روشن کردن مو بدون دکلره با روش‌های شیمیایی و طبیعیروشن کردن مو بدون دکلره با انجام روش‌های مختلف طبیعی و شیمیایی امکان پذیر است

 

روشن کردن مو بدون دکلره با انجام روش‌های مختلف طبیعی و شیمیایی امکان پذیر است و خطرات و آسیب‌های کمتری را نسبت به روشن کردن مو با دکلره به همراه خواهد داشت.

 

معرفی روش‌های متنوع برای روشن کردن مو بدون دکلره 

آیا در اثر استفاده از دکلره مو موهایتان آسیب زیادی دیده و دیگر نمی‌خواهید برای روشن کردن مو‌های خود از مواد دکلره استفاده کنید؟ شما می‌توانید بی هیچ نگرانی و بدون استفاده از دکلره مو‌های خود را روشن و زیبا کنید. در این مطلب درباره چگونگی روشن کردن مو بدون دکلره توضیحات و نکاتی بیان شده است.

 

آیا روشن کردن مو بدون دکلره امکان پذیر است؟

اگر چه روشن کردن مو‌ها به وسیله مواد دکلره روشی سریع و رایج است، اما به دلیل مواد شیمیایی قوی و آسیب زای پودر دکلره این روش چندان مناسب نیست و سلامتی مو‌ها را تا حد زیادی به خطر می‌رساند. برای این منظور راه حل‌هایی وجود دارد که بدون استفاده از دکلره بتوان مو‌ها را به رنگ روشن در آورد. در برخی از این روش‌ها اگر چه ممکن است زمان زیادی را برای روشن کردن مو صرف کنید، ولی خطرات و آسیب‌های احتمالی آن‌ها مانند شکنندگی و خشکی مو بسیار کم است و زیبایی و جذابتی زیادی به مو‌ها می‌دهند.

 

انواع روش‌های روشن کردن مو بدون دکلره

به طور کلی روشن کردن مو بدون دکلره با دو روش زیر قابل انجام است:

روش‌های شیمیایی

مواد طبیعی

 

روشن کردن مو با روش‌های شیمیایی

 

معرفی روش‌های متنوع برای روشن کردن مو بدون دکلره 

 

۱. روشن کردن مو با روش‌های شیمیایی

در ادامه به دو روش شیمیایی برای روشن کردن مو بدون دکلره را شرح خواهیم داد:

 

روش اول: روشن کردن مو با اکسیدان

اکسیدان یک ماده شیمیایی است که استفاده از آن به تنهایی و بدون پودر دکلره به مراتب خطرات کمتری دارد. اکسیدان‌ها درجات مختلفی برای روش کردن مو دارند. به موارد زیر توجه کنید:

 

برای روشن کردن مو‌ها تا ۴ یا ۵ درجه باید از کسیدان با درجه ۱۲ درصد به همراه رنگ موی مورد علاقه خود کمک بگیرید.

در صورتی که بخواهید مو‌های خود را تنها یک درجه روشن کنید از اکسیدان‌های شماره ۱ یا ۶ استفاده کنید.

اگر تمایل به روشن کردن مو‌های نازک خود تا سه درجه را دارید از اکسیدان‌های شماره ۲ یا شماره ۹ استفاده کنید.

نکته مهم: به خاطر داشته باشید که هر چقدر از مو‌هایی تیره‌تر و ضخیم‌تر برخوردارید هستید از اکسیدان‌هایی با درصد بالاتر برای روشن کردن مو‌های خود استفاده کنید.

  

روش دوم: روشن کردن مو با استفاده از رنگ ۰۰

رنگ موی روشن کننده یا رنگ موی ۰۰ نوعی از رنگ مو است که به کمک آن می‌توان بدون استفاده از دکلره اقدام به روشن کردن مو‌های خود نمود. به دلیل وجود آمونیاک دراین رنگ مو به راحتی می‌توان با استفاده از آن رنگ دانه‌های مو را روشن کرد.

 

طرز تهیه روشن کننده رنگ موی ۰۰

از ترکیبی با یک واحد اکسیدان شماره ۴۰ به همراه دو واحد رنگ موی ۰۰ را تهیه کرده و با آن اقدام به رنگ کردن موی خود کنید. این ترکیب رنگ مو را تا ۵ درجه روشن خواهد کرد.

 

نکته مهم: در هنگام استفاده از این روش نباید مو‌ها از قبل رنگ شده باشند و تنها بر روی مو‌های بدون رنگ نتیجه خواهد داد.

 

روشن کردن مو با مواد طبیعی

 

۲. روشن کردن مو با مواد طبیعی

روش‌های خانگی و طبیعی زیادی وجود دارد که علاوه بر روشن کردن مو، خواص درمانی نیز برای مو‌ها به همراه دارد. در ادامه مثال‌هایی در این خصوص آورده شده است:

 

معرفی روش‌های متنوع برای روشن کردن مو بدون دکلره 

 

ترکیبات مواد گیاهی پر خاصیت

روش اول: یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، یک فنجان عسل، یک قاشق غذاخوری دارچین، دو فنجان سرکه و کمی پودر حنا یا قهوه آسیایی را با هم ترکیب کرده و بگذارید سی دقیقه بماند. بعد این مواد را در حدود دو ساعت یا بیشتر بر روی مو‌ها قرار دهید و سپس بشویید.

 

روش دوم: یک فنجان پودر دارچین، دو فنجان بابونه دم شده، آب سه عدد لیموی بزرگ، یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل را هم ترکیب کنید. این ترکیب را نیز به مدت دو ساعت روی مو‌ها قرار داده و سپس بشویید.

 

روش سوم: ترکیبی از نصف پیمانه عسل، یک قاشق غذا خوری روغن نارگیل و یک پیمانه سرکه سیب را با هم مخلوط کنید. در حدود ۴ تا ۵ ساعت روی مو قرار داد و سپس بشویید.

روش چهارم: ترکیب یک پیمانه جوش شیرین و چهار قاشق چای خوری هیدروژن پراکسید را حداکثر به مدت یک ساعت روی مو‌ها قرار دهید و سپس بشویید.

 

نکته مهم: بعد از شستشوی هر کدام از ترکیبات بالا ممکن است بسته به جنس مو نتیجه متفاوتی داشته باشد. در صورتی که تمایل به روشن شدن بیشتر مو‌های خود دارید می‌توانید از این ترکیبات چندین بار استفاده کنید.

 

منبع: setare.com

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------