول آلمانی با فاکتور حفاظتی 50 و برچسب طیف گسترده است. این کرم ضد آفتاب بی رنگ با خاصیت آبرسانی و مرطوب‌کنندگی بالا ضمن تأمین رطوبت مورد نیاز پوست در طول روز از لایه‌های عمیق پوست هم محافظت می‌کند. فرمولاسیون محصول سبک و زودجذب است و پارابن، الکل و عطر ندارد.

ضد آفتاب اوسرین با ترکیب آنتی اکسیدان‌های مختلف، تأثیر رادیکال‌های آزاد روی پوست را خنثی می‌کند و مانع پیری زودرس پوست می‌شود. در فرمولاسیون این محصول از اسید گلیسیرتینیک استفاده شده که خاصیت ضدلک دارد و لک های ناشی از نور آفتاب را بعد از یک دوره استفاده از بین می‌برد.

 

بهترین کرم های ضد آفتاب خارجی بی رنگ برای پوست مختلط

هنگام انتخاب کرم ضد آفتاب برای پوست مختلط، باید نکات زیر را در نظر داشته باشید:

* محافظت کافی و کامل در برابر اشعه‌های مضر خورشید

 

* فاقد چربی باشد تا باعث ایجاد جوش در ناحیه T نشود.

 

* غیر کومدون‌زا باشد و از بسته شدن منافذ پوست جلوگیری کند.

 

* حاوی ترکیبات آب‌رسان مثل هیالورونیک اسید و سرامیدها باشد تا قسمت‌های خشک پوست در طول روز تغذیه شوند.

 

* فرمولاسیون غیرجامد داشته باشد تا ضمن جذب سریع، منافذ پوست را مسدود نکند.

 

* پوشش مات داشته باشد تا از برق زدن ناحیه T پیشگیری کند.

 

در ادامه، 3 تا از بهترین کرم های ضد آفتاب خارجی بی رنگ برای پوست مختلط را معرفی خواهیم کرد.

 

1-ژل کرم ضد آفتاب آنتی شاین لاروش پوزای

ضد آفتاب بی رنگ لاروش پوزای، SPF +50 دارد و در مقابل اشعه‌های UVA و UVB مقاوم است. در فرمولاسیون این ضد آفتاب از فناوری AIRLICIUM استفاده شده که براقیت پوست مختلط را در طول روز کنترل می‌کند و پوشش مات به پوست می‌دهد.

بافت ژل کرمی ضد آفتاب آنتی شاین لاروش پوزای، زودجدب و غیر کومدون‌زا است. با جذب چربی اضافه پوست هم مانع ایجاد آکنه می‌شود. در ساخت این محصول از گلیسیرین استفاده شده که رطوبت مورد نیاز نواحی خشک پوست مختلط را تأمین می‌کند.

 

2-کرم ضد آفتاب مینرال آبرسان سراوی

این ضد آفتاب برند سراوی، فیزیکی یا مینرال است و با SPF 50 از پوست در برابر طیف گسترده ای از امواج UVA و UVB محافظت می‌کند. فرمولاسیون این ضد آفتاب خارجی بی رنگ، فاقد الکل و پارابن است و خاصیت ضد التهاب و قرمزی دارد. بافت ضد آفتاب نیز سبک و زودجذب است و هیچ نوع چربی ندارد.

 

فرمولاسیون کرم ضد آفتاب بی رنگ آبرسان سراوی طوری طراحی شده که منافذ پوست را مسدود نکند. در عین حال، به‌لطف ترکیباتی مثل هیالورونیک اسید، سرامیدها و نیاسینامید پوست را آبرسانی می‌کند. ترکیب این ویژگی‌ها، این محصول را به یکی از بهترین کرم های ضد آفتاب خارجی بی رنگ برای انواع پوست تبدیل کرده است.

 

3-فلوئید ضد آفتاب بی رنگ فتودرم آکنه مت بایودرما

کرم ضد آفتاب فتودرم آکنه مت بایودرما، با SPF 30 دارد و فناوری Sun Active Defense، پوست صورت را در برابر اشعه های مضر UVA/UVB مقاوم می‌کند. این محصول فرانسوی، به‌طور همزمان خاصیت ضدلک و ضدآکنه دارد؛ یعنی از هر دو ناحیه چرب و خشک پوست مختلف به بهترین شکل محافظت می‌کند.

 

فرمولاسیون این ضد آفتاب بایودرما، فاقد چربی است و ضمن کنترل چربی پوست، مانع مسدود شدن منافذ می‌شود. قدرت تغذیه‌کنندگی و آب‌رسانی بالایی هم دارد و پوست را نیز یکدست می‌کند. پوشش نهایی ضد آفتاب مات است که آن را به انتخابی خوب برای زیر آرایش تبدیل می‌کند.

 

کرم های ضد آفتاب خارجی بی رنگ را از کجا بخریم؟

مهم است برای خرید کرم ضد آفتاب خارجی به یک فروشگاه معتبر مراجعه کنید که کالاهای اصل خارجی با ارسال سریع و تنوع بالا را با قیمت مناسب در اختیار شما قرار دهد. فروشگاه امیلی دارای 61 روز ضمانت مرجوعی کالا میباشد و دارای ارسال یک روزه به تهران و برخی شهرها میباشد.

 

سخن آخر

انتخاب بین ضد آفتاب ایرانی یا خارجی به نیاز پوستی و بودجه افراد بستگی دارد. ضد آفتاب ایرانی از قیمت مناسب تری برخوردار است در حالی که فرمولاسیون ضد آفتاب های خارجی قوی تر است. مهمترین نکته در انتخاب بهترین کرم های ضد آفتاب خارجی بی رنگ، SPF بالای 30 و داشتن برچسب طیف گسترده است. همچنین ترکیبات و فرمولاسیون کرم ضد آفتاب باید با نیازهای پوست شما سازگار باشد. به این ترتیب ضمن محافظت از پوست در برابر آسیب‌های نور آفتاب، پوست‌تان در طول روز تغذیه خواهد شد و از عارضه‌هایی مثل آکنه و لک و پیری پوست در امان خواهید بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------