روشن کردن مو بدون دکلره با روش‌های شیمیایی و طبیعیرنگ مو بدون دکلره روشن, رنگ مو روشن بدون دکلره

رنگ مو بدون دکلره روشن

 

رنگ مو روشن بدون دکلره

رنگ مو برای ظاهر جذاب و زیبایی افراد تأثیر قابل توجهی دارد. در حال حاضر، علاقه‌مندان به موهای روشن و بلوند به طور چشمگیری افزایش یافته‌اند. برای رنگ کردن موها، به جز مواد شیمیایی رنگ، دکلره نیز که برای روشن کردن مو استفاده می‌شود، به کار گرفته می‌شود. دکلره با حذف رنگ مو، باعث روشن شدن آن می‌شود. با ایجاد زیبایی چشمگیر در ظاهر، باعث وارد آمدن آسیب‌های جدی و گاهی ناقابل جبران به مو می‌شود.

با گذشت زمان و درک بهتر از آسیب‌های دکلره، افراد مختلف به ترکیب رنگ موی روشن بدون نیاز به دکلره علاقه‌مند شدند. با استفاده از این ترکیبات، می‌توانید رنگ‌های زیبا و منحصر به فرد را بدون نیاز به دکلره مو  به دست آورید. اگر به دنبال یافتن یک راه مناسب و کم خطر برای تغییر رنگ مو هستید، با ما همراه باشید.

 

راه های روشن کردن مو بدون دکلره

1- روش‌های شیمیایی روشن کردن مو بدون دکلره

روشن کردن مو با اکسیدان

استفاده از اکسیدان یکی از روش‌های ساده و کم خطر برای روشن کردن مو بدون دکلره است. این ماده نقش مهمی در این روش بازی می‌کند. بهتر است بدانید که اکسیدان‌ها با درصد مشخصی عرضه می‌شوند.

 

برای رنگ کردن موهای تیره و ضخیم‌تر، به اکسیدان‌هایی با درصد بالاتر نیاز است. به عنوان مثال، برای روشن کردن موها تا ۴ یا ۵ درجه بدون استفاده از دکلره، باید از اکسیدان با درصد بالا مانند اکسیدان ۱۲ درصد استفاده کنید. در حالی که اکسیدان‌های با ۳ و ۶ درصد برای روشن کردن موها به میزان یک درجه مناسب هستند.

 

رنگ مو بدون دکلره روشن,رنگ موی روشن بدون دکلره

رنگ مو روشن بدون دکلره

 

روشن کردن مو با رنگ مو

برای روشن کردن مو با استفاده از رنگ، به رنگ موی روشن کننده یا ۰۰ نیاز است. آمونیاک یکی از مهم‌ترین ترکیبات موجود در دکلره است که سبب روشن شدن مو می‌شود. رنگ موی روشن کننده دارای مقدار زیادی آمونیاک است که موجب روشن شدن رنگدانه‌های مو بدون نیاز به دکلره می‌شود.

 

برای روشن کردن مو بدون دکلره، از ترکیب دو واحد رنگ موی روشن کننده ۰۰ و یک واحد اکسیدان ۱۲ درصد یا اکسیدان ولوم ۴۰ استفاده می‌شود. پس از مخلوط کردن این ترکیب، آن را روی موها اعمال می‌کنند. با استفاده از این ترکیب، می‌توانید موها را تا ۵ درجه روشن کنید.

 

رنگ مو بدون دکلره روشن, روشن کردن مو بدون دکلره

رنگ روشن بدون دکلره

 

روشن کردن مو با سه صفر

رنگ موی سه صفر یا e20 که به عنوان یک نوع واریاسیون شناخته می‌شود، می‌تواند پیگمنت‌های مو را تا ۵ درجه روشن کند و آماده پذیرش رنگ‌های دلخواه کند. این نوع رنگ مو که حاوی مقدار زیادی آمونیاک است، برای روشن کردن پایه موها استفاده می‌شود.

 

برای روشن کردن مو با استفاده از سه صفر، ابتدا این رنگ مو را با نسبت یک به دو با اکسیدان ۹ درصد ترکیب کرده و روی موها اعمال می‌کنیم. سپس به مدت ۴۵ دقیقه بر روی موها نگه می‌داریم و بعد از آن شستشو می‌دهیم. بعد از گذشت دو روز و استراحت مو، می‌توانید از رنگ موی دلخواه خود برای رنگ کردن موها استفاده کنید.

 

رنگ مو بدون دکلره روشن,رنگ مو بدون دکلره

روشن کردن مو بدون دکلره

 

2- روشن کردن مو بدون دکلره  و با استفاده از مواد طبیعی

رنگ مو یکی از عوامل مهم در زیبایی و تنوع بخشیدن به چهره محسوب می‌شود و می‌تواند نقش بسزایی در جذابیت و زیبایی موها داشته باشد. رنگ‌های روشن و بلوند می‌توانند باعث درخشندگی رنگ موها شوند. استفاده از مواد طبیعی نیز یکی از روش‌های مؤثر و بدون نیاز به مواد شیمیایی برای روشن کردن رنگ موها است. البته باید توجه داشت که مواد طبیعی قابلیت روشن کردن مو را تا چند درجه دارند و نمی‌توان انتظار داشت که تغییر قابل توجهی در رنگ موها به وجود آید. در ادامه چند ماده طبیعی که با استفاده از آن‌ها می‌توانید رنگ موی خود را چند درجه روشن‌تر کنید، ذکر خواهند شد:

 

رنگ مو بدون دکلره روشن, روشن كردن مو بدون دكلره با رنگ

رنگ مو بدون دکلره

 

چای بابونه

این ماده طبیعی برای روشن کردن مو بسیار مفید است و می‌توانید آن را به صورت دم کرده برای مدت ۸ الی ۹ ساعت روی موهای خود نگه دارید تا منجر به روشن شدن رنگ موهایتان شود.

 

روغن نارگیل

برای روشن کردن مو کاربرد دارد. می‌توانید مقداری روغن نارگیل را با اسید سیتریک ترکیب کرده و محلول حاصله را روی موهای خود بگذارید.

 

آب لیموی تازه

این ماده طبیعی نیز یکی دیگر از روش‌های مؤثر برای روشن کردن رنگ موهاست. می‌توانید دو قاشق غذاخوری آب لیموی تازه را با مقداری آب گرم ترکیب کنید و آن را روی موهای خود مالیده و در مجاورت نور آفتاب قرار دهید تا به روشن شدن رنگ موها کمک کند.

 

ترکیب روغن زیتون با عسل

این ترکیب نیز می‌تواند به عنوان یک روشن کننده طبیعی رنگ مو مورد استفاده قرار بگیرد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    X  پزشکی ، بهداشتی ، درمانی,خدمات زیبایی ، کاشت مو ، پوست ، لیزر و و..

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023