شامپو ضد شوره سر چیست؟ علت شوره سرشوره سر،درمان شوره سر،رفع شوره سر

شامپوهای ضد شوره

 

انواع مختلفی از شامپوهای ضد شوره در بازار و داروخانه ها وجود دارند که تقریبا مکانیزم عمل آن ها مشابه هم می باشند، نکته نخستی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شامپو ضد شوره درمان کننده شوره سر نمی باشد

انواع مختلفی از شامپوهای ضد شوره در بازار و داروخانه ها وجود دارند که تقریبا مکانیزم عمل آن ها مشابه هم می باشند، نکته نخستی که باید به آن توجه داشته باشید این است که شامپو ضد شوره درمان کننده شوره سر نمی باشد بلکه تا زمانی که از آن استفاده می کنید کمک به کاهش و کنترل شوره سر می کند و باید در کنار مصرف آن علل شوره سر توسط پزشک متخصص ریشه یابی و درمان مناسب تجویز گردد.

 

شوره سر،درمان شوره سر،رفع شوره سر

رفع شوره سر

 

راه مقابله با شوره سر چیست؟

کلوتریمازول، کتوکونازول، سلنیوم سولفاید، زینک پریتیون از موادی هستند که در شامپوها، کرم ها و لوسیون های ضدشوره برای مقابله با شوره سر یافت می شوند. البته این مواد پرکاری غدد چربی ساز را برطرف نمی کنند. در واقع اگر مسبب بیماری از بین نرود ممکن است مشکل شوره سر تا پایان عمر با شخص باقی بماند و درمان ها فقط دوره ای و مقطعی خواهد بود. شامپوهای ضدشوره حاوی مواد لایه برداری هستند که لایه شاخی را تراش داده و سلول های مرده را از پوست سر خارج می کنند. این شامپوها همچنین حاوی ترکیبات ضد قارچ، ضدالتهاب هستند.

 

علل شوره سر

پوست سر خشک

مشکلات عاطفی

آلرژی از محصولات مراقبت از مو

پوست چرب و یا تحریک شده

تمیز کردن سر

استرس

رژیم غذایی نامتعادل

هورمون ها

کمبود ویتامین ها

تعویض مداوم و زودهنگام محصولات مراقبت از مو

مالاسزیا، یک نوع قارچ

تغییر آب و هوایی، به خصوص در زمستان

استفاده زیاد از ژل مو یا اسپری مو یا سایر محصولات

 

شوره سر،درمان شوره سر،رفع شوره سر

درمان شوره سر

 

درمان شوره سر

بهترین راه درمان و کنترل و جلوگیری از شوره سر استفاده از شامپو ضد شوره و کرم ضد شوره است. انواع شامپو ضد شوره خشک و شامپو ضد شوره چرب و کرم ضد شوره خشک و کرم ضد شوره چرب در داروخانه ها و فروشگاه ها موجود می باشد. از درمان های خانگی نیز میتوان برای رفع شوره سر استفاده کرد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------