نکات آرایشی برای کسانی که چشمهای حساس دارندآرایش چشمهای حساس,آرایش چشم حساس,نکاتی کلیدی برای آرایش چشم حساس

آرایش چشمهای حساس

 

افرادی که چشم های حساسی دارند، بهتر است توجه بیشتری در انتخاب محصول آرایشی خود داشته باشند. به دلیل آن که انتخاب اشتباه در این مورد میتواند منجر به آب ریزش و قرمزی چشم ها شود.

چشم حساس و تحریک پذیر، یکی از مشکلاتی است که بسياري از بانوان با آن روبرو هستند و براي آرایش چشم همیشه به این مشکل برمی خورند که چشم ها با سوزش و قرمزی و همينطور ترشح اشک همراه است. اشک امدن از چشم حساس در موقع آرایش چشم، سبب ميشود تمام زحماتتان از بین برود و آرایش چشم شسته شود و غیر از این، تا چشم ها را نشویید، ديگر نمی توانید آرایش تمیز و مرتبی داشته باشید.

 

توصیه هایی براي آرایش چشم حساس

 

تمیزی دست ها

گاهی ممکن است چیزی که باعث خراب شدن آرایش چشم شما شود ، دستانتان باشد. قبل از آرایش حتماً آنها را بشویید و خشک کنید و براي تمیز کردن آرایش هم، مواظب باشید که دستتان کثیف نباشد و از مالیدن آرایش روی چشم جلوگیری کنید.

 

تمیز بودن براش ها قبل از آرایش چشم

براي چشم حساس حتماً از براش های تمیز و پاکیزه استفاده کنید. براش ها منبع الودگی و باکتری هستند که خيلي زود سبب ایجاد عفونت میشوند و مخصوصا به روی چشم حساس خيلي سریعتر تأثير می گذارند. مدام براش ها را با اندکی شامپو بشویید و با یک حوله تمیز خشک کنید.

 

سایه چشم

در مورد سایه چشم، بجاي نوع پودری آن، از سایه هایی با پایه ژلی یا کرمی استفاده کنید. سایه های پودری ممکن است با وارد شدن به داخل چشم، باعث عفونت های چشمی شوند.

 

از سایه های شیمر و اکلیلی خودداری کنید و به محض وارد شدن سایه به داخل چشم ها، سریعا چشم ها را با آب سرد شست و شو دهید.

 

آرایش چشمهای حساس,آرایش چشم حساس,نکاتی کلیدی برای آرایش چشم حساس

کرم پودر و پرایمر باید براي آرایش چشم حساس بصورت ویژه انتخاب شود

 

مداد چشم

خيلي از اشخاص براي زیباتر شدن آرایش چشم و یا بزرگتر جلوه دادن آن، مداد چشم را به داخل پلک ميزنند . این کار براي چشم های معمولی عالی به نظر میرسد ولی براي افردی که چشم حساس دارند، اصلاً مناسب نیست.

 

لوازم باکیفیت و مخصوص براي آرایش چشم

چنانچه چشم حساس و تحریک پذیری دارید، بهتر است براي آرایش چشم از وسایل آرایشی که مخصوص چشم حساس هستند، استفاده کنید. امروزه برندهای زيادي هستند که محصولات باکیفیت و مناسبی براي آرایش چشم تولید ميکنند که اصلاً حساسیتی هم ایجاد نمی کنند.

 

خط چشم

در عوض خط چشم های مایع، نوع وکس کرمی آن را انتخاب کنید. خط چشم هاس مایع، دارای لاتکس هستند که مکن است با ورورد به داخل چشم، باعث درد و قرمزی چشم ها شود. ولی در موقع استفاده از خط چشم های وکسی، مطمئن هستید که از گوشه داخلی چشم به داخل نفوذ نکرده و مشکلی را ایجاد نخواهد کرد.

 

در ضمن، هنگامی که از مداد چشم استفاده می کنید، همیشه نوک مداد را تراشیده نگه دارید تا با فشار کمتری آن را پشت چشم بکشید و به این ترتیب از چشم ها مراقبت خواهد شد.

 

پاک کردن آرایش قبل از خواب

خيلي مهم است که قبل از خواب، تمام آرایش چشم و صورت پاک شود، ولی براي شمایی که چشم حساس دارید، این یک کار واجب و ضروری است و غافل شدن از آن، میتواند خطر عفونت ها و مشکلات جدّي را برایتان در پیش داشته باشد.

 

ریمل مژه

از ریمل هایی که فرمولاسیون مخصوص بلند شدن مژه دارند، استفاده نکنید برای این که فیبرهای موجود در این مدل ریمل ها، سبب ایجاد آلرژی ميشود . حتماً قبل از استفاده از ریمل و هر محصول دیگری براي چشمتان، آن را تست کنید تا سبب حساسیت نشود.

 

آرایش چشمهای حساس,آرایش چشم حساس,نکاتی کلیدی برای آرایش چشم حساس

چنانچه چشمان حساسی دارید داخل پلک ها خط چشم نکشید

 

پاک کننده چشم

پیشنهاد می کنیم از پاک کننده هایی که خاص چشم های حساس فرموله شده اند، استفاده نمایید. این پاک کننده ها بدون هیچگونه تحریک، خارش یا خشکی، آرایش چشم ها را به خوبی پاک ميکنند .

 

تعویض لوازم آرایش

هر خانمی باید به وسایل آرایش خود و مخصوصا انواعی که براي آرایش چشم هستند، اهمیت زيادي دهد و شمایی که دارای چشم حساس هستید، بیش تر! لوازم آرایش را اصلاً بصورت درباز نگهداری نکنید و زود به زود آن را تعویض کنید.

 

کرم پودر و پرایمر

این دو لوازم آرایش هم باید براي آرایش چشم حساس بصورت ویژه انتخاب شود. انواعی که براي پوست حساس مناسبند را انتخاب کنید تا محافظ خوبی براي چشم های شما در برابر لوازم آرایشی باشد.

 

از وسایل آرایش بصورت اشتراکی استفاده نکنید

لوازم آرایشی مخصوصا ریمل و سایه چشم را با سایرین شریک نشوید. همينطور از تستر های موجود در فروشگاه های لوازم آرایشی استفاده نکنید، زیرا معلوم نیست قبل از شما چه کسی از آن استفاده کرده باشد . در صورتی که می خواهید محصولی را امتحان کنید از فروشنده بخواهید آنها را تمیز کند.

 

داخل پلک ها خط چشم نکشید

خط چشم داخل پلک ها میتواند تاثیری شگرف روی زيبايي چشم داشته باشد و مژه ها را پر و چشم ها را درشت نشان دهد. ولی براي افردی که چشمان حساسی دارند این کار میتواند تحریک کننده باشد و سبب قرمزی چشم و حتی درد و ترشح اشک در چشم شود. به همین علت کارشناسان زيبايي توصیه ميکنند که چنانچه چشمان حساسی دارید داخل پلک ها خط چشم نکشید و خط چشم را بیرون از چشم و در نزديک ترین خط ممکن به لبه مژه ها بکشید.

 

به این ترتیب میتوانید مژه ها را پرتر نشان دهید و آرایش چشم زيبايي داشته باشید. اما همیشه ممکن است بین خط چشم و لبه پلک های شما فاصله ایجاد شود ولی این فاصله زمانی خود را بیش تر نشان ميدهد که خط چشم شما رنگ مشکی باشد ولی اگر از خط چشم با رنگ های ديگر مانند سرمه ای یا قهوه ای استفاده کنید و لبه آن را محو کنید این فاصله آنقدر به چشم نخواهد آمد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------