آموزش آرایش صورت برای دختر ها (خود آرایی)آرایش صورت دخترانه, اموزش ارایش صورت دخترانه, چگونه آرایش دخترانه کنیم

آرایش صورت دخترانه

 

چگونه آرایش دخترانه کنیم؟

آرایش کردن به راحتی که تصور می کنید نیست باید با توجه به شکل صورت و همینگونه رنگ پوست روی چهره خود کار کنید و از تکینک های جدید آرایشی استفاده کنید تا زیبا و جذاب به چشم بیایید.

چنانچه تا به حال آرایش نکرده اید و تصمیم دارید که این کار را بکنید، پس از انجام مراحل زیر عالی به چشم می آیید. چیزی که لازم است انجام دهید این است که آرایش طبیعی داشته باشید و آرایش روی صورتتان مصنوعی نشان ندهد. برای اینکار ، باید آرایشی را انتخاب کنید که هم برای روز و هم برای شب بتوانید استفاده کنید و بتوانید چهره شما را اصلاح کرده و زیبایی آن را افزایش دهد.

 

آرایش بهتر است طبیعی باشد ، نه بیش از اندازه، چون که فرم و صورت حقیقی خود را از دست می دهید. تلاش کنید آرایش قسمت های گوناگون را به طور هماهنگ افزایش دهید.

 

آرایش صورت دخترانه, اموزش ارایش صورت دخترانه, چگونه آرایش دخترانه کنیم

اموزش ارایش صورت دخترانه

 

مراحل آرایش صورت دخترانه

شستن صورت

در مرحله اول آرایش صورت بهتر است که صورتتان را با آب و صابون به خوبی بشویید.

 

کرم مرطوب کننده

پیش از هر چیز از یک کرم مرطوب کننده روی پوست و لب ها استفاده کنید. 

 

پرایمر یا لایه‌ی زیرین

اکنون که پوستتان را به خوبی مرطوب کرده‌اید، صورت خود را با پرایمر آماده کنید. چه در نظر داشته باشید که یک لایه آرایش سبک ابتدایی انجام دهید و چه تصمیم به انجام یک آرایش کامل برای همه صورتتان داشته باشید پرایمر یک قدم اولیه‌ی مهم است.

 

پرایمر را پایه‌ای برای آرایش خود فرض کنید که کمک می‌کند سطح آرایش شما صاف‌تر باشد و دوام بیشتری داشته باشد. پرایمرها، ژل‌ها و کرم های نرم و لطیفی هستند که خطوط و منفذهای سطح صورت شما را پر می‌کنند و سطوح زبر را نرم کرده و یک سطح ایده آل برای آرایش شما به وجود می‌آورند.

 

برای زدن پرایمر مقدار خیلی کمی از آن را روی نوک انگشت خود یا اسفنج یا برس آرایش خود بگذارید.

 

چنانچه تصمیم دارید به پوست حساس کنار پلک‌ها پرایمر بزنید و آرایش چشمتان را در طول روز حفظ کنید، محصولات تخصصی برای این قسمت از صورتتان را استفاده کنید. پلک‌های ما می‌تواند در طول روز چربی جمع کند و سبب می شود که سایه چشم ما چروک به نظر برسد. چنانچه پلک‌های شما چرب باشد و شما سایه چشم یا خط چشم بزنید بدون اینکه پیش از آن پرایمر زده باشید، امکان دارد آرایش شما تکه تکه و غیر یک دست شود.

 

آرایش صورت دخترانه, اموزش ارایش صورت دخترانه, چگونه آرایش دخترانه کنیم

چگونه آرایش دخترانه کنیم

 

کجا باید از کانسیلر استفاده کرد؟

برای کاهش نقاط تیره زیر چشم به منظور به وجود آوردن یک ظاهر شفاف و روشن ،کانسیلر را زیر چشم ها با یک اسفنج مرطوب یا برس آرایشی انجام دهید. چنانچه از کانسیلر برای به کمترین رساندن عیب ها و لک‌ها استفاده می‌کنید آن را مستقیماً روی همان نقاط انجام دهید.

 

برای روشن کردن صورت با استفاده از کانسیلر مایع یا کرم نقاط کوچکی را در مناطقی که در زیر آمده بگذارید:

- بصورت افقی در وسط پیشانی

- پایین‌تر از مرکز بینی

- زیر چشم‌هایتان

- روی برآمدگی بالای چانه، کمی زیر لب پایینی

به آرامی آن را به پوست اطراف این قسمت ها بمالید و همیشه اطمینان پیدا کنید که با لایه ی اولیه پوشیده می‌شود.

 

کرم پودر

کرم پودر با پوشش دهندگی بالا استفاده کنید. با استفاده از کرم پوست شما به صورت یکدست می شود و شما می توانید به کمک کرم پودر رنگ دلخواهتان را به پوست صورتتان بدهید. چنانچه شما پوست روشن و سفیدی دارید و دوست دارید که پوستتان را تیره تر کنید بهتر است که از کرم ها با شماره ۴ به بالا استفاده کنید. بهتر است که رنگ کرم پودر شما برای روز به رنگ پوستتان نزدیک تر باشد و برای شب از کرم پودر هایی که دو درجه از پوستتان تیره هستند استفاده کنید.

 

کرم را به صورت چند نقطه بر روی پوست خود بزنید و آنگاه با کمک پد آرایشی کرم را به صورت یکنواخت بر روی همه سطح پوست خود پخش کنید.

 

ابروها

ابرو ها قالب صورت شما هستند. از سایه ابرو استفاده کنید ؛ سایه انتخابی شما باید دو درجه روشن تر از موها باشند. آن را روی همه قسمت های ابرو زده و آنگاه محو کنید.

 

آرایش صورت دخترانه, اموزش ارایش صورت دخترانه, چگونه آرایش دخترانه کنیم

آرایش زیبا و طبیعی برای دخترا

 

سایه چشم

سایه چشم می‌تواند ظاهر آرایش شما را جالب‌تر نشان دهد، خواه شما سایه‌های طبیعی را انتخاب کنید یا با رنگ های جیغ جسورانه ظاهر شوید یا از هر ظاهری استفاده کنید، از دو سایه چشم مکمل استفاده کنید: یک سایه روشن تر و دیگری سایه تیره.

 

اکنون قلم مو سایه چشم خود را داخل سایه تیره تر بزنید و آنگاه به آن ضربه بزنید تا مقدار اضافه آن بریزد. سایه روشن تر را روی همه پلک بمالید، از خط رویش مژه آغازکنید و دقیقاً بالای چاله پلک خود خاتمه دهید.

 

حال برس خود را به رنگ تیره‌تر آغشته کرده و بار دیگر از آن خارج کنید. رنگ را در گوشه بیرونی چشم ، دقیقاً بالای خط مژه خود بکشید. سایه‌ی تیره تر را در چاله پلک خود، دقیقاً زیر استخوان ابرو بمالید. کشیدن سایه را در حدود مرکز پلک خود متوقف کنید، زیرا نمی‌خواهید گوشه‌های داخلی را تیره کنید. یک برس سایه تمیز بردارید و دو سایه را در محل تلاقی با هم مخلوط کنید. چنانچه ظاهری جذاب تر را دوست دارید، سایه تیره را یک بار دیگر استفاده کنید.

 

آرایش صورت دخترانه, اموزش ارایش صورت دخترانه, چگونه آرایش دخترانه کنیم

دخترانه آرایش صورت

 

خط چشم

چنانچه شما می خواهید از خط چشم استفاده کنید می توانید در این مرحله از یک مدل خط چشم که به فرم چشم های شما می آید استفاده کنید.

 

مژه ها

چنانچه می خواهید مژه های خوش فرم و خوش حالتی داشته باشید استفاده از فر مژه را پس از کشیدن خط چشم یادتان نرود. فر مژه را پیش از زدن ریمل استفاده کنید تا صدمه ای به مژه های شما وارد نشود. می توانید از مژه های مصنوعی کم حجم هم برای خوش حالت کردن چشم های خود استفاده کنید.

 

مهم ترین مرحله در آرایش چشم ریمل زدن است. از ریمل های پلاستیکی برای آرایش چشم های خود استفاده نکنید چون این ریمل ها سبب ریزش و شکسته شدن مژه های شما می شوند. ریمل را به صورت زیگزاگی به مژه های خود بزنید و پیش از زدن ریمل حتما مواد اضافی سر برس را بگیرید تا مژه هایتان به هم نچسبند.

 

رژگونه 

چنانچه دنبال جذابیت بیشتر در آرایش هستید و می خواهید زیباتر به نظر بیایید رژگونه یکی از انتخاب هایی است که به زیبایی شما کمک می کند. برای انتخاب رژگونه مثل کرم پودر باید به رنگ پوست دقت کرد و بر اساس آن بهترین رژ گونه را انتخاب کرد.

 

چنانچه رنگ رژگونه مناسب انتخاب نشود نه تنها این آرایش اثر جالبی روی چهره نخواهد داشت بلکه سبب بدتر شدن ظاهر شما هم خواهد شد. لازم است بدانید که انتخاب رنگ رژگونه در کنار استفاده درست از آن اهمیت بسیار زیادی دارد و به روش زیر می باشد.

 

- رژگونه مناسب برای پوست روشن صورتی سایه روشن و خوبی است.

- رژگونه مناسب برای پوست بژ ، صورتی ، صورتی روشن و هلویی روشن است.

- رژگونه مناسب برای پوست تیره ، نارنجی ، قهوه ای و صورتی روشن می باشد.

 

آرایش صورت دخترانه, اموزش ارایش صورت دخترانه, چگونه آرایش دخترانه کنیم

مراحل ارایش صورت دخترانه

 

رژ لب زدن 

رژ لب زدن خیلی ساده به نظر می آید ولی چنانچه رژ لبی که انتخاب می کنید ، با آرایش و رنگ پوستتان هماهنگ نباشد، آرایش شما دیده نخواهد شد و شما زیبا و جذاب به نظر نخواهید آمد.

 

بعد از انتخاب یک رژ لب مناسب ،خط لبی همرنگ رژلب تان انتخاب کنید و ابتدا خط لب بزنید ، خط لب سبب میشود بتوانید لب های خوش فرم تری داشته باشید و از بیرون زدن رژلب پیشگیری کنید.

 

از گوشه لب خط لب کشیدن را شروع کنید و این کار را ادامه دهید تا خط لبتان کامل شود. آنگاه با رژ انتخابی خود را بزنید.

 

سایه ای نسبتا سبک در مرکز لب پایینی و لب بالایی بزنید و به خوبی پخش کنید یا می توانید با برق لبتان یک نقطه درست در وسط لبتان به وجود آورید، آنگاه برق لب را از این نقطه پخش کنید.

 

شما می توانید با انتخاب رژ لب مناسب و خط لب زدن ، شکل زیبایی به لب هایتان بدهید و زیباتر به نظر بیایید.

 

آرایش صورت دخترانه, اموزش ارایش صورت دخترانه, چگونه آرایش دخترانه کنیم

چگونه دخترانه آرایش کنیم

 

اسپری و پودر تثبیت کننده

اسپری و پودر تثبیت کننده می‌تواند مرحله آخر برای آرایش شما باشد. چنانچه می‌خواهید آرایش شما در همه طول روز باقی بماند، بدون اینکه چرب یا چروک و خراب شوند، مهم است که از یک اسپری و پودر تثبیت کننده  استفاده کنید.

 

اسپری‌های تثبیت کننده برای همه نوع پوست طراحی شده‌اند و می‌توانند از آن برای تثبیت انواع آرایش استفاده کنید. اسپری تثبیت کننده آرایش شما را ثابت خود نگه می‌دارد، به شما کمک می‌کند نیاز به بازسازی دوباره آرایش را کاهش داده و آرایش خود را ساعت‌ها به صورت بی‌عیب و نقص نگاه داشته باشید.

 

اسپری تثبیت کننده برای صورت شماست همانگونه عمل می‌کند که اسپری مو برای حفظ مدل موهای شما و به شیوه ای بسیار مشابه انجام می‌شود. اسپری را به فاصله حداقل 8 اینچ از صورت خود نگه دارید، آنگاه چند بار اسپری بزنید تا اطمینان پیدا کنید که همه قسمت‌های صورت شما پوشانده شده است. چنانچه می‌خواهید اطمینان پیدا کنید که آرایش شما از پیشانی تا چانه پوشانده شده است، نخست اسپری را به شکل X در کل صورت خود بزیند، آنگاه با اسپری کردن شکل T ادامه دهید.

 

اسپری یکبار مصرف را نمالید، چون در طول چند ثانیه به طور طبیعی خشک می شود.

 

آرایش صورت دخترانه, اموزش ارایش صورت دخترانه, چگونه آرایش دخترانه کنیم

خودآرایی صورت دخترانه

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 زیبایی خود را دوچندان کنید

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------