نحوه درست استفاده از کرم پودراستفاده از کرم پودر, نحوه استفاده از کرم پودر, کرم پودر

استفاده از کرم پودر

 

 نحوه صحیح استفاده از کرم پودر

استفاده اشتباه از کرم پودر یا کانسیلر پوست صورت تان را غیر طبیعی و ایرادهای آنرا بیشتر آشکار می کنند. کرم پودر زدن هم روش های خاص خود را دارد. مطلب زیر را بخوانید تا مثل آرایشگرهای هالیوودی، حرفه ای کرم پودر بزنید چنانچه اهل ارایش کردن هستید، ضروری است کرم پودر ها را با هم ترکیب کنید تا به زیبایی طبیعی صورتتان بیفزایید.

ما با چهره پرداز معروف آندرو سوتومویر در خصوص این که چطور چهره ای بی عیب بوجود آوریم صحبت کرده ایم. آندرو می گوید:” بیشترین اشتباهی که خانم‌ها می کنند این است که صورتشان را تنها با یک تن رنگ آرایش می کنند.”انتخاب کرم پودر مناسب نوع پوست شما برای انتخاب کرم پودر مناسب باید به نوع پوست خویش توجه کنید. چنانچه پوست چربی دارید حتماً توجه کنید که روی کرم پودر عبارت “بدون چربی”( Oil Free) قید شده باشد. اگر پوستتان خشک است کرم پودر شما باید حاوی مرطوب کننده باشد. برای همه انواع پوست استفاده از کرم پودرهایی که قابلیت محافظت دربرابر اشعه های خورشید داشته باشند یا به عبارتی دارای SPF بالاتر از ۲۰ باشند، توصیه می شود.

 

استفاده از کرم پودر, نحوه استفاده از کرم پودر, کرم پودر

نحوه استفاده از کرم پودر

 

- ابتدا با یک کرم روشن مخصوص زیر چشم آن نقطه را بپوشانید؛ این ماده آرایشی باید سریع جذب شده و پس از مدت کوتاهی پوستی صاف و هموار از خود به جای بگذارد. یک زیرسازی خوب میتواند شما را بسیار زیباتر کند و یک زیرسازی بد نه تنها صورت را مصنوعی نشان می دهد بلکه رنگ های آرایشی را هم بدرنگ نشان می دهد.


البته هدف از استفاده از کرم پودر یا همان زیرسازی آرایش این است که پوست حالت یکسان پیدا کند و برای آرایش آماده شود و هیچگاه هدف از زدن کرم پودر، رنگ بخشیدن به پوست نیست. به همین علت بهتر است تا آن جا که میتوانید هنگام انتخاب کرم پودر خود، نزدیک ترین رنگ به رنگ پوست خودتان را انتخاب کنید.

 

استفاده از کرم پودر, نحوه استفاده از کرم پودر, کرم پودر

کرم پودر


- جوش ها را به این شیوه بپوشانید کافی است چند جوش روی صورت تان داشته باشید تا کاملاً آرایش تان خراب شود. این نقطه های مزاحم نه تنها صورت را زشت می کنند بلکه به آسانی هم پوشانده نمی شوند ولی برخی از برند ها پوشاننده های مخصوص جوش تولید نموده اند که میتوانند بسیار کمک کننده باشند البته پیشنهاد می کنیم تنها به دنبال پوشاندن جوشها نباشید بلکه بهتر است برای درمان آن اقدام کنید.

 

برای از بین بردن جوشها بهتر است پوشاننده و کرم پودری بخرید که اسیدسالیسیلیک داشته باشد زیرا وجود این ماده مانع بسته شدن منفذهای پوستی می شود. شیوه درست استفاده از کرم پودر با برس شاید در فیلم های اموزشی و یا تیزر های تبلیغاتی کرم پودر ها، دیده باشید که معمولاً از برس برای اینکار استفاده می شود.

 

علتش هم این است که برس حرفه ای ترین وسیله برای این کار می باشد. برس هایی که دارای سر گرد می باشند را برای اینکار انتخاب کنید. شیوه استفاده از برس مثل استفاده از اسفنج میباشد ولی این نکته را به یاد داشته باشید که کرم پودری که با برس استفاده می کنید بهتر است از نوه کرم پودر های مایع باشد. کنار خط ابرو و گوشه چشم تان را هم با دقت کرم بزنید( در این مرحله باید خيلي دقت کنید؛ مراقب باشید کرم درون چشم تان نرود.)

 

استفاده اشتباه از کرم پودر یا کانسیلر پوست صورت تان را غیر طبیعی و ایرادهای آنرا بیشتر آشکار می کنند. کرم پودر زدن هم روش های خاص خود را دارد. مطلب زیر را بخوانید تا مثل آرایشگرهای هالیوودی، حرفه ای کرم پودر بزنید چنانچه اهل ارایش کردن هستید، ضروری است کرم پودر ها را با هم ترکیب کنید تا به زیبایی طبیعی صورتتان بیفزایید. ما با چهره پرداز معروف آندرو سوتومویر در خصوص این که چطور چهره ای بی عیب بوجود آوریم صحبت کرده ایم. آندرو می گوید:” بیشترین اشتباهی که خانم‌ها می کنند این است که صورتشان را تنها با یک تن رنگ آرایش می کنند.”

 

استفاده از کرم پودر, نحوه استفاده از کرم پودر, کرم پودر

نحوه درست استفاده از کرم پودر


انتخاب کرم پودر مناسب نوع پوست شما

برای انتخاب کرم پودر مناسب باید به نوع پوست خویش توجه کنید. چنانچه پوست چربی دارید حتماً توجه کنید که روی کرم پودر عبارت “بدون چربی”( Oil Free) قید شده باشد. اگر پوستتان خشک است کرم پودر شما باید حاوی مرطوب کننده باشد.

 

برای همه انواع پوست استفاده از کرم پودرهایی که قابلیت محافظت دربرابر اشعه های خورشید داشته باشند یا به عبارتی دارای SPF بالاتر از ۲۰ باشند، توصیه می شود.

 

- ابتدا با یک کرم روشن مخصوص زیر چشم آن نقطه را بپوشانید؛ این ماده آرایشی باید سریع جذب شده و پس از مدت کوتاهی پوستی صاف و هموار از خود به جای بگذارد.

 

- یک زیرسازی خوب میتواند شما را بسیار زیباتر کند و یک زیرسازی بد نه تنها صورت را مصنوعی نشان می دهد بلکه رنگ های آرایشی را هم بدرنگ نشان می دهد. البته هدف از استفاده از کرم پودر یا همان زیرسازی آرایش این است که پوست حالت یکسان پیدا کند و برای آرایش آماده شود و هیچگاه هدف از زدن کرم پودر، رنگ بخشیدن به پوست نیست. به همین علت بهتر است تا آن جا که میتوانید هنگام انتخاب کرم پودر خود، نزدیک ترین رنگ به رنگ پوست خودتان را انتخاب کنید.

 

- جوش ها را به این شیوه بپوشانید. کافی است چند جوش روی صورت تان داشته باشید تا کاملاً آرایش تان خراب شود. این نقطه های مزاحم نه تنها صورت را زشت می کنند بلکه به آسانی هم پوشانده نمی شوند ولی برخی از برند ها پوشاننده های مخصوص جوش تولید نموده اند که میتوانند بسیار کمک کننده باشند البته پیشنهاد می کنیم تنها به دنبال پوشاندن جوشها نباشید بلکه بهتر است برای درمان آن اقدام کنید. برای از بین بردن جوشها بهتر است پوشاننده و کرم پودری بخرید که اسیدسالیسیلیک داشته باشد زیرا وجود این ماده مانع بسته شدن منفذهای پوستی می شود.

 

شیوه درست استفاده از کرم پودر با برس

شاید در فیلم های اموزشی و یا تیزر های تبلیغاتی کرم پودر ها، دیده باشید که معمولاً از برس برای اینکار استفاده می شود. علتش هم این است که برس حرفه ای ترین وسیله برای این کار می باشد. برس هایی که دارای سر گرد می باشند را برای اینکار انتخاب کنید. شیوه استفاده از برس مثل استفاده از اسفنج میباشد ولی این نکته را به یاد داشته باشید که کرم پودری که با برس استفاده می کنید بهتر است از نوه کرم پودر های مایع باشد.

 

- کنار خط ابرو و گوشه چشم تان را هم با دقت کرم بزنید( در این مرحله باید خيلي دقت کنید؛ مراقب باشید کرم درون چشم تان نرود.)

 

  بیشتر بخوانید: انواع کرم پودر

 

با کرم پودر، بینی تان را کوچک کنید

چنانچه بینی بلندي دارید باید در نوک بینی از کرم پودر تیره تری استفاده کنید؛ چنانچه بینی تان قدری انحنا دارد و کج است، رنگ تیره را در کنار بینی و رنگ روشن تر را در وسط بینی بکار ببرید. همینطور از پودر روشن میتوانید برای بزرگتر نشان دادن بینی کوتاه، چشمان گود رفته کوچک، صورت باریک و بلند، چانه عقب رفته، گردن باریک و بلند و پوشاندن حلقه سیاه دور چشم استفاده کنید.

 

- علاوه ‌براین ها برای برجسته تر نشان دادن گونه ها ، یک خط فرضی از گوشه دهان به وسط گوش و یک خط ديگر به صورت عمودی، از گوشه خارجی چشم به طرف چانه بکشید. بعد پوشاننده یا فوندیشن تیره را پس از خط عمودی روی این خط فرضی بطور افقی بزنید.

 

- صورت تان را مرطوب کنید، مرطوب کننده صورت شما را یکدست می کند.اگر پوستی ترک ترک و پوسته شده دارید استفاده از کرم مرطوب کننده برای تان از هر چیزی واجب تر است.

 

- از کرم پودر های مایع استفاده کنید. به گونه هایتان رژگونه بزنید.حتی چنانچه گونه هایتان چروک دارد باز هم میتوانید از یک رژگونه کم رنگ استفاده کنید.

 

- چنانچه اطراف لب هایتان خطوطی دارید، آن ناحیه را همواره مرطوب نگاه دارید. از یک پماد مخصوص چروک دور لب استفاده کنید، ولی تلاش نکنید که آن خطوط را با کرم پودر بپوشانید.در عوض یک رژلب مایع کرم مانند بردارید و با یک خط لب زیبا و کم رنگ خط لب تان را برجسته کنید.

 

- به گونه هایتان رژگونه بزنید.حتی اگر گونه هایتان چروک دارد باز هم میتوانید از یک رژگونه کم رنگ استفاده کنید.

 

- اگر اطراف لب هایتان خطوطی دارید، آن ناحیه را همواره مرطوب نگاه دارید. از یک پماد مخصوص چروک دور لب استفاده کنید، ولی تلاش نکنید که آن خطوط را با کرم پودر بپوشانید.در عوض یک رژلب مایع کرم مانند بردارید و با یک خط لب زیبا و کم رنگ خط لب تان را برجسته کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های آرایش و زیبایی(سلامت پوست، سلامت مو، لوازم آرایشی، آرایش مو، آرایش صورت و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022