خواص روغن سیاه دانه برای مو + انواع ماسک مو روغن سیاه دانهخواص روغن سیاه دانه, روغن سیاه دانه برای مو, فواید روغن سیاه دانه برای مو

خواص روغن سیاه دانه

 

خواص جادویی روغن سیاه دانه برای مو 

روغن سیاه دانه یکی از موثرترین درمان های خانگی برای سفیدی مو است ، خواص آنتی اکسیدان و ضد التهاب روغن سیاه دانه ، رشد مو را تقویت میکند و روند پیری سلول های فولیکول مو را به تعویق می اندازد.

روغن سیاه دانه

امروزه استفاده از روغن سیاه دانه ( به انگلیسی : Black seed oil یا Kalonji oil ) در محصولات زیبایی و مراقبت از مو ، رواج زیادی پیدا کرده است. روغن سیاه دانه خواص آنتی اکسیدان و ضد التهاب دارد که با بیماری های پوست سر ناشی از قارچ و باکتری مقابله میکند ، آلکالوئیدها و ساپونین موجود در سیاه دانه رشد مو را تفویت کرده و روند پیری سلولی را کند می کند. 

 

30 درصد بذر سیاه دانه را روغن تشکیل می دهد. حدود 60 درصد روغن آن فرار است .

روغن سیاه دانه چرخه رشد فولیکول های مو را  تنظیم کرده ، موها را تغذیه کرده ، خشکی پوست سر را از بین برده و باعث درخشش بیشتر موها می شود.

 

افزودن روغن سیاه دانه به روغن مو ، شامپو یا ماسک مو و سایر محصولات مراقبت خانگی از پوست باعث می شود که حجم و بافت مو بهتر شده و ریزش مو متوقف شود. 

قبل از استفاده از روغن سیاه دانه حتما مقداری از آن را روی پوست داخلی بازو تست کنید و در صورتی که بعد از 20 دقیقه حساسیتی نشان ندادید از آن روی پوست سر استفاده کنید.

در صورتی که روغن سیاه دانه باعث سفت شدن پوست سر شد بهتر است از شامپوی بدون سولفات برای شستشوی موها استفاده کنید. 

 

خواص روغن سیاه دانه برای مو سر

خواص روغن سیاه دانه برای موی سر شامل خواص ضد قارچ ، ضد باکتری ، ضد التهاب ، ضد ویروس و ضد درد است که در مجموع به سلامتی پوست سر کمک می کند و با شوره سر ، اگزما و پسوریازیش پوست سر مقابله کرده و با مرطوب نگه داشتن پوست سر ، چربی پوست سر را متعادل می کند. 

 

افزایش رشد مو با روغن سیاه دانه

نیگلون و تیموکینون موجود در روغن سیاه دانه ، آنتی اکسیدان های قدرتمندی هستند که برای بیماران مبتلا به آلوپسی ( ریزش مو یا کچلی)  آندروژنی و آرها تجویز می شود. 

سیاه دانه دارای 100 ماده مغذی مختلف برای تغذیه و بهبود رشد فولیکول های مو است که ریزش مو را مهار می کند. 

امگا 3 و امگا 6 موجود در روغن سیاه دانه گردش خون پوست سر را افزایش داده و باعث رشد سریع موها درعرض چند هفته می شود. 

 

نحوه استفاده از روغن سیاه دانه برای مو, خواص روغن سیاه دانه برای ابرو, خواص روغن سیاه دانه برای ریش

خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو

 

خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو

اسید لینولئیک موجود  در سیاه دانه عامل اصلی خواص روغن سیاه دانه برای سفیدی مو است که از کاهش سلول های رنگدانه در فولیکول مو پیشگیری می کند. ترکیب مواد مغذی موجود در سیاه دانه باری رفع سفیدی مو بسیار موثر است. 

تحقیقات نشان داده است کسانی که به طور روانه از روغن سیاه دانه استفاده می کنند بخشی از موهای سفیدشان به رنگ خاکستی و سپس رنگ طبیعی تغییر رنگ داده اند. 

 

سیاه دانه در طب سنتی به عنوان یک ماده غذایی ضد پیری شناخته میشود . روغن سیاه دانه حاوی ملانوسیت برای تولید ملانین است ، ملانین رنگدانه مسئول رنگ پوست و مو است. 

آنتی اکسیدان های موجود در سیاه دانه اثرات رادیکال های آزاد که باعث پیری و سفیدی زودرس موها می شود را خنثی کرده و باعث تقویت رنگدانه های مو می شوند. 

 

خواص روغن سیاه دانه برای نرم کردن موها 

افرادی که پوست سرشان خشک است و سبوم لازم برای مرطوب کردن و تغذیه موها را ترشح نمی کنند می توانند با استفاده از روغن سیاه دانه موها را نرم و درخشان کنند  و تولید سبوم پوست سر را متعادل کنند. 

به علاوه آنتی اکسیدان های موجود در روغن سیاه دانه اثر رادیکال های آزاد بر موها را خنثی کرده و از آسیب دیدن ساقه مو پیشگیری می کند. 

 

روغن سیاه دانه و روغن کرچک, خواص روغن سیاه دانه برای مو, خواص روغن سیاه دانه

خواص و روش استفاده روغن سیاه دانه برای مو

 

روش استفاده از خواص روغن سیاه دانه برای مو

برای درمان و تقویت موهای سر از تمام ماسک های تقویتی می توانید هفته ای 2 -  3 بار استفاده کنید. 

روغن سیاه دانه به تنهایی یک ترکیب عالی برای کسانی است که می خواهند موهایی نرم و ابریشمی داشته باشند. استفاده از روغن سیاه دانه به درمان موخوره و شکستگی موها کمک میکند و می تواند شوره سر را از بین ببرد. 

 

روغن سیاه دانه علاوه بر این که فولیکول های مو را تحریک می کند با تامین مواد مغذی برای فولیکول مو ، باعث رشد موهای سالم می شود.

کافی است مقداری روغن سیاه دانه را کف سر بکشید ، به خصوص روی مناطقی که دچار ریزش شده اند تمرکز کنید. کف سر و ساقه موها را با روغن سیاه دانه چرب کنید و بعد از نیم تا یک ساعت موها را با شامپو معمولی بشویید. می توانید هفته ای 2 بار از این درمان برای بهبود کیفیت و حجم موهایتان استفاده کنید. 

 

ماسک مو روغن سیاه دانه و روغن زیتون

ترکیب روغن زیتون و روغن سیاه دانه می تواند به بهبود موخوره و از بین بردن شوره سر کمک کند.

1 قاشق غذاخوری روغن زیتون را با 1 قاشق غذاخوری روغن سیاه دانه مخلوط کنید و روی پوست سر به خصوص قسمتهایی که دچار ریزش شده اند ماساژ دهید و سپس ساقه موها را هم با روغن بپوشانید و بعد از نیم تا یک ساعت موها را با شامپو معمولی بشویید. 

 

نحوه استفاده از روغن سیاه دانه برای مو, خواص روغن سیاه دانه برای ابرو, خواص روغن سیاه دانه برای ریش

ماسک روغن سیاه دانه برای مو

 

ماسک مو روغن سیاه دانه و روغن نارگیل

روغننارگیل می تواند به ساقه مو و فولیکول های مو نفوذ کند و هنگامی که با روغن سیاه دانه ترکیب می شود کارایی بیشتری برای درمان ریزش مو خواهد داشت. 

1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل و روغن سیاه دانه را مخلوط کنید و روی حرارت غیر مستقیم یا مایکروفر گرم کنید تا حالت روان پیدا کند و به مدت 15 دقیقه روی پوست سر ماساژ دهید و سپس ساقه موها را به این روغن آغشته کنید و بعد از نیساعت موها را با شامپو معمولی بشویید. 

 

ماسک مو روغن سیاه دانه و روغن کرچک

اگر موهای خشکی دارید میتوانید از ترکیب این  دو روغن استفاده کنید. روغن کرچک علاوه بر خواص ضد باکتری و ضد قارچی سرشار از ویتامین E ، مواد معدنی و اسیدهای چرب امگا 3 است که باعث افزایش سرعت رشد موها و مهار ریزش مو می شود. 

نصف قاشق غذاخوری از روغن کرچک و سیاه دانه را با هم مخلوط کنید و روی پوست سر ماساژ دهید و ساقه موها را چرب کنید و بعد از نیم ساعت موها را با شامپو معمولی بشویید. 

 

خواص روغن سیاه دانه, روغن سیاه دانه برای مو, فواید روغن سیاه دانه برای مو

ماسک روغن سیاه دانه برای مو

 

ماسک روغن سیاه دانه و آبلیمو

آبلیمو سرشار از ویتامین ث است و باعث افزایش کلاژن سازی پوست سر می شود ولی نباید بیشتر از 15 دقیقه روی پوست سر بماند چون باعث خشکی و تحریک پوست خواهد شد. این ماسک مو برای افرادی که موهای چربی دارند مفید است.

لیموترش را نصف کنید و آب نصف آن را روی پوست سر ماساژ دهید و بگذارید یک ربع بماند و سپس موها را بشویید بعد از خشک شدن موها 10 دقیقه وست سر را با روغن سیاه دانه ماساژ دهید و ساقه موها را چرب کنید و موها را با کلاه بپوشانید و صبح روز بعد با شامپو ملایم بشویید. 

 

ماسک مو روغن سیاه دانه و عسل

عسل می تواند به موها ابرسانی کند. 

قاشق چایخوری عسل را با 1 قاشق چایخوری روغن سیاه دانه و 1 لیوان آب مخلوط کرده بنوشید این ترکیب می تواند ریزش موها را مهار کند.

برای ماسک مو نصف فنجان روغن نارگیل را با 1 قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق غذاخوری روغن سیاه دانه مخلوط نموده روی حرارت غیر مستقیم بگذارید تا حالت روان پیدا کند سپس کناری بگذارید از حرارت بیوفتند و  با دست تست کنید که دمایش پوست را نسوزاند سپس کف سر را با این ماسک ماساژ دهید و ساقه موها را با آن بپوشانید و بعد از نیم تا یک ساعت موها را با شامپو معمولی بشویید. 

هفته ای 1 بار می  توانید از این ماسک مو استفاده کنید. 

 

ماسک مو روغن سیاه دانه و شنبلیله

شنبلیله منبع عالی پرتئین و نیکوتین و لیستین است که باعث رشد موها و قوی تر شدن موها می شود و سلامت پوست سر را بهبود می دهد. 

1 قاشق غذاخوری تخم شنبلیله را پودر کنید و با 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل و روغن سیاه دانه ملخوط کنید تا خمیری شود. در صورتی که خمیر سفت بود می توانید با کمی آب رقیقش کنید و بهمدت 1 ساعت بگذارید استراحت کند سپس مخلوط ا روی پوست سر و تمام مو بمالید و بعد از نیم تا یک ساعت با شامپو معمولی بشویید. 

از این درمان میتوانید هفته ای 1 بار استفاده کنید. 

 

نحوه استفاده از روغن سیاه دانه برای مو, خواص روغن سیاه دانه برای ابرو, خواص روغن سیاه دانه برای ریش

خواص روغن سیاه دانه برای ریش

 

خواص روغن سیاه دانه برای ریش

یکی از بهترین روغن های گیاهی و طبیعی برای تقویت موهای ریش ، روغن سیاه دانه است که به آبرسانی موی ریش کمک کرده و علاوه بر تقویت رشد ریش باعث می شود موهای ریش نرم و درخشان شوند. 

شما می توایند 1 – 2 بار در روز ریش ها و پوست زیر آن ها را با روغن سیاه دانه چرب کرده و بگذارید یک ساعت بماند. حدود 2 هفته استفاده از این روش باعث تقویت رشد ریش های شما می شود و چنانچه دچار ریزش موی ریش شده باشید با تقویت فولیکول های موی ریش باعث میشود ریشتان پرتر شود. 

 

خواص روغن سیاه دانه برای ابرو

اگر دچار ریزش ابرو شده اید و با وجود استفاده از روش های متعدد به نتیجه نرسیده اید حتما از روغن سیاه دانه برای ابرو استفاده کنید. 

روغن سیاهدانه باعث تقویت ریشه موها و رشد موهای جدید یم شود و تارهای ابروی موجود را محکم کرده و از ریزش آن ها جلوگیری می کند.

 

روغن سیاه دانه دارای اسیدآمینه های ضروری برای رشد موها است. 

نصف قاشق غذاخوری روغن سیاه دانه را روی حرارت غیر مستقیم گرم کنید و با سر انگشتان روغن را روی ابروها بکشید و ماساژ دهید و بگذارید 15 دقیقه بماند سپس بشویید و خشک کنید. 

به تدریج شاهد پر شدن جاهای خالی ابروها و پرپشت تر شدن ابروها خواهید شد. 

 

گردآوری : بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------