آنچه باید درباره "دکلره کردن مو" بدانیددکلره مو,	دکلره,	دکلره کردن مو

دکلره کردن مو

 

دکلره کردن، باعث نفوذ مواد شیمیایی از قبیل اکسیدان در ساقه مو و از بین رفتن رنگ طبیعی آن می‌شود. بهتر است برای اینکه موها در این مرحله صدمه کمتری ببیند، از محصولات باکیفیت و شناخته شده استفاده کنید. با ما همراه باشید تا درباره دکلره و نحوه انجام آن بیشتر آشنا شوید.

دکلره چیست؟

دکلره کردن یعنی بی رنگ کردن مو و رساندن مو به رنگ پایه ای بی رنگ، افرادی موهای خود را دکلره میکنند که میخواهند موهای خود را روشن رنگ کنند یا فانتزی که باید پایه موهای خود را بی رنگ کنند تا رنگ مورد نظر را رو موهای خود داشته باشند.دکلره باعث ایجاد عوارضی رو موی میشود که در این مقاله ما کامل  در مورد دکلره برای شما توضیح می دهیم.

 

فرایند دکلره کردن چه ابزار و  موادی نیاز دارد؟

انواع اکسیدان با درجه های مختلف، انواع پودر های دکلره، رنگ مو، شامپو تثبیت کننده رنگ مو و دکلره، پیش بند، روپوش مخصوص رنگ، شانه ی دم باریک، شانه ی دندانه درشت و پنبه، کاسه ی رنگف برس رنگ، اپلیکاتور، کرم محافظ پوست، ماسک و دستکش مورد نیاز می باشد.

 

دکلره مو,	دکلره,	دکلره کردن مو

دکلره مو

 

انواع پودر دکلره:

پودرهای دکلره سفید: این نوع پودرها جهت موهای حساس، نازک و شکننده استفاده می شوند و عملکرد ضعیف تری نیز دارند.

پودر دکلره آبی: این نوع پودر دکلره جهت موهای طبیعی و سالم استفاده می شود و قوی تر از پودر دکلره سفید است. به طور کلی معمولا به این شکل است که اگر موها رنگ تیره داشتند از پودر بیرنگ کننده آبی و در صورتی که رنگ موها روشن تر باشد می توان از پودر بیرنگ کننده سفید استفاده کرد. دقت داشته باشید که برای جلوگیری از سوختگی و پوسیدگی مو در هنگام دکلره مدام موها را کنترل نمایید و مقاومت آنها را بررسی کنید. اگر قسمتی از مو را جدا نمودید و کش آمد، می بایست بلافاصله موها را شسته و خشک نمایید.

 

  بیشتر بخوانید:  آموزش دکلره کردن مو 

 

چگونگی رساندن موها به پایه 10

جهت راندن موها به پایه 10 در دکلره، پیمانه پودر دکلره همراه با 120 میل اکسیدان 12 درصد کاملا ترکیب نمایید و سپس روی موها بزنید. اجازه دهید مواد 15 دقیقه روی موها باشد و یا اینکه تا زمانی که مو رنگ باز کند.

 

به این نکته توجه داشته باشید که پودر دکلره پس از مدت زمان کتاهی زورش گرفته خواهد شد و از آن به بعد است که قدرت تخریب پیدا می کند، موهایتان را با کمک نرم کننده مناسب شسته و به آرامی خشک نمایید نگذارید که رطوبت و نم روی موهایتان باقی بماند.

 

اکنون می بایست دوباره 2 پیمانه پودر دکلره را همراه با 150 میل اکسیدان 9 درصد به علاوه یک قاشق سوپ خوری از ماسک مو را باهم مخلوط نمائید. سپس به میزان 15 دقیقه روی سر خود قرار دهید و بعد از آن مانند مرحله قبلی موهایتان را با نرم کننده خوب شسته و خشک نمایید.

 

در قسمت بعدی دکلره کردن موها می بایست 2 پیمانه پودر دکلره را همراه با 150 میل اکسیدان شماره 1 مخلوط نمایید. سپس مدت 15 دقیقه روی موهای سرتان قرار دهید و در پایان مانند مراحل قبل موهارا کامل شسته و خشک نمایید.

 

در صورت تمایل می توانید در آخر از یک رنگساژ مناسب نیز استفاده نمایید و بعد از آن رنگ اصلی را بزنید. اگر مایل هستید که پایه 10 بدون قرمزی باشد استفاده از رنگساژ می تواند به شما کمک کند.

 

دکلره مو,	دکلره,	دکلره کردن مو

دکلره کردن

 

پایه دکلره یعنی چه؟

در ادامه با پایه های دکلره روی موی مشکی طبیعی آشنا خواهید شد.

 

1-پایه های تیره و معمولی

• پایه یک: قرمز

• پایه دو: قرمز نارنجی

• پایه سه: نارنجی قرمز

• پایه چهار: نارنجی

 

2- پایه های متوسط

• پایه پنج: نارنجی زرد

• پایه شش: زرد نارنجی

• پایه هفت: زرد

 

3- پایه های سخت و مشکل

• پایه هشت: زرد روشن

• پایه نه: زرد خیلی روشن

• پایه ده: پلاتینه

 

این تقسیم بندی پایه های دکلره را برای موهای مشکی طبیعی انجام دادیم اگر مویی بصورت طبیعی مشکی باشد بعد از اینکه دکلره و اکسیدان گذاشته شد به این صورت موها شروع به روشن شدن می کند بعد از این که شما دکلره را روی موها گذاشتید  اولین پایه ای که می بینید موها قرمز می شود که حالت قهوه ای مایل به قرمز و خیلی تیره است این پایه یک است. پایه دو قرمز متمایل به نارنجی است یعنی این رنگ قرمز آرام آرام شروع به نارنجی شدن می کند. پایه سه نارنجی قرمز است یعنی موها کاملا نارنجی می شود و کمی هم درآن قرمزی دیده می شود. پایه چهار هم کاملا موها نارنجی می شود و اصلا قرمزی ندارد.

 

این پایه ها را اگر شما خیلی حرفه ای شده باشید می توانید زمانی که دکلره روی موهایتان است و موهایتان خیس است تشخیص دهید که قرمزی و نارنجی آن چقدر است ، اگر مبتدی هستید و نمی توانید تشخیص دهید حتما باید موها را شسته و کاملا خشک کنید تا بتوانید رنگ واقعی آن را و اینکه در چه پایه ای هست ببینید.

 

تقویت موهای دکلره شده
شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که همه ی موهایتان را یا دکلره روشن و یا آنها را مش کرده و با آسیب دیدگی شدیدشان روبرو شده باشید و برای تقویت موی دکلره شده کراتینه کردن و یا استفاده از انواع ماسکها ، کوتاهی و…به شما پیشنهاد شده باشد که البته جدای از اینکه هر کدام از راهکارهای شیمیایی درصد تاثیر منفیشان بیش ازمفید بودنشان است شما برای انجام آنها اقدام نکرده باشید.

 

حال برای اینکه آسیب دیدگی موهای پوسیده و دمیج را تا حدودی بدون دخالت مواد شیمیایی و با یک محلول کاملا طبیعی و موثر رفع کنید به این پیشنهاد ی ما توجه و عمل کنید:اگر موهایتان بلند است یک تشت را از آب پر کرده و با نمک بسیار مخلوط کنید تا محلول بسیار شوری  بدست آید، سپس در حمام موهای بلندتان را یکی دو دقیقه در این تشت قرار داده و با دست آب نمک را از بالا به پایین موها بریزید تا همه جای آنها به این محلول  آغشته شود .برای موهای متوسط یا کوتاه هم  آب نمک غلیظ کمتری درست کرده که هم می توانید با آب پاشهای کوچک آن را لابه لای موها بپاشید و هم آرام آرام با مشت روی موها بریزید .

 

توجه داشته باشید که بسیار باید مراقب چشمانتان باشید تا این محلول داخل چشم نرود.هر چه زودتر پس از آسیب دیدن موها این کار را انجام دهید تاثیر بهتری خواهد داشت.شاید لازم باشد این عمل چندین و چند بار تکرار شود و شما بدون نگرانی برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب آن را تکرار کنید.هنگام انجام این کار حتما مراقب چشمانتان باشید .

 

دکلره مو,	دکلره,	دکلره کردن مو

دكلره كردن موي سر

 

چگونه از موهای دکلره شده مراقبت کنیم؟

رنگ موي بيشتر ما ايراني‌ها تيره است و براي تبديل آن به موهاي بلوند روشن يا زيتوني- دودي لازم است ابتدا موها را بي‌رنگ يا دکلره کرده و سپس رنگ موي مورد نظر خود را استفاده کنيم. حال اگر قصد داريم چنين کاري را انجام دهيم، بهتر است به موارد زير حتما دقت کنيم.

 

1 - استفاده از نرم‌کننده را فراموش نکنيم چون باعث لطافت بيشتر موها و آساني شانه کردن آنها‌مي‌شود.

 

2 - هرگز بيشتر از يک بار در ماه، موهاي خود را دکلره نکنيم چون دفعات زياد اين کار مو را خشک و شکننده و مستعد آسيب جدي مي‌کند.

 

3 - براي خشک کردن موها از حرارت ملايم سشوار استفاده کنيم تا موها آسيب نبينند. از اتوي داغ نيز کمتر استفاده کنيم و حواسمان باشد در صورت بالا بودن حرارت سشوار، موهاي سر دچار شکنندگي و خردشدن و حتي ريزش مي‌شوند.

 

عوارض دکلره چیست؟

کسانی که دکلره انجام دادند از عوارض این عمل نیز اطلاع دارند اما لازم به ذکر است که بدانید در دکلره مو اسیب میبیند شروع به ریزش میکند و مو حالت سوختگی به خود میگیرد و (گاهی یکی از این دو عوارض پیش میاید). عوارض دیگر دکلره کردن مو موجب خشکی و شکنندگی مو و موخوره می شود. البته عوارض برای تمام موها یکی نیست گاهی موی افراد کمتر اسیب میبینند بستگی به نوع مقاومت و ضخامت مو دارد.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------