کاموفلاژ چیست ؟ روش استفاده و انواع رنگهای آنکاموفلاژ،کاموفلاژ چیست،ترکیب کاموفلاژ

شیوه استفاده از کاموفلاژ

 

کاموفلاژ یکی از روش های گریم حرفه ای است که براي پوشاندن انواع جای لک، جوش و تیرگی ها و روشنی های پوست مورد استفاده قرار می گیرد. از این روش می توان براي آرایش یک صورت بی نقص و عیب جهت هماهنگی پوست با دیگر اجزای صورت، بکار گرفت.

گاهی با وجود استفاده از بهترین لوازم آرایشی و انجام بهترین شیوه آرایش بازهم نتيجه ۱۰۰% مطلوبی به دست نمی آید. منظور از نتيجه مناسب، پوشاندن کامل عیوب و نواقصی است که بر روی صورت وجود دارد که گاهی کامل این کار انجام نمیشود و صورت را بجاي شاداب کردن، زشت و ناراحت جلوه ميدهد .

 

شاید فکر کنید براي از بین بردن جای زخم، ماه گرفتگی ، تاتو، جای جوش و یا حتی قرمزی بر روی پوست، باید یک لایه کرم پودر و یا پنکک بیشتری بر روی پوست استفاده کنید؛ ولی باید بدانید استفاده از کرم پودر و پنکک هم، اندازه دارد. به دلیل آن که استفاده بیش تر از یک ماده مثل کرم پودر امکان دارد صورت را خسته و گرفته نشان دهد. علاوه بر خستگی، رنگ صورت را هم بدرنگ ميکند .

 

پس چه باید کرد؟ چاره ی کار استفاده از روش اساسی و حرفه ای به اسم کرم گریم کاموفلاژ است که در ادامه مقاله به معرفی آن می پردازیم.

 

کاموفلاژ،کاموفلاژ چیست،ترکیب کاموفلاژ

کاموفلاژ یکی از روش های گریم حرفه ای است

 

کاموفلاژ چیست؟

کاموفلاژ یکی از روش های گریم حرفه ای است که براي پوشاندن انواع جای لک، جوش و تیرگی ها و روشنی های پوست مورد استفاده قرار می گیرد. از این روش می توان براي آرایش یک صورت بی نقص و عیب جهت هماهنگی پوست با دیگر اجزای صورت، بکار گرفت. کاموفلاژها از آن گروه لوازم آرایش و گریم هستند که در بیس کار مورد استفاده قرار می گیرند و حکم زیرساخت کار را دارند. علاوه‌ براین ، موجب دوام هر چه بیش تر دیگر لوازم آرایش و گریم بر روی پوست هم میشوند .

 

ترکیب کاموفلاژ بصورت فشرده است؛ به همین علت می توان از آن براي پوشاندن نواقص بهره گرفت. مثلا ، بعضی خانم ها از جای جوش خود ناراضی هستند و تصمیم دارند طی گریم حرفه ای که انجام می‌دهند ، این ناهمواری به چشم نخورد. چاره کار، استفاده از کاموفلاژ است. بعضی بانوان هم هستند که به دلیل نازک بودن پوست شان، مويرگ های صورت آنها به خوبی قابل رویت است. براي عدم نمایش انواع تاتوها مانند تاتو چشم، هاشور ابرو و تاتو لب هم می توان از کاموفلاژ استفاده کرد.

 

بطور کلی، اگر می خواهید در آرایش صورت و گریم حرفه ای خود صورت شادابی داشته باشید، بهتر است کاموفلاژ را حتما در فهرست لوازم گریم خود داشته باشید. این روش با تیره و روشن کردن بخش هایی از صورت، به آن جذابیت و طراوت خاصی می بخشد. از آن جایی که کار با کاموفلاژ یکی از مهمترين بخش های آرایش است، باید بطور خيلي دقیق و با ظرافت انجام شود. همچنين فهمیدن اطلاعاتی از کاربرد هر یک از رنگها هم دارای اهمیت است که در ادامه مطلب با آنها اشنا خواهید شد.

 

شیوه استفاده از کاموفلاژ در گریم حرفه ای

ابتدا در شروع کار مقداری از کاموفلاژ را برمیداریم. بعد مقداری را که جدا کردیم روی پشت دست روی پوست میریزیم تا با گرمای دمای بدنمان کمی نرم و قابل استفاده شود. بعد به اندازه موردنیاز از کاموفلاز را با قلم مو برمیداریم و روی نقاط موردنظر پوست صورتمان بصورت ضربه ای می زنیم. بعد یک اسفنج بر می داریم و آن را با کمی آب قدری مرطوب می کنیم و در پایان کاموفلاژی که روی پوستمان بود را با اسفنج روی پوست پخش می کنیم تا وضعیت یک دستی بخود بگیرد.

 

بعد از این مرحله به سراغ کرم پودر مایع و یا پنکک می رویم. کرم پودر را روی تمام صورت می زنیم و خوب همه جا را پوشش می دهیم. در پایان موادی که روی پوستمان بود را خوب تثبيت می کنیم. و براي تثبیت کردن احتیاج به پودر فیکس داریم که این کار دوام آرایش را بسیار بالا می برد. توجه کنید که هیچوقت از کاموفلاژ براي زیر پلک استفاده نکنید زیرا بافت سنگینی دارد سبب ماسیدگی روی پوست ميشود .

 

کاموفلاژ،کاموفلاژ چیست،ترکیب کاموفلاژ

کاموفلاژ در آموزش گریم

 

کاموفلاژ و انواع رنگها 

کاموفلاژ کرم گریم حرفه ای است که رنگ های مختلفی دارد. هر رنگ مختص کار خاصی میباشد .ابتدا باید بدانیم که می خواهیم چه کار کنیم بعد به دنبال انتخاب رنگ مناسب برویم.

 

کاموفلاژ سفید: از این رنگ کاموفلاژ براي داشتن رنگ روشن در صورت و با ترکیب فون های ديگر استفاده ميشود . همچنين در مدل سایه های برش دار براي ایجاد برش استفاده ميشود .

 

کاموفلاژ زرد: گاهی بعنوان رنگ مکمل با برخی فون ها ترکیب ميشود . استفاده ديگر کاموفلاژ زرد، برجسته کردن قسمت هایی از صورت، که بصورت طبيعي شکلی فرورفته دارند. به بیانی ديگر براي پر نشان دادن بخش هایی از صورت جهت زيبايي بیش تر بکار میرود .

 

کاموفلاژ زیتونی: از کاموفلاژ زیتونی براي پوشاندن لک، اکنه، و ماه گرفتگی های قرمز رنگ صورت بکار میرود .

 

کاموفلاژ نخودی: کاموفلاژ نخودی رنگ مناسبی براي مخفی کردن گودی و کبودی زیر چشم است.

 

کاموفلاژ بژ هلویی: رنگ هلویی رنگی زیبا و چشمگیر است. به همین علت کرم پودرهای هلویی رنگ طرفداران خاص خود را دارند. بدین سبب از کاموفلاژ هلویی براي نشان دادن شادابی هرچه بیش تر صورت و همچنين پرتر نشان دادن صورت استفاده ميشود .

 

کاموفلاژ بژ نارنجی: برخی از پوست ها به علت نازک بودن مويرگ هایشان واضح دیده ميشود . مويرگ هایی به رنگ بنفش و آبی. براي مخفی کردن این مساله از کاموفلاژ بژ نارنجی استفاده ميشود . کاربرد ديگر براي رنگ بخشیدن به پوست های مات و کدر است.

 

کاموفلاژ ارغوانی: برخی پوست ها بی رنگ هستند. اساسا رنگ پریده و اصطلاحا رنگ مهتابی دارند. از کاموفلاژ ارغوانی براي جان بخشیدن به صورت های بیحال استفاده ميشود .

 

کاموفلاژ نارنجی و بنفش: از ترکیب این کاموفلاژها براي کاور کردن پوست های رنگ خاکستری استفاده ميشود .

 

کاموفلاژ قهوه ای: براي داشتن رنگ صورت برنزه و تیره مناسب است. همچنين تیره کردن و کوچک کردن بخش هایی از صورت بکار میرود .

 

کاموفلاژ قهوه ای تیره: براي کشیدن و طراحی ابرو با الکل استفاده ميشود .

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های آرایش و زیبایی(سلامت پوست، سلامت مو، لوازم آرایشی، آرایش مو، آرایش صورت و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آرایش و زیبایی, لوازم آرایشی

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022