آموزش استفاده از کانسیلراستفاده از کانسیلر,روش استفاده از کانسیلر,کاربرد کانسیلر و طرز استفاده از آن

روش استفاده از کانسیلر

 

آموزش استفاده از کانسیلر برای صورت

کانسیلر عمدتاً برای پوشانیدن لکه ها و حلقه های سیاه زیر چشم بکار می رود. استفاده از نوع مطلوب کانسیلر میتواند به شما کمک کند ظاهر بدون لکی داشته باشید. با اینحال این مورد را میتوان برای پوشانیدن برامدگی ها، لکه های سیاه رنگ، زخم ها و رگ های واریسی مورد استفاده قرار داد.

کانسیلر چیست؟

کانسیلرها، پودر فشرده به رنگ روشن هستند که قبل یا پس از کرم پودر در آرایش استفاده میشوند . البته بعضی اشخاص معتقد هستند کانسیلر پس از زدن کرم پودر بهتر است. انواع مختلفی از کانسیلرها در بازار موجود هست :نوع Stick یا ماتیکی که به راحتی استفاده می شود، نوع نیمه جامد( کرم) و کانسیلرهای مایع.

 

رنگ کانسیلر باید یک درجه روشن تر از کرم پودر استفاده شده باشد. چنانچه درجه رنگ کانسیلر خيلي روشن تر از کرم پودر باشد لکه های تیره را به جای پوشاندن، تیره تر نشان می دهد خواهد داد.

 

کانسیلر دور چشم

این نوع کانسیلر به منظور استفاده در نواحی خاصی از پوست که تغییر رنگ داده اند، طراحی شده است؛ مثل دور چشم، جای جوش و اطراف بینی. توجه کنید که کانسیلر جایگزینی برای کرم پودر نیست. در واقع به همراه کرم پودر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کانسیلر دور چشم را می توان قبل یا بعد از کرم پودر استفاده کرد. برای پوشش بیشتر، بهتر است که بعد ازکرم پودر استفاده شود. ولی درصورتی که از پنکک استفاده می کنید بهتر است پیش از پنکک استفاده شود.

 

دقت کنید رنگ کانسیلر دور چشم باید یک یا دو درجه روشن تر از رنگ پوست دور چشمتان باشد.

 

بهترین شیوه استفاده از کانسیلر کشیدن یک مثلث زیر چشم است به نحوی که نوک آن به طرف گونه و پایه آن زیر چشم باشد.

 

این شکل نه تنها سیاهی دور چشم را می پوشاند بلکه به صورت فوري این دید بصری را بوجود می آورد که صورت شما کشیده تر شده، گویی که یک چراغ قوه در مقابل گونه هایتان نگاه داشته باشید، درخشش آن زیر چشم شما خواهد افتاد.

 

استفاده از کانسیلر,روش استفاده از کانسیلر,کاربرد کانسیلر و طرز استفاده از آن

استفاده از کانسیلر

 

شیوه استفاده کانسیلر بر روی جوش ها

جوش ها یکی از دشوار ترین عیوب برای پنهان کردن در صورت هستند. که پیش از هر چیز پیشنهاد میشود ابتدا از درمانهای طبیعی برای کوچک کردن و منقبض کردن جوش استفاده کرد که از آن جمله میتوان به روغن درخت چای و یا سرکه سیب بر روی محل موردنظر استفاده کرد که میتواند سریع جوش را کوچک و منقبض نماید.

 

چنانچه شیوه های طبیعی درمانی ذکر شده دردسترس شما نبودند محصولات دارای سالیسیلیک اسید هم میتوانند کمک خوبی برای شما باشند. بطور کلی توجه داشته باشید که هر کدام از روش ها باید پانزده دقیقه پیش از شروع آرایش صورت انجام شوند.

 

در ادامه باید به وسیله یک زیر سازی( به وسیله کرم پودر) مطلوب با رنگ چهره خود شروع به محو کردن جوش نمایید البته توجه داشته باشید که حتماً رنگ کرم پودر را به دقت و مناسب با پوست خود انتخاب کنید این مرحله خيلي مهم است زیرا اگر درست انجام نشود سبب میشود نتیجه عکس بگیرید و محل موردنظر معلوم تر و واضح تر از قبل شود.

 

در مرحله بعد توسط یه شات مناسب آرایشی قدری کانسیلر که مناسب با رنگ چهره شماست را بر روی محل موردنظر و اطراف آن بمالید آنگاه به آرامی با کمک نوک انگشتان خود چند مرتبه روی محل موردنظر و حاشیه آن ضربه های خيلي آرامی بزنید تا روشنی و تیرگی مواد آرایشی استفاده شده ترکیب و یکدست شود. در پایان اگر جوش از قبل حالت قرمزی و برافروخته داشت و قدری قرمزیه آن مشخص است می توانید از یک پودر نیمه شفاف( پنکک) مناسب بر روی محل موردنظر استفاده کرد.

 

استفاده از کانسیلر,روش استفاده از کانسیلر,کاربرد کانسیلر و طرز استفاده از آن

کاربرد کانسیلر و طرز استفاده از آن

 

قبل از سایه زدن کانسیلر به پلکتان بزنید

برای جلوگیری از چروک شدن و افتادگی پلک پس از سایه زدن کافی است نخست قدری کانسیلر پشت پلکتان بمالید و با خیال راحت سایه اسموکی بزنید.

 

کانسیلر برای رفع خستگی و شادابی پوست

زری پوست صورت خود را در زمان بیماری را با کانسیلر بنفش از بین ببرید.

 

داشتن لب های قلوه ای با استفاده از کانسیلر

برای ایجاد دید بصری لب های قلوه ای بخش میانی لب را با کانسیلر روشن پر کنید.کانسیلر را به وسط لب ها بزنید و آنگاه با گرمای نوک انگشتانتان، آنرا ترکیب کنید و درانتها از یک برق لب به رنگ بدن استفاده کنید.

 

دوباره کشیدن شکل لب ها با پوشاندن کل ناحیه لب با کانسیلر و آنگاه کشیدن خط لب درست از بیرون خط طبیعی لب می توانید برای جلوه ای مات، با مداد داخل لب را پرکنید و آنگاه در آخر برق لب بزنید.

 

شیوه استفاده از کانسیلر برای دو شماره روشن و تیره کردن خصوصیات چهره

ویژگی های صورت خودر را با دو کانسیر( دو شماره تیره تر از پوست تان ودیگری دو شماره روشن تر از پوست) بهتر کنید.

 

چنانچه از کانسیلرهای مدادی استفاده کنید، کنترل بیشتری روی محل دقیق کشیدن آن خواهید داشت. رنگ روشن تر کانسیلر را به نقاطی که به صورت طبیعی نور را دریافت می کند بزنید و رنگ تیره تر را به نواحی که بطور طبیعی دارای سایه است بزنید و آنگاه آنرا با قلمو ترکیب کنید.

 

استفاده از کانسیلر,روش استفاده از کانسیلر,کاربرد کانسیلر و طرز استفاده از آن

آموزش استفاده از کانسیلر

 

چگونه کانسیلر را طبق نوع پوست انتخاب کنیم؟

کانسیلراستیکی

مناسب برای پوست های نرمال، خشک و حساس است

 

کانسیلر مایع

مناسب برای پوست های مختلط و چرب است.

 

کانسیلر کرمی

این مدل کانسیلر برای پوست خشک، معمولی و مختلط مناسب است.

 

یادتان باشد برعکس کانسیلر دور چشم، از این کانسیلرهای رنگی پیش از استفاده از کرم پودر و پنکیک باید استفاده کنید.

 

استفاده از کانسیلر,روش استفاده از کانسیلر,کاربرد کانسیلر و طرز استفاده از آن

آموزش صحیح استفاده از کانسیلر

 

کانسیلر سبز

رنگ سبز در چرخه رنگ مقابل رنگ قرمز قرار می گیرد پس بهترین رنگ برای پوشاندن لکه ها، زخم، جای زخم و جوش های قرمز روی پوست است. بنظر میرسد کانسیلر رنگ سبز برای افرادی که به اکنه روزاسه یا اکنه دوران بزرگسالی دچارند یا آن هایی که به صورت مادرزادی لکه قرمز یا ماه گرفتگی روی پوست شان دارند و برای آرایش همیشه بخاطر این لکه و جوش های قرمز مشکل دارند بهترین انتخاب است و مشکل شان را تا حدود زيادي برطرف می کند. اگر روی صورت اکنه فعال و جوش دارید کانسیلر را با براش یا برس آرایشی پخش کنید تا باکتری ها به سایر نقاط پوست انتقال پیدا نکنند.

 

کانسیلر نارنجی

برای افرادی که دور چشم تیره دارند رنگ کانسیلر نارنجی بهترین انتخاب است. نارنجی مخالف رنگ آبی و کبود است. چنانچه روی پوست تان نقاط تیره تری دارید و دور چشم شما تیره و کبود است بهترین انتخاب برای شما استفاده از کانسیلر نارنجی است چون کانسیلر رنگ روشن سبب می شود کبودی ها خاکستری شوند به جای اینکه محو شوند. البته کانسیلر نارنجی برای پوست های گندمی و سبزه مناسب است. اگر رنگ چهره شما خيلي سفید است به جای کانسیلر نارنجی از کانسیلر هلویی استفاده کنید.

 

کانسیلر صورتی

بهترین رنگ برای افرادی که پوست سفید و دور چشم تیره دارند و البته روی صورت شان هم لک و جای جوش دارند بهترین رنگ کانسیلر صورتی است. کانسیلر صورتی در واقع همان کانسیلر هلویی است.

 

کانسیلر زرد

کانسیلر زرد برای پوشاندن تیرگی هایی که به بنفش می زنند، رگ ها و کبودی و تیرگی زیر چشم باید استفاده کنید.

 

کانسیلر بنفش

برای پوست هایی با تن زرد و پوست های خسته و کسل و متورم بهترین رنگ کانسیلر، بنفش است. بنفش برای پوشاندن لکه و جای زخم های زرد و پوشاندن زردی پوست بسیار مناسب است. ولی اگر کل پوست شما به زردی می زند بهتر است به جای کانسیلر بنفش از یک پرایمر بنفش استفاده کنید. دلیلش هم این است که کانسیلر برای پوشاندن نقطه ای لکه ها و تیرگی هاست.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آرایش و زیبایی, لوازم آرایشی

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023