تفاوت آرایش شب و آرایش روزآرایش شب وروز, آرایش روز,آرایش شب

تفاوت‌های آرایش روز و آرایش شب

 

اصول آرایش شب و آرایش روز

نحوه ی آرایش کردن صحیح مانند نوع لباس پوشیدن کاری سلیقه‌ای و دلخواه بوده و برای آن قانونی که اشخاص ملزم به رعایت کردن آن باشند، وجود ندارد. ولی نکاتی هست که دقت به آن‌ها سبب می‌شود آرایش چهره مناسب زمان و شرایط بوده و سبب جذابیت بیشتر چهره شود. یکی از این نکات رعایت تفاوت‌های آرایش روز و آرایش شب است.

تفاوت‌های آرایش روز و آرایش شب

نخستین و اصلی ترین فرق آرایش شب و روز در مات و براق بودن آن است. هر چند انتخاب رنگ ها و نوع آرایش هم در شب و روز متفاوت است که دقیقا به مقدار روشنایی و بودن خورشید در روز بستگی دارد. بنابراین از یاد نبرید که:

 

- در طول روز بهتر است لوازم آرایشی شما مات و بدون اکلیل باشد.

- هنگام شب بهتر است، لوازم قدری پر رنگ و براق تر باشد.

- استفاده از کرم پودر های حاوی ضد آفتاب برای آرایش در طی شبانه‌روز به منفعت پوست صورت شما است.

 

آرایش شب وروز, آرایش روز,آرایش شب

آرایش شب وروز

 

برای آرایش شب

تلاش کنید برای آماده سازی پوست جهت آرایش صورت رنگ چهره تان را زیاد تیره و مات نکنید تا در عکس به حالت خسته و گرفته دیده نشوید که بهتر است برای آغاز آرایش بعد از آماده کردن پوست با انواع کرمهای زیر ساختی از کرم پودرهای براق و روشن که اغلب کرم پودرهای مایع این ویژگی را دارا می باشند استفاده کنید و بعد از پایان آرایش زیاد رنگ باز چهره تان را با پنکیک نگیرید، تنها برای قدری مات کردن رژ گونه یک لایه بر روی صورت بکشید.

 

ابروها را به ویژه اگر با رنگ روشن رنگ شده با سایه ی ابرو پر رنگ کرده و به آنها حالت دهید.

 

از زیر ابروها و با استفاده از هر گروه رنگ سایه ای که به سلیقه ی خود و با توجه به رنگ لباستان انتخاب کرده اید به ترتیب از رنگهای روشن تا تیره ، از بالا به پایین و از گوشه ی چشم به داخل، چشمها را سایه بزنید با این فرق که حتما از سایه های براق و اکلیلی استفاده کنید. 

 

هاله ی زیر چشمها را با سایه ی براق کرم یا طلایی کمرنگ سایه بزنید و کاملا پهن و پخش کنید که البته بعضی اوقات کشیدن سایه همرنگ سایه ی پشت چشم به زیر چشمها هم بر زیبایی آرایش شب اضافه می کند.

 

آرایش شب وروز, آرایش روز,آرایش شب

تفاوت آرایش شب و آرایش روز

 

آرایش چشم‌ها در روز و شب

- خط چشم

استفاده از خط چشم برای جلوه دادن به آن خیلی اهمیت دارد. ولی استفاده از خط‌های ضخیم و بسیار بلند برای آرایش روز خیلی سنگین است. بهتر است خطوط چشم در روز کوتاه و تا حد امکان نازک باشد. به جای آن می‌توان از خط شمشیری برای آرایش شب استفاده کرد تا چشم‌ها جذاب تر شوند. خطوط کشیده و ضخیم در آرایش شب برای عکس‌هایی که در طول مراسم شبانه گرفته می‌شود هم می‌تواند خستگی چشم‌ها را به‌خوبی بپوشاند.

 

- ریمل

در مورد مژه‌ها هم بهتر است در طول روز به کمک برس ریمل تنها قدری پیچ ‌و تاب آن‌ها را بیشتر کرده و طوری از آن استفاده کرد که تیرگی مایع ریمل روی مژه مشخص نباشد و چشم‌ها تنها قدری شاداب‌تر و سرحال‌تر از آنچه هستند، دیده شود. ولی برای آرایش شب می‌توان بیشتر از ریمل برای بلند و پرتر نشان دادن مژه‌ها استفاده کرد. بدون تردید حجم و رنگ مژه‌ها باید با خصوصیت های ابرو در آرایش شب هماهنگ باشد. 

 

- سایه

بهترین رنگ‌ها به‌ عنوان سایه برای آرایش روز سایه‌های گلبهی، شامپاینی، صورتی و بنفش کم‌رنگ است. این رنگ‌ها در طی روز و به علت وجود نور خورشید و انعکاس آن در چهره، هاله‌ای از رنگ اصلی خواهند بود و برای جلوه‌ی بیشتر چشم و نشان دادن شادابی آن رنگ‌های بسیار مناسبی برای سایه در آرایش روز هستند.

 

این در حالی است که بهترین رنگ برای سایه در آرایش شب، دودی است. دودی در واقع کلاسیک‌ترین و شیک‌ترین انتخاب برای آرایش شب است. اگر لباسی که برای مراسم شب انتخاب می‌شود از نوع لباس‌های کار شده با مروارید و مخمل باشد، در انتخاب رنگ دودی و طیفی از آن نباید تردید کرد. ولی به‌ هر حال انتخاب سایه‌ای به رنگ لباس، برای آرایش شب در بیشتر وقتها انتخابی مطمئن و بدون اشتباه است. 

 

آرایش شب وروز, آرایش روز,آرایش شب

فرق آرایش شب و آرایش روز

 

- اطراف چشم

در این مورد برای آرایش روز با توجه به توصیه به ساده بودن آن نکته‌ی خاصی وجود ندارد ولی در مورد آرایش شب بهتر است اطراف چشم و گوشه‌های بیرونی آن با رنگ قهوه‌ای و طلایی معلوم شود. البته در استفاده از رنگ اطراف چشم، رنگ انتخابی سایه نقش مهمی داشته و بر اساس آن باید برای نمای بیشتر چشم، اطراف آن را با یکرنگ هم‌طیف یا خنثی معلوم کرد.

 

مثلا استفاده از سایه‌ی نقره‌ای در مجاری اشکی، گونه و پائین بینی حالت بهتری به قسمت مثلثی شکل چهره می‌دهد. برای زیر چشم‌ها هم لایه‌ی کرم پودر مورد استفاده، باید قدری ضخیم‌تر باشد. 

 

- انتخاب رژ گونه

استفاده از رژ گونه با رنگ‌های غلیظ در آرایش روز و آرایش شب کلا اشتباه است. رژ گونه برای حجیم و برجسته‌تر نشان دادن گونه‌ها است و نباید برای این کار از رنگ‌های غلیظ استفاده کرد. بهترین رنگ‌ها برای رژ گونه در آرایش روز صورتی خیلی ملایم و کالباسی است و برای شب لایه‌های نازک از رنگ‌هایی مانند برنزی، مسی و قهوه‌ای بسیار ملایم می‌تواند انتخاب‌های خوبی باشد. 

 

- رنگ‌های مناسب رژ لب 

برای آرایش روز، رژ لب‌هایی که با رنگ طبیعی جلای بیشتری به ‌همه چهره می دهند، انتخابی صحیح است.  رنگ‌هایی مانند صورتی ملایم، قرمز یا قهوه‌ای کم‌رنگ، زرشکی، آلبالویی و گوشتی می‌تواند تیرگی و روشنی کل چهره را یکدست کند. ولی برای آرایش شب می‌توان از پر رنگ ترین حالت رژ لب استفاده کرد.

 

ضمن آن‌که انتخاب رنگ آن از قانون خاصی پیروی نکرده و می‌تواند متضادترین حالت با رنگ لباس باشد. البته بدون تردید چنانچه همه آرایش شب از طیف خاصی از رنگ پیروی می‌کند، شاید بهتر باشد که رنگ رژ لب هم با این طیف هماهنگ باشد.  به ‌هر حال انتخاب رنگ رژ لب به نسبت دیگر لوازم ‌آرایشی برای آرایش شب انتخاب آزادانه‌تری است. 

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------