بهترین راه های درمان موخورهدرمان موخوره, رفع موخوره, درمان موخوره مو

رفع موخوره

 

روش های درمان موخوره

یکی از دشمنان اصلی مو های بسياري از خانم‌ها، موخوره ها هستند. داشتن موی سالم، مستلزم حفظ و تعادل رطوبت و پروتئین در مو است. کمبود پروتئین باعث ریش ریش شدن مو و کش امدن آن شده و کمبود رطوبت سبب شکنندگی مو ها و در پایان ایجاد مو خوره می شود.

همینطور عواملی مانند استفاده از اتو مو، سشوار، بابلیس، استفاده بیش از حد از رنگ مو، دکلره و بطور کلی ماده های شیمیایی، شانه کردن مو های خیس، سفت بستن موها، کوتاه نکردن مو ها و بسياري مورد ديگر وجود دارد که سبب بوجود آمدن مو خوره می شود.

 

درمان مو خوره

شیوه درست کوتاه کردن مو

مرحله نخست:ابتدا موهای اسیب دیده را بررسی کنید، میتوانید از آیینه استفاده نموده و موها را با دقت نگاه کنید، مو خوره معمولاً در نوک موها و گاهی در نقاط ديگر مو ایجاد می شود.

 

مو خوره و اسیب های مرتبط معمولاً به چند شکل گوناگون امکان دارد رخ دهد، چنانچه هریک از این موارد را مشاهده کردید نسبت به کوتاه کردن مو اقدام کنید:

 

نوک موها به دو یا چند شاخه تقسیم شده باشد. نقاط سفید در انتهای موها دیده شود. گره های تک رشته ای که بیشتر در موهای خشک و فر ایجاد می شود.

 

مرحله دوم:اگر تصمیم کوتاهی کامل ندارید میتوانید خودتان با استفاده از قیچی مو( نه قیچی های معمولی) قسمت اسیب دیده را کوتاه کنید. برای این کار حدود 0.64 سانتیمتر بالاتر از محل مو خوره را قیچی کنید.

 

اگر کوتاهی مو، به ناحیه اسیب دیده بیش از حد نزدیک باشد احتمال عود مو خوره وجود دارد. در بعضی موارد گردی کوچکی در بالای محل اسیب دیده مشاهده می شود، مطمئن شوید که از بالای آن نقطه کوتاه کنید.

 

مرحله سوم:بطور مرتب موهای خود را کوتاه کنید. باتوجه به سلامت مو، نوع مو و مدت زمانی که برای درمان در نظر گرفته اید هر یک ماه تا سه ماه نسبت به کوتاهی موها اقدام کنید.

 

اگر نمی خواهید موهای تان خيلي کوتاه بنظر برسد از روش کوتاه کردن لایه ای استفاده کنید. از ارایشگر بخواهید موهای اسیب دیده را کوتاه نموده و موهای سالم در سطوح زیرین را دست نخورده بگذارد.

 

مرحله چهارم:بعد از کوتاه کردن مو، چنانچه تصمیم استفاده از نرم کننده دارید حتماً دقت کنید که بعضی محصولات تنها مو خوره را مخفی می کنند و مشکل اصلی هم چنان پابرجاست. از این محصولات میتوانید برای ترمیم موقت استفاده کنید ولی در طولانی مدت امکان دارد سبب خشکی و اسیب بیشتر موها شود.

 

درمان موخوره, رفع موخوره, درمان موخوره مو

درمان موخوره مو

 

روغن ها برای درمان خانگی مو خوره

هنگام استفاده از روغن ها برای جلوگیری از مو خوره، روغن های زيادي وجود دارند که از میان شان روغنی را انتخاب کنید که با نوع موی تان سازگار باشد. درحالی که روغن های نارگیل، زیتون، کرچک و جوجوبا انتخاب های رایجی هستند، شما میتوانید از روغن آرگان مراکشی، روغن هسته انگور و یا ترکیبی خانگی از همه روغن های محبوبتان هم استفاده کنید. لازم به ذکر است مهم ترین خاصیت روغن جوجوبا برای مو آبرسانی پوست سر و ساقه مو ها است. مرطوب کردن پوست سر با روغن جوجوبا درمانی موثر برای موخوره و شوره سر ناشی از خشکی پوست سر است.

 

– ۲- ۳ قاشق غذاخوری روغن مو/ ترکیب روغن

– حوله گرم

 

مدت زمان ۴۵ دقیقه

روغن را در کاسه ای بریزی و چندثانیه حرارت دهید تا گرم شود. با ماساژ دادن روغن به پوست سرتان آغاز کنید و بعد آنرا به موهای تان بزنید. روی نوک موهای تان بیشتر تمرکزکنید چرا‌که این ها اسیب دیده ترین قسمت هستند.

 

وقتی که همه موها را با روغن پوشاندید، موهای تان را با حوله گرم ببندید و ۴۵ دقیقه به همین وضعیت بگذارید. پس از ۴۵ دقیقه، موهای تان را با یک شامپوی غیرسولفاته ملایم بشویید. به موهای تان نرم کننده بزنید. اجازه دهید موی تان خشک شود. ۲- ۳ بار در هفته.

 

چرا این درمان خانگی مو خوره موثر است؟

روغن ها رطوبت را در موی شما نگه داشته و ساقه موهای تان را هم تغذیه می کنند. با استفاد ه منظم، موی شما نرم تر و صاف تر می شود.

 

درمان موخوره, رفع موخوره, درمان موخوره مو

از بین بردن موخوره

 

درمان مو خوره با حنا

یکی از محبوب ترین گیاهان دارویی برای درمان مو خوره حنا میباشد که موهای شکننده و اسیب دیده را تغذیه نموده و برای تقویت مو هم موثر می باشد.

 

قدری حنا را در آب خیس کنید و بگذارید یک ساعت بماند، آنرا بر روی موها بمالید و چنانچه میخواهید که موها رنگ نگیرند بعد از یک تا دو ساعت با آب گرم خوب بشویید.

 

ماساژ مو با روغن های طبیعی

برای حفظ چربی و رطوبت مو و جلوگیری از مو خوره شدید، پوست سرتان را با روغن های طبیعی مثل روغن زیتون ، روغن بادام، روغن نارگیل یا ترکیبی از این روغن ها، ماساژ دهید. ماساژ دادن مو سبب حفظ رطوبت طبیعی موها و جلوگیری از خشکی مو می شود.

 

برای این کار، قدری روغن کف دست ها بریزید و به آرامی، ساقه و نوک موها را ماساژ دهید. اجازه دهید این روغن حداقل به مدت یک ساعت روی موها بماند و بعد با شامپو مناسب، موها را شست و شو دهید. حتماً پیش از سشوار کشیدن، از یک سرم موی مناسب استفاده کنید تا در برابر گرما به موها اسیب کمتری وارد شود. فراموش نکنید که نباید هرروز از سشوار، اتو و بابلیس استفاده کنید.

 

درمان موخوره, رفع موخوره, درمان موخوره مو

درمان موخوره سر

 

موهای تان را درست و هوشمندانه برس بزنید

برای درمان مو خوره موهای تان را درست برس بزنید اول از همه برای درمان مو خوره، برسی تهیه کنید که مناسب استفاده ی روزانه باشد؛ برسی بالش دار با دندانه هایی قابل انعطاف. این نوع برس، گره خوردگی موها را به راحتی باز می کند.

 

توجه کنید، چنانچه هرروز از برس های پلاستیکی که دندانه های سفت دارند، برای برس کشیدن موهای گره خورده تان استفاده کنید، سبب شکسته شدن و کنده شدن موهای تان خواهد شد.

 

بعد هم این که باید از برس تان بدرستی استفاده کنید؛ نباید برس را بردارید و همان اول شروع کنید به کشیدن آن از ریشه به نوک موها! اگر این کار را بکنید، پیچ و تاب های سطحی مو تبدیل به توده های گره خورده در انتهای ساقه ی مو می شوند. اکنون نوک ظریف موها اجبارا درگیر گره های درهم و به هم فشرده میشوند که برس تان ایجادش کرده. این یک راه کاملاً ساده برای اسیب به موهاست!

 

برعکس برس بزنید؛ یعنی از نوک مو به ریشه. ابتدا انتهای موها را با دقت برس بکشید، آنگاه آهسته آهسته به طرف میانی موها بیایید. در پایان میتوانید برس تان را به تمام بخش های موهای تان بکشید.

 

عسل نوعی نرم کننده فوق العاده

عسل را میتوان یه نرم کننده قوی برای موی سر به حساب آورد. دو یا سه قاشق عسل را در چهار فنجان آب گرم حل کرده و بعد از شستن مو با شامپو آنرا روی سر بریزید و دقاقیقی بگذارید روی سر باقی بماند تا مو های شما را نرم کند.

 

قهوه سری ترین راه درمان مو خوره

نخست یک قاشق غذا خوری قهوه را با یک فنجان آب مخلوط کنید تا یک دست شود. بعدموهای خود را با شامپو تمیز بشورید و پس از شستن مو ها این مخلوط قهوه را به تمام ریشه ی موها بزنید و بعد به آرامی ماساژ دهید که به تمام ریشه ی مو ها برسد. ۲۰ دقیقه صبر کنید و بعد موهای خود را دوباره بشورید.

 

درمان موخوره, رفع موخوره, درمان موخوره مو

راه درمان موخوره

 

نگهداری از مو ها در حین خواب

اگر درهنگام خواب مو ها را ببافید و یا گوجه ای کنید؛ از دو شاخه شدن مو ها و شکنندگی آنها جلوگیری می کنید. استفاده از بالش ساتن و کلاه مخصوص خواب هم میتواند موثر باشد.

 

استفاده از ماسک های خانگی

استفاده از ماسک مو خانگی برای موخوره دسته ای از راهکار های ساده برای مراقبت از مو می باشند و به آسانی در منزل میتوان آن ها را درست کرد. برای این کار شما به 2 عدد تخم مرغ، 3 قاشق چایی خوری روغن زیتون و 1 قاشق چایی خوری عسل احتیاج دارید.

 

ابتدا تخم مرغ ها را با روغن زیتون مخلوط کنید تا مانند خامه سفت شود؛ آنگاه عسل را به مخلوط اضافه کرده و مخلوط را هم می زنیم.

 

پس از آماده شدن ، مخلوط را بر روی مو از ریشه تا انتها قرار داده و بگذارید تا ماسک دست کم یک ساعت روی سر بماند. برای مراقبت بیشتر میتوان در موقع انتظار بر روی سر پوشش پلاستیکی قرار داد. پس از اتمام انتظار با دقت مو ها را کاملا شستشو می دهیم تا ماسک کاملا پاک شود. پس از شستشو بار ديگر مو ها را با شامپو شسته و در آخر از حالت دهنده استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------