چگونه رنگ کرم پودر مناسب پوست انتخاب کنیم؟روش های انتخاب رنگ کرم پودر مناسب, چگونه کرم پودر مناسب رنگ پوست انتخاب کنیم, انتخاب کرم پودر براساس تن رنگی پوست کرم پودر مناسب

چگونه کرم پودر مناسب رنگ پوست انتخاب کنیم

 

روش های انتخاب رنگ کرم پودر مناسب

کرم پودر صورت، یکی از اصلی ترین و مهمترین لوازم آرایشی است که نقش زیادی در داشتن چهره‌ای بی عیب و نقص دارد و اگر نوع آن اشتباه انتخاب گردد، می‌تواند نتیجه‌ای عکس به بدهد. پس بهتر است پیش از خرید کرم پودر با قدری تحقیق به شناخت درستی از نوع پوست خود برسید. با بیتوته همراه باشید تا نکته های موثری را برای این مسئله در اختیار شما بگذاریم.

نکته هایی برای قبل از خرید کرم پودر 

تشخیص نوع پوست شما

به احتمال زیاد تشخیص نوع پوست، مهم ترین اقدام برای کمک به شما در انتخاب فرمولاسیون کرم‌ پودری می باشد که می خرید. برای تعیین کرم پودر مناسب، اول باید نیازها  پوستتان را بدانید. 

 

پوست چرب

اگر پوست چربی دارید باید از پن کیک کرم پودری و یا این که کرم پودرهای مایع بدون چربی  استفاده کنید. این محصولات دارای پودرهایی می باشند که چربی را جذب نموده و پوستی صاف و مات را برای شما ایجاد می کند. کرم پودرهای دارای مواد معدنی نیز برای پوست های چرب خیلی مناسب می باشند زیرا ذرات خشک، به جذب رطوبت اضافی کمک نموده و بازدارنده براقی بیش از اندازه‌ی پوست می شوند.

 

روش های انتخاب رنگ کرم پودر مناسب, چگونه کرم پودر مناسب رنگ پوست انتخاب کنیم, انتخاب کرم پودر

روش های انتخاب رنگ کرم پودر مناسب

 

پوست خشک

اگر پوست خشکی دارید بهتر است از کرم پودر مایع یا این که استیک آبرسان استفاده کنید. کرم پودرها با بافت کِرِمی، باعث رطوبت رسانی به پوست شده و همین طور دارای قدرت پوشش‌دهی بالایی هم هستند.

 

پوست ترکیبی

اگر بخشی از پوستتان چرب و بخشی دیگر خشک است باید بدانید که پوست شما از نوع ترکیبی (مختلط) بوده و با مشکلات هر دو دسته پوست (پوست چرب و پوست خشک) روبرو می‌باشید. در‌این موارد بهتر است از هر دو نوع کرم پودر (مخصوص پوست‌های خشک و چرب) استفاده کنید و از استفاده از کرم پودرهای حاوی چربی و یا این که ترکیبات نرم کننده (روغن‌های گیاهی، پارافین، شی‌باتر، کره کاکائو، وازلین و اسیدهای چرب) خودداری کنید.

 

پوست حساس

در نحوه استفاده از کرم پودر و همچنین انتخاب کرم پودر مطلوب برای پوست‌های حساس و مستعد آکنه باید دقت بیشتری داشته باشید. بهتر است از استفاده از محصولاتی با مواد تشکیل دهنده‌ی خاص مانند الکل، اسانس و عطر که باعث تحریک پوست می شوند، خودداری کنید. همین طور از محصولات حاوی پارافین و روغن های نفتی مثل گلیسرین، وازلین و پودر تالک نیز خودداری کنید.

 

مطابقت درجه رنگ کرم پودر با رنگ پوست شما

چگونه می توانید کرم پودر مناسب با رنگ پوست‌تان را انتخاب کنید؟ بهترین روش برای تشخیص این‌که آیا رنگ کرم پودر، مناسب پوست شما است یا نه، این است که آن را بر روی گردن و فک خود امتحان کنید. کرم پودر با درجه رنگ مناسب به طور یکسان با رنگ پوست شما در هم ترکیب می‌شود و نمی گذارد ظاهر شما رنگ پریده یا اینکه بی‌روح به چشم بیاید.

 

اگر بعد از استفاده از کرم پودر، پوست‌تان مانند گچ سفید و یا این که تیره شود باید بدانید در انتخاب کرم پودر مرتکب اشتباه شده اید. تلاش کنید دو رنگ کرم پودر یکی برای فصل‌زمستان و دیگری برای فصل تابستان داشته باشید و از ترکیب این دو رنگ مختلف نترسید، زیرا رنگ پوست در طی سال تغییر نموده و در قسمت های گوناگون چهره میتواند فرق داشته باشد. اگر در انتخاب رنگ کرم پودر شک دارید بهتر است از تون رنگ تیره‌تر استفاده کنید زیرا رنگ‌های روشن بیشتر وقت ها مصنوعی و گچی به چشم می آیند.

 

روش های انتخاب رنگ کرم پودر مناسب, چگونه کرم پودر مناسب رنگ پوست انتخاب کنیم, راهنمای انتخاب کرم پودر مناسب با پوست شما

انتخاب کرم پودر براساس تن رنگی پوست کرم پودر

 

تعیین رنگ زمینه پوست

هنگامی که به پوست بدون آرایش خود نگاه میکنید دقت کنید که آیا زمینه‌ی پوستتان زرد و یا این که صورتی رنگ است. در شرایطی که پوستی با زمینه‌ی زرد رنگ دارید آندرتون (رنگ زمینه پوست) شما گرم است و اگر صورتی است، امکان دارد آندرتون پوست‌تان سرد باشد. اگر رنگ پوست‌تان ترکیبی از هر دو رنگ باشد، آندرتون شما از نوع خنثی است.

 

روش دیگر برای تشخیص نوع رنگ زمینه پوست، رنگ رگ ها می باشد. در شرایطی‌که رگ‌‌ها به رنگ آبی رنگ یا این که بنفش باشند، رنگ زمینه یا آندرتون پوست شما سرد است و اگر رگ‌ها مایل به سبز باشند، رنگ زمینه یا آندرتون پوست شما گرم است. پس از تشخیص نوع آندرتون زمان گزینش کرم پودر مناسب میرسد. هنگامی که آندرتون پوست خود را انتخاب کردید، خرید کرم پودر مناسب آسان تر خواهد بود. بیشتر کرم پودرهای موجود در بازار برچسب نوع آندرتون سرد یا گرم را دارا ‌هستند.

 

کرم پودر مناسب پوست سفید

چنانچه شما دارای رنگ پوست سفید هستید، اغلب رنگ پوست شما از نوع رنگ پوست‌های سرد است. کرم پودر مناسب پوست سفید، کرم پودری است که قدری تناژ صورتی داشته باشد. در حقیقت این سبک کرم به پوست شما روح می‌ دهد و می‌تواند به‌عنوان یک کرم مناسب برای پوست‌های سفید محسوب شود. با توجه به مقدار سفیدی پوست خود و درجه‌بندی کرم پودر انتخاب‌شده می‌توانید کرم سازگار بارنگ پوست خود را انتخاب کنید.

 

کرم پودر مناسب پوست گندمی

چنانچه شما دارای پوست گندمی هستید در حقیقت بین دو تناژ سفید و سبزه قرارگرفته‌اید و تا اندازه ای انتخاب‌های بیشتری خواهید داشت. کرم مناسب پوست گندمی اغلب کرم پودری با تناژ خنثی محسوب می شود که ترکیبی از رنگ صورتی و آبی است.

 

اغلب کرم پودر مناسب پوست گندمی با توجه به میزان تمایل پوست به سوی رنگ خنک یا رنگ گرم مشخص می‌شود. قانون کلی برای انتخاب کرم پودر مناسب پوست گندم به‌صورت قطعی وجود ندارد. رنگ گندمی ترکیبی از دورنگ بالا است و امکان دارد که کرم مناسب پوست گندمی برای اشخاص با درصد ترکیب متفاوت، مختلف باشد.

 

روش های انتخاب رنگ کرم پودر مناسب, چگونه کرم پودر مناسب رنگ پوست انتخاب کنیم, انتخاب کرم پودر براساس تن رنگی پوست کرم پودر مناسب

انتخاب کرم پودر

 

کرم پودر مناسب پوست سبزه

چنانچه گزینه اول در مورد شما درست است، در این دسته قرار می‌گیرید. شما می‌توانید از کرم پودرهایی با رنگ‌های مایل به زرد استفاده کنید.

 

راهنمای خرید کرم پودر مناسب پوست تان

قدم دوم برای انتخاب کرم پودر مناسب، تعیین نوع پوست تان است. کلا پوست به ۴ نوع تقسیم می‌شود: پوست چرب، خشک، معمولی ( نرمال) و مختلط. برای تشخیص نوع پوست شیوهای گوناگونی وجود دارند که در ادامه یکی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

 

اول صورت خود را به خوبی بشویید و آنگاه خشک کنید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بعد از خشک شدن صورت، یک دستمال کاغذی را به چند قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را بر نقاطی مثل بینی، گونه، پیشانی و چانه قرار دهید یا بر روی این نقاط بکشید.

 

به دستمال نگاه کنید؛ چنانچه هیچ نوع چربی ندیدید پوست شما خشک است و در غیر این صورت، پوست چربی دارید. چنانچه بعضی نقاط چرب و بعضی دیگر خشک بود نشان می‌دهد که پوست صورت شما از نوع مختلط است و در آخر چنانچه چربی جزئی بر روی دستمال دیدید، پوست معمولی یا نرمال دارید.

 

اکنون که با نوع پوست خود آشنا شدید، کرم پودرهای مناسب با هر کدام را معرفی می‌کنیم.

 

روش های انتخاب رنگ کرم پودر مناسب, چگونه کرم پودر مناسب رنگ پوست انتخاب کنیم, انتخاب کرم پودر

راهنمای انتخاب کرم پودر مناسب با پوست شما

 

بهترین کرم پودر برای پوست چرب

پوست شما چرب و براق است و منافذ گوناگونی دارد. چنانچه از کرم پودر نامناسب با نوع پوست خود استفاده کنید به علت بسته شدن منافذ، پوست دچار جوش و آکنه خواهد شد. بنابراین موقع خرید به این نکته دقت کنید و از کرم پودرهای فاقد چربی و مخصوص پوست خود استفاده کنید. بر روی لیبل بعضی از این کرم پودرها کلمه oil free یا matt نوشته شده است.

 

بهترین کرم پودر برای پوست خشک

برخلاف مورد قبلی اگر پوست خشکی دارید، بهتر است از کرم پودرهایی که پایه روغنی دارند استفاده کنید. کرم پودرهای مخصوص پوست خشک، چهره شما را شاداب تر و زیباتر نشان می‌دهند و کمبود پوست تان را جبران می‌کنند.

 

بهترین کرم پودر برای پوست مختلط

کسانی که در این گروه قرار می‌گیرند اغلب در قسمت پیشانی و بینی پوست چرب و در دیگر نقاط پوست خشکی دارند. چنانچه شما نیز پوست مختلط دارید، نیاز است در فصل‌های گوناگون از کرم پودرهای متفاوتی استفاده کنید. مثلا، در فصل تابستان که پوست چربی بیشتری دارد باید از کرم پودر مخصوص پوست‌های چرب استفاده کنید.

 

بهترین کرم پودر برای پوست معمولی

ایده آل ترین نوع پوست به این دسته تعلق دارد. چنانچه شما فرد خوش شانسی هستید و در این گروه قرار می‌گیرید می‌توانید از انواع کرم پودرهای مخصوص پوست معمولی یا نرمال استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------