راهکارهایی برای داشتن موهای ضخیم تر و بلند ترچگونه موهای ضخیم داشته باشیم،ضخیم شدن تار مو،ضخیم کردن مو

داشتن موهای ضخیم و بلند

 

نازک شدن موها مشکل شایعی است که علل مختلفی دارد. رژیم غذایی، الودگی هوا و بی توجهی به موها سبب بیماري مو و پوست سر ميشود . ولی راه‌های زيادي براي نگهداری از پوست سر و مو وجود دارد که هر روز از طرف متخصصان توصیه ميشود .

چند راهکار برای ضخیم شدن و بلند شدن بیشتر موها برای شما آورده ایم:

 

موهای خود را هر روز نشویید:پوست سر ما ساخته شده از یک روغن طبيعي است که از مو در برابر آسیب ها خارجی مراقبت ميکند . هنگامی که این روغن هر روز شسته شود مو ها روز به روز ضعيف تر میشوند

 

بدن هرکس متفاوت از دیگری است ولی باید بتواند موهای خود را دو یا سه بار درهفته بشوید بدون این که دوباره چرب شود ولی درصورتی که موهای شما چرب است شما باید سه یا چهار بار در  هفته بشویید.

 

شستوشوی زیاد بندرت روی موهای شما اثر بد می گذارد. اشخاص با تار موهای نازک مستعد ابتلا به شوره سرنیز هستند و درصورتی که این اشخاص موهای خود را زیاد بشوریند پوست سر هم از بین میرود .

 

- ویتامین ب ۱۲ استفاده کنید

درصورتی که شما هم عاشق مو های بلند هستید، ولی خودتان اصلاً نمی توانید موهایتان را بلند کنید، باید بگوییم که احتمالا بدن شما ویتامین ب ۱۲ کافی ندارد. در واقع بدن براي رشد مو و سلامت آن، به این ویتامین احتیاج دارد. از این رو زمانیکه ميزان این ویتامین در بدن شما کاهش می یابد، موهایتان خشک، نازک و شکننده ميشود . پوست سر شما هم به این ویتامین احتیاج دارد، در غیر این صورت شما دچار خارش و شوره سر خواهید شد. از این رو بهتر است که مکمل ویتامین ب ۱۲ را بطور دائم استفاده کنید. براي اگاهی از ميزان استفاده روزانه، بهتر است که از پزشک کمک بگیرید.

 

چگونه موهای ضخیم داشته باشیم،ضخیم شدن تار مو،ضخیم کردن مو

خوب بخوابید تا موهایتان سریعتر رشد کند

 

- خوب بخوابید تا موهایتان سریعتر رشد کند

روزانه دست کم 8- 7 ساعت بخوابید تا موهایتان سریعتر رشد کند. عواملی مانند کمبود خواب و استرس معمولاً با ریزش مو در رابطه هستند.

 

- هنگام بستن موها دقت کنید

براي بستن موها از کلیپس یا گیره سرهایی با پوشش پارچه ای استفاده کنید.

 

- کارهای آرایش مو کمتر انجام دهید

کارهایی مانند رنگ کردن مو، فر کردن مو، یا کارهای آرایشی ديگر که در آن از موادشیمیایی بسیار قدرتمند و ابزار گرم کننده استفاده ميشود را کم تر انجام دهید.

 

- از روغن های مخصوص استفاده کنید

از روغن های مخصوص استفاده کنید تا موهایتان ضخیم شود:بابونه، اسطو خودوس، رزماری، آویشن، گلشمعدانی، چوب سدر، روغن بادام، روغن نارگیل، روغن انگور فرنگی هندی و دهها روغن ديگر که براي موی سر شما موثر هستند.

 

۱۰ تا ۲۰ قطره از روغن انتخابي خود را بر روی پوست سرچکانده و با کمک انگشتان خود سر خود را ماساژ دهید.

 

شما همچنين میتوانید ۲ یا ۳ قطره از روغن خود را با شامپو و یا نرم کننده خود ترکیب کنید و سر خود را بشویید.

 

موهای خود را با استفاده از ۵ تا ۱۰ قطره از روغن  انتخابی خود و ترکیب آن با اضافه کردن ۳ تا ۴ قطره روغن زیتون، روغن جوجوبا یا روغن آفتابگردان. توجه کنید که تمام موها اغشته شوند آن گاه موهای خود را در یک حوله بپیچید و ۳۰ دقیقه به آن استراحت دهید و در پایان موهای خود را با شامپو و یا نرم کننده مانند قبل بشوئید.

 

از هر روغنی براي موهای خود استفاده نکنید.

 

چگونه موهای ضخیم داشته باشیم،ضخیم شدن تار مو،ضخیم کردن مو

از هر روغنی براي موهای خود استفاده نکنید

 

- موهای تان را با روش های طبيعي تقویت کنید

درصورتی که موهایتان بلند و ضخیم باشند، خواه بخواهید موهایتان را ببندید یا آنکه آن ها را باز بگذارید، در هر صورت، همه مدل موها براي شما عالی به نظر خواهند رسید. در نتيجه بیش تر خانم‌ها به دنبال راهی براي نگهداری از موهایشان هستند.

 

مطمئنا زيبايي مو به ظاهر کلی فرد کمک ميکند و تأثير گذار است. اما به این معنی نیست که شما لازم باشد پول بسياري براي خرید محصولات گرانبها یا انجام درمانهای پر هزینه بدهید. در واقع شیوه های طبيعي بسياري وجود دارند که میتوانند به ضخیم شدن مو های شما کمک کنند. این شیوه های طبيعي بی آزار و ارزان قیمت تر هستند.

 

- از وسیله ها حرارتي حالت دهنده زیاد استفاده نکنید

استفاده مکرر از سشوار و لوازم مو سبب ميشود تا موها خشک و شکننده شوند و ریزش آن ها بیش تر ميشود .

 

- سرتان را ماشاژ دهید

ماساژ دادن پوست سر، سبب ميشود که گردش خون در سر شما جریان یابد. از این رو خون بهتر در فولیکول های مو جریان پیدا کرده و در نتيجه رشد مو را بهبود می بخشد. براي ماساژ دادن، انگشتان تان را روی پوست سرتان قرار داده و آن را به نرمي و در تمام جهت ماساژ دهید. شما حتی میتوانید این کار را موقع حمام کردن انجام دهید. بعد از آن، تاثیری که ماساژ سر روی موهایتان خواهد گذاشت را به خوبی حس خواهید کرد.

 

- موها را کوتاه کنید

موهای خود را زمانی کوتاه کنید که موهایتان خشک باشد انتهای آن را کوتاه کنید تا موهای جدید رویده شود.

 

چگونه موهای ضخیم داشته باشیم،ضخیم شدن تار مو،ضخیم کردن مو

موهایتان را با آب سرد بشویید

 

- از بالشت های ابریشمی استفاده کنید 

بالشت های نخی میتوانند رطوبت موهایتان را جذب کنند و منجر به خشک شدن آنها شوند؛ ولی درصورتی که براي خواب بالشی ابریشمی استفاده کنید، این اتفاق نمی افتد. پارچه های ابریشمی اصطکاک بین مو ها و بالشت شما را از بین می برند و در نهایت از اسیب موهایتان جلوگيري ميکنند .

 

- موهایتان را با آب سرد بشویید

پس از آنکه موهایتان را در حمام شستید، آن را با آب سرد آبکشی کنید. این کار نه تنها مو ها را قوی تر و سالم تر کرده، بلکه برّاق تر و به تبع نرم تر هم ميکند . با این همه فایده ها، آیا شما هنوز هم از شستشو موهایتان با آب سرد جلوگیری می کنید؟

 

- مدل دم اسبی تان را تغيير دهید 

چنانچه شما جزء افرادی هستید که دائم موهایتان را به صورت دم اسبی می بندید، باید بدانید که حتی مدل بستن موهایتان هم میتواند روی رشد موهایتان تأثير بگذارد. مدل دم اسبی جزء مدل هایی ست که خيلي به نفع موهایتان کار نمی کند.

 

درصورتی که شما عادت دارید که دم اسبی تان را محکم و در قسمت بالای سرتان ببندید، از این پس اندکی آن را پائین تر بیاورید و شل تر ببندید. با این کار، از ریزش موهایتان جلوگيري می کنید. هر از چند گاهی هم به موهایتان استراحت دهید و آنها را باز بگذارید تا ریشه موهایتان از حالت کشیده شدن خارج شود.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------