درباره موکن‌های برقی بیشتر بدانیدموکن برقی, بهترین دستگاه موکن صورت, دستگاه موکن

موکن برقی

 

دستگاه موکن برقی صورت

شما در هر زمانی و در جایی با کمترین کثیفی و به هم ریختگی اطرافتان می‌توانید برای ازبین بردن موهای زاید از دستگاه موکن استفاده کنید و دیگر لازم نیست پوست‌تان را خیس کنید و یا در محل به خصوصی این کار را انجام دهید.

موکن یک دستگاه کوچک برقی است که با حرکت چرخشی سر دستگاه و باز و بسته شدن انبرک‌های سر آن، موهای زاید را از ریشه جدا می‌کند. امکان دارد که دستگاه باتری خور باشد و یا این که مستقیما به جریان برق وصل شود . امروزه از موکن های جدید برای موی صورت هم استفاده می شود . موکن های گوناگونی در بازار وجود دارند که هر کدام برای بخش هایی از بدن مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این دستگاه بسیار آسان است و احتیاج به زمان و جای مخصوصی نیز ندارد .

 

فواید استفاده از موکن برقی

موکن، موها را از ریشه در می آورد، بنابراین پوستی نرم ، صاف و بی‌مو خواهید داشت که این لطافت، بسته به سرعت رشد موهای شما، حدود سه تا چهار هفته باقی خواهد ماند.

 

پس از هر بار استفاده از دستگاه موکن، رشد دوباره، موها نرم‌تر و نازک‌تر می‌شود و رویش مو کمتر می شود.

 

موکن ، موهای بسیار نازک و باریک را می‌کند، حتی موهایی کوتاه‌تر از نیم میلی‌متر.

 

موکن برقی, بهترین دستگاه موکن صورت, دستگاه موکن

بهترین دستگاه موکن صورت

 

وسایل همراه موکن‌ها

به همراه موکن‌ها وسایل مخصوصی هست که به مدل و مارک دستگاه بستگی دارد، مثل:

 

- رُل‌های ماساژور که سر موکن نصب می شوند و برای نرم کردن پوست قبل از کندن موهای زاید به کار می‌روند.

 

- برس‌ها و مواد تمیزکننده ی سر موکن برای از بین بردن آلودگی ها و چربی ها.

 

- سرهای مختلف موکن که برای بخش‌های گوناگون بدن استفاده می شوند مانند زیر بغل، صورت و ... .

 

- همینطور برخی موکن‌ها سر شروع دارند که به اشخاص ابتدایی کمک می‌کند پوستشان را برای استفاده از دستگاه موکن آماده کنند.

 

- بیشتر موکن‌ها به همراه خود ژل‌های خنک‌کننده، برای تسکین و خنک کردن و کاهش التهاب پوست دارند.

 

- موکن‌های گوناگونی وجود دارند که حرکات نرم‌تری دارند و با هر حرکت، قسمت بزرگ تری را تحت پوشش قرار می‌دهند و برای استفاده، بسیار آسان‌تر هستند.

 

- همینطور برخی موکن‌ها به یک منبع نوری مجهز هستند.

 

موکن برقی, بهترین دستگاه موکن صورت, دستگاه موکن

موکن صورت

 

مشکلات استفاده از دستگاه موکن

با اینکه عوارض استفاده از موکن‌ها کم است، ولی بعضی اشخاص امکان دارد بعد از استفاده از دستگاه موکن، قرمزی‌هایی را بر پوستشان ببینند که البته بعد از چند ساعت از بین می‌رود.

 

امکان دارد طی این کار، درد حس کنید، ولی این درد قابل تحمل است. چنانچه شما به طور مرتب از دستگاه موکن استفاده ‌کنید و نگذارید موهای پوست‌تان که خیلی بلند شوند، حس دردتان بسیار کم خواهد بود.مشکل رویش موها در زیر پوست پس از استفاده از موکن‌، یکی از مشکلات عادی است.

 

موکن برقی, بهترین دستگاه موکن صورت, دستگاه موکن

موکن برقی زنانه

 

نکاتی که زمان استفاده از دستگاه موکن باید بدانید

- بعد از حمام کردن یا دوش گرفتن، از موکن استفاده کنید. آب داغ کمک می‌کند تا روزنه‌های پوست‌تان باز شوند و ریشه‌های مو سست شوند و موها راحت‌تر کنده شوند. توجه کنید که موکن یک وسیله برقی است در آب و یا نزدیکی آب از آن استفاده نکنید.

 

- پوست اطراف مو را تا حد امکان سفت بکشید. در این حالت موها بالا قرار می‌گیرند و وقتی سر موکن روی پوست‌تان می‌چرخد، موها راحت‌تر کنده می‌شوند.

 

- قبل از استفاده از موکن، پوست‌تان باید تمیز و بدون چربی باشد.

 

- قبل از استفاده از موکن به اصلا از کرم چرب کننده استفاده نکنید، چون انبرک‌های سر موکن نمی‌توانند موهای پوست چرب را بکنند.

 

- ابتدا موهای بخش مورد نظر را با حرکت دست در خلاف جهت رویش آنها بکشید، آنگاه موکن را در خلاف جهت رویش موها، در حالی که آن را عمود بر سطح پوست‌تان گرفته‌اید، حرکت دهید.

 

- چنانچه اولین بار است که از دستگاه موکن استفاده می‌کنید و یا موهای پوست‌تان زیاد بلند شده‌اند، می‌توانید با قیچی، آنها را قدری کوتاه کنید تا اپیلاسیون، آسان‌تر و کم‌درد‌تر باشد.

 

- امکان دارد پوست‌تان بعد از استفاده از دستگاه موکن خشک شود. مرطوب کردن پوست پس از استفاده از موکن، کمک می‌کند که پوست آرام شده و از تحریکات آن کم شود.

 

- برای پیشگیری از آلودگی، بعد از تمام شدن کار با دستگاه موکن، سر آن را به وسیله برس و مواد پاک‌کننده‌ ( مثل الکل) به خوبی تمیز کنید. برخی از مارک‌های موکن‌، به همراه خود مواد پاک‌کننده ی مخصوصی دارند که در بازار هم به آسانی پیدا می‌شود.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------