موهای سفید رو چطوری رنگ کنیم؟موهای سفید, رنگ کردن موهای سفید, رنگ نگرفتن موهای سفید

رنگ مو برای موهای سفید

 

رنگ کردن موی سفید

بیشتر خانم‌ها ترجیح می‌دهند به‌ علت هزینه یا وقت کم، موهای‌شان را در خانه رنگ كنند. چنانچه شما هم جزو این گروه هستید، بهتر است نكاتی را برای رنگ كردن بهتر موها بدانید. رعایت این نكات سبب می‌شود، رنگ روی موها آن چیزی که می‌خواهید بشود و ثبات بیشتری داشته باشد.

نکته ای درباره رنگ کردن ریشه:

زمانی که موها سفید می‌شوند، با كمترین رشد ریشه‌ها می‌تواند زیبایی موهای شما را از بین ببرد، به همین علت اگر از افرادی هستید كه بهتر می دانید که خیلی زود به زود تنها ریشه‌ها را رنگ كنید، اول از همه تنها به ریشه رنگ بزنید، ۱۰ تا ۱۵ دقیقه منتظر بمانید و سپس رنگ مو را تا انتهای نوك ساقه بكشید و پس از چند دقیقه آبكشی كنید.

 

در صورتیکه بیشتر موهای‌تان سفید است نخست از جلوی سر آغاز به رنگ كردن كنید و بعد بخش‌های دیگر. اگر شقیقه‌ها سفید بودند، اول شقیقه‌ها را رنگ كنید و سپس از پشت سر آغاز كنید. خلاصه که هرجا كه سفیدی بیشتر بود اول آنجا را رنگ كنید و سپس بخشهای دیگر را.

 

موهای سفید, رنگ کردن موهای سفید, رنگ نگرفتن موهای سفید

رنگ نگرفتن موهای سفید

 

هر چیزی که درباره رنگ‌كردن ریشه‌های سفید باید بدانید

قدرت اكسیدان‌ها را بشناسید

قدرت اكسیدان كه به عنوان سریع‌كننده فعالیت شیمیایی در رنگ مو به‌كار می‌رود با نتایج مورد احتیاج و دلخواه شما و همینطور با امیال سازندگان رنگ‌ها مشخص می‌شود. اكسیدان 10 Vol رنگ را تنها به‌ صورت جزئی باز می‌كند، اكسیدان 20 Vol قدرت بازكنندگی و روشن‌كنندگی بالاتری دارد. اكسیدان 30 Vol قدرت روشن‌كنندگی بسیار بالا را با كمترین درجه رنگ دارد. از آنجایی‌كه اكسیدان‌های با درجه بالا میزان بیشتری از سولفور موهای شما را پاك می‌كند، بیشتر توصیه می‌شود از اكسیدان‌های با درجه كمتر از ۳۰ استفاده كنید. 

 

موهای سفید, رنگ کردن موهای سفید, رنگ نگرفتن موهای سفید

بالا رفتن قدرت جذب موی سفید

 

 

راه‌های رنگ‌ گرفتن موهای سفید

بیشتر افرادی كه موهای‌شان را رنگ می‌كنند با رنگ نگرفتن موهای سفید روبرو می شوند ولی روش هایی وجود دارد كه می‌توانید موهای‌تان را كه مانع رنگ گرفتن موها می‌شود، محافظت كنید.

 

1. اول از همه اطمینان پیدا کنید که رنگ دائم استفاده می‌كنید، نه موقت یا نیمه‌دائم زیرا رنگ‌های دائم موادی مانند آمونیاك و پروكساید دارند بنابراین به خوبی در ساقه موها نفوذ كرده و در آن هم باقی می‌مانند.

 

2. توجه كنید روی بسته‌بندی رنگ شما عبارت neutral یا natural نوشته شده باشد، این رنگ‌ها نسبت به رنگ‌های دودی و طلایی غلیظ‌تر هستند و بهتر رنگ سفید موهای شما را می‌پوشانند.

 

3. بهتر است رنگ‌تان را درون یك كاسه شیشه ای درست كنید و سپس با برس رنگ كه موهایی زبر دارد رنگ را به موهای‌تان بزنید، از درست كردن رنگ درون محفظه‌های پلاستیكی كه درون خود بسته‌بندی رنگ وجود دارد خودداری كنید. هرچقدر برس رنگ شما زبرتر باشد، بهتر می‌تواند روی موهای سفید را بخراشد تا رنگ درون مو وارد شود.

 

4. رنگ را به همان مقدار كه روی جعبه نوشته شده‌ است روی موهای‌تان بگذارید حتی قدری بیشتر از آن زمان می‌تواند باعث شود رنگ موها خوب نشود.

 

موهای سفید, رنگ کردن موهای سفید, رنگ نگرفتن موهای سفید

رنگ‌كردن ریشه‌های سفید

 

چگونه موهای سفید را رنگ كنید

بعضی از موهای سفید به خصوص موهای ریز، كلفت و خاكستری‌رنگی كه در اطراف شقیقه‌ها رشد میکنند، در مقابل رنگ مو مقاوم هستند یا در قیاس با دیگر موهای سفید، به سرعت رنگ خود را از دست می‌دهند.

 

چنانچه موهای شما خیلی زبر و مقاوم در برابر رنگ است، شاید لازم باشد كه پیش از رنگ‌كردن آنها را نرم كنید زیرا با نرم كردن، لایه‌های كوتیكول رنگ را بهتر جذب می‌كنند. در موهایی كه ۸۰ تا ۱۰۰ درصد سفید هستند، نخست اكسیدان با 20 یا ۳۰ VOL را به طور مستقیم روی موی سفید بگذارید و بعد از ۵ تا ۷ دقیقه بشویید.

 

بهتر است از جایی كه موها بیشترین سفیدی را دارد آغاز كنید و بعد از شستن، با حوله خوب آن را خشك كنید آنگاه از رنگی كه یك درجه تیره‌تر از رنگ مورد‌ نظرتان است، استفاده كنید زیرا به‌ علت فقدان رنگدانه در تار مو، رنگی كه می‌گذارید روشن‌تر می شود. برای بالا رفتن قدرت جذب موی سفید توصیه می‌شود، مدت زمان گذاشتن رنگ را به حدود ۴۵ دقیقه برسانید. یادتان باشد این موها در قیاس با دیگر موهای سفید سریعتر رنگ خود را از دست می‌دهند.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------