روش های افزایش دوام لاک ناخنافزایش دوام لاک ناخن, دوام لاک, دوام لاک ناخن

افزایش دوام لاک ناخن

 

چگونه لاکی که می زنیم مدت زمان بیشتری دوام بیاورد؟

یکی از مشکلاتی که خانم‌ها در ارتباط با لاک زدن دارند، این است که گاهی سریعتر از آن چه که باید قسمتی از رنگ لاک پاک می شود و ناخن هایشان ظاهری ناخوش‌آیند پیدا می کند. با رعایت چند نکته میتوانید ماندگاری لاک روی ناخن را بیشتر کنید.

افزایش دوام لاک ناخن

ناخن ها را قبل از لاک زدن به خوبی آماده کنید

آماده کردن ناخن ها برای لاک کردن نقش مهمی در دوام لاک ناخن شما دارد پس درواقع مهم ترین مرحله لاک زدن شما پیش از لاک زدن آغاز می شود و آن آماده کردن ناخن ها است.

 

- شما پیش از اقدام به هر کاری باید لاک قبلی باقی مانده روی ناخن های خود را کاملاً پاک کنید و هرگونه کرم دست، لوسیون، چربی و مواد دیگری را که امکان دارد روی ناخن وجود داشته باشد به خوبی تمیز کنید و زمینه را برای لاک زدن فراهم کنید.

 

- چنانچه تصمیم دارید ناخن های خود را کوتاه کنید و یا سوهان بکشید، در این مرحله باید کار خود را انجام دهید و سطح ناخن ها را صاف و آماده کنید زیرا هرگونه نا‌صافي و زبری روی سطح ناخن دوام لاک را کاهش می دهد.

 

افزایش دوام لاک ناخن, دوام لاک, دوام لاک ناخن

راههای افزایش دوام لاک ناخن

 

قبل از لاک زدن، برق ناخن بزنید

برق ناخن زدن معمولاً در مرحله پایان لاک، مرسوم است ولی چنانچه اینکار را پیش از لاک زدن انجام دهید کمک می کند لاکی که می زنید مدت زمان بیشتری باقی بماند. پس ابتدا برق ناخن را به عنوان پایه کار، روی ناخن هایتان بزنید و چند دقیقه صبر کنید تا کاملاً خشک شود، آنگاه لاک را روی آن بزنید.

 

نحوه درست لاک زدن ناخن را یاد بگیرید

برای شروع مهم است که بدانید چگونه لاک بزنید و تمام ناخن را پر کنید، طوری که هیچ قسمتی از اطراف آن خالی نماند. از یک طرف لاک بزنید و دایم جهت لاک زدنتان را تغيير ندهید.

 

همیشه، دو لایه لاک ناخن بزنید

حتی اگر رنگ لاکتان تیره بود، دو لایه لاک را حتماً بزید. لایه ی دوم را تنها در صورتی که لایه ی اول کاملاً خشک شد، بزنید.

 

لایه ی لاک را نازک بزنید

لاک را در لایه های نازک به ناخنتان بمالید. لایه های ضخیم مستعد خراشیده شدن هستند و زودتر ور خواهند آمد.

 

افزایش دوام لاک ناخن, دوام لاک, دوام لاک ناخن

 جلوگیری از پاک شدن لاک

 

اجازه دهید لاکتان خشک شود

هر تماس و برخوردی در طول زمان خشک شدن ، به کم دوام شدن مانیکور و لاک زدن خانگی شما منجر می شود، یکی از بهترین روشها برای مطمن شدن از اینکه آیا لاکتان خشک شده، این است که سطح هر دو ناخن ها انگشت کوچک خود را به آرامی با هم تماس دهید، چنانچه بتوانید آنها را از هم جدا کنید بدون اینکه کمی حس چسبندگی داشته باشید، ناخن هایتان خشک شدند، ولی در غیر اینصورت ، احتمالااحتیاج به زمان بیشتری دارند.

 

برق ناخن بزنید

در انتها روی لاک ناخن تان یک لایه بدون رنگ تاپ کت( top coat) یا برق ناخن بزنید. با این کار یک لایه محافظتی برای لاک تان ایجاد می کند.

 

به ناخنتان آب نزنید

وقتی لاک می زنید ناخن هایتان با آب برخورد نداشته باشند چرا‌که خیس شدن آن ها سبب می شود سریعتر خراب شوند.

 

افزایش دوام لاک ناخن, دوام لاک, دوام لاک ناخن

ترفندهایی برای افزایش ماندگاری لاک بر روی ناخن ها

 

حرارت را کنترل کنید

سالن ها از لامپ های فرابنفش استفاده می کنند تا لاک زودتر خشک شود، ولی سریعتر ترک می خورد و خراش بر می دارد، در واقع حدود 12 ساعت طول میکشد تا لاک ناخن کاملاً  خشک و سفت شود، حرارت زیاد در طول این دوره میتواند تأثير منفی بر فرآیند مقاوم سازی از طریق خشک کردن داشته باشد، خشک کردن در معرض هوای خنک، برای خشک کردن سریع ابتدایی توصیه می شود، بعد از آن، از تماس با محیط گرم یا گرما جلوگیری کنید که شامل شستشوی دست ها( استفاده از آب سرد)، دوش آب گرم، گرم کردن و یا فوت کردن تنفس گرم برای خشک کردن است.

 

از روغن تقویت کننده استفاده کنید

بعد از خشک شدن لاک ناخن ها بهتر است از یک روغن طبیعی برای تقویت ناخن ها و پوست دور آنها استفاده کنید و این کار را یک بار در هفته انجام دهید.

 

از دستکش استفاده کنید

چنانچه این سوال را دارید که چطور دوام لاک ناخن خود را بیشتر کنید، این بهترین کار برای شما است. هنگامی که ظرف ها را می شویید و یا منزل خویش را تمیز می کنید، از دستکش برای محفاظت از مانیکور( یا به حداقل رساندن اسیب) استفاده کنید، مایع ظرفشویی و آب میتواند مواد لاک ناخن را خشک کند و سبب شود که درخشش خود را از دست بدهد و به احتمال زیاد خراشیده شود، برای جلوگیری از این کار از یک جفت دستکش لاستیکی استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------