قوانین طلایی در مورد رنگ کردن مومدت زمان نگهداری رنگ موی مخلوط شده, مدت زمان رنگ مو, قانون رنگ مو

قانون رنگ مو

 

نکات مهم برای رنگ کردن مو

تقریبا ۶۰ درصد خانمها موهای‌شان را رنگ می‌كنند. آیا شما هم دوست دارید رنگ روی موهای‌تان ثبات و شفافیت داشته باشد؟ گاهی به علت نداشتن آگاهی های کافی درباره قانون های رنگ مو به اشتباه رنگ ها را ترکیب کرده و در نهایت با نتیجه بدی روبرو می شویم. این مشکل امکان دارد هم برای اشخاص ابتدایی و هم متخصصین رنگ مو به وجود بیاید. در این مقاله به بررسی قوانین رنگ مو پرداخته شده است.

چند قانون رنگ مو 

رنگ مو را درست انتخاب كنید

در شروع این مسئله را به یاد داشته باشید كه حتما یك آرایشگر، بسیار بهتر از شما عمل رنگ‌آمیزی را انجام می‌دهد ولی قوانین رنگ‌آمیزی یكی است و شما هم به تنهایی می‌توانید این كار را در خانه انجام دهید.

 

مدت زمان نگهداری رنگ موی مخلوط شده, مدت زمان رنگ مو, قانون رنگ مو

رنگ کردن مو

 

باید بدانید كه بعضی از رنگ‌ها دائمی و بعضی‌ها موقتی هستند.

رنگ‌های دائمی، رنگ مو طبیعی پیگمنت‌های مو را کلا عوض می کنند. مدت پایداری این رنگ‌ها دو ماه است. ریشه‌های مو را هم باید هر پنج هفته یك بار، رنگ كرد. برای رنگ‌های دائمی باید از اكسیدان و پودر دكلره استفاده كرد. رنگ‌های موقتی به صورت شامپو ، ژل و كف هستند و احتیاجی به اكسیدان ندارند. این رنگ‌ها بعد از شش تا هشت بار شامپو كردن پاک می شوند.

 

مدت زمان نگهداری رنگ موی مخلوط شده

نگهداری و ذخیره کردن رنگ مو مخلوط شده اشتباه است و رنگ موی مخلوط باید ظرف 1 ساعت استفاده شود.

 

مدت زمان نگهداری رنگ موی مخلوط شده, مدت زمان رنگ مو, قانون رنگ مو

چند قانون رنگ مو

 

رنگ مناسب را انتخاب کنید

رنگ مو را باید براساس رنگ چهره و رنگ اصلی مو انتخاب کنید. به طور مثال اگر موهای شما قهوه‌ای تیره است، هیچ وقت نباید رنگ بلوند خیلی روشن را انتخاب كنید یا چنانچه صورت رنگ پریده‌ای دارید و موهای‌تان خرمایی روشن است، مناسب است از رنگ‌های مسی و گرم استفاده كنید تا صورت‌تان را زیبا نشان دهد.

 

قبل از استفاده از رنگ دستورالعمل داخل جعبه رنگ را بخوانید

۴۸ ساعت پیش از شروع رنگ‌آمیزی، قدری از رنگ را پشت گوش خود بمالید تا اطمینان پیدا کنید نسبت به رنگ حساسیت ندارید. آنگاه دستور داخل قوطی رنگ را به طور كامل بخوانید و عمل كنید. به مدت زمان مكث رنگ روی مو و مقدار اكسیدان مورد احتیاج در دستورالعمل نوشته شده، رنگ آمیزی را انجام دهید و حتما در زمان رنگ آمیزی از دستكش استفاده كنید.

 

مدت زمان نگهداری رنگ موی مخلوط شده, مدت زمان رنگ مو, قانون رنگ مو

قوانین پایه رنگ مو

 

حواستان به موهای سفیدتان باشد

اگر ۵۰ درصد از موهای شما سفید شده است، از رنگ‌های موقتی و فانتزی نمی توانید استفاده كنید. فقط  رنگ‌های دائمی و اصلی، سفیدی موهای شما را می پوشاند.

 

اگر نیاز دارید از یك آرایشگر كمک بگیرید

برای داشتن رنگ مناسب یا برای رسیدن به بعضی از رنگ‌ها مانند اكواژ یا مسی روی موهای تیره، باید از مواد دكلره استفاده كنید. به شما پیشنهاد می‌كنیم این كار را به تنهایی انجام ندهید و حتما از یك آرایشگر كمك بگیرید.

 

فاصله‌ بین رنگ آمیزی ها را در نظر داشته باشید

تفاوتی نمی‌كند، چه یك رنگ دائمی می‌گذارید و چه یك رنگ موقتی، به هر حال میان دفعات رنگ‌آمیزی فاصله زمانی شش هفته تا دو ماه را در نظر داشته باشید. اگر مرتب موهای‌تان را رنگ كنید به این خیال كه رنگ آنها درخشنده‌تر و زیباتر شود، متاسفانه فقط موهای‌تان را از بین می‌برید. اگر موهای شما صدمه دید، تنها دو راه حل دارید: یا صبر كنید تا مو رشد كرده و موهای رنگ شده و صدمه دیده را كوتاه كنید، یا به یك آرایشگر مراجعه کنید تا به شما كمك كند.

 

مدت زمان نگهداری رنگ موی مخلوط شده, مدت زمان رنگ مو, قانون رنگ مو

دانستن اصول اولیه برای انتخاب رنگ مو

 

مراقب رنگ حنا باشید

پیگمنت‌ها و رنگ دانه‌های طبیعی مو، به مو شفافیت می‌دهند و جلوی آسیب های خارجی را می‌گیرند. حنا قدرت پوشش دهی زیادی دارد اما اگر مو صدمه ببیند یا به رنگ مورد دلخواه نرسیدید ، كاری نمی‌توان كرد حتی نمی‌توان روی آن یك رنگ دائمی گذاشت. در این صورت باید نزد یك آرایشگر حرفه‌ای بروید تا با مواد دكوپاژ كه یك دكلره قوی است، رنگ حنا را از روی موهای‌تان پاك كند.

 

محتاط باشید

اگر در گذشته موهای‌تان را دكلره كرده‌اید، روی آن یك رنگ تیره نگذارید زیرا در این صورت دیگر نمی‌توانید رنگ آن را روشن كنید. دكلره دوباره هم موهای‌تان را می‌سوزاند. هیچگاه از مخلوط رنگی كه قبلا درست كرده‌اید برای رنگ‌آمیزی دفعه بعد استفاده نكنید. رنگ‌ها را با هم مخلوط نكنید به جز اینكه از یك خانواده باشند.

 

مواظبت از موهای رنگ شده

اگر موهای‌تان را رنگ می‌كنید، حتما برای مراقبت از آنها و برای دوام رنگ مو از شامپوهای ویژه موهای رنگ شده و ماسك‌های تغذیه كننده استفاده كنید.‌

 

بهترین زمان ماندن رنگ مو روی سر

مدت مکث رنگ مو روی سر معمولا 25 الی 30 دقیقه می باشد و بعد از آن رنگ خنثی می شود ماندن طولانی روی سر به پوست آسیب خواهد زد.

 

کارهایی که ماندگاری رنگ مو را کاهش می‌دهند

- استفاده بیش از حد از دستگاه‌های حرارتی برای موها مثل سشوار، بابلیس و اتوی مو

- استفاده از رنگ موی بی‌کیفیت

- قرار دادن بیش از حد موها در معرض نور مستقیم خورشید

- شست و شوی بیش از اندازه موها

- شست و شوی موها با آب داغ

- استفاده از شامپوها و نرم‌کننده‌های قوی برای موها

- استفاده از بعضی ماسک‌های خانگی برای مو مثل استفاده از سرکه برای رفع مو خوره

 

مدت زمان نگهداری رنگ موی مخلوط شده, مدت زمان رنگ مو, قانون رنگ مو

مدت زمان رنگ مو

 

چند راهکار برای افزایش مدت زمان رنگ مو

بهترین رنگ‌های مو هم مدت زمان ماندگاری معلومی دارند که بعد از پشت سر گذاشتن این زمان کم کم آغاز به تغییر رنگ می‌ کند. ولی شما می‌توانید با رعایت موارد ساده و کمی عمر رنگ مو یا همان مدت زمان رنگ مو روی موهایتان را قدری بیشتر کنید.

 

ما برای شما چند نمونه از کارهایی را که می‌توانید به کمک آن‌ها رنگ موهایتان را ماندگارتر کنید در ادامه این مقاله مشخص کرده‌ایم:

 

- اول این که بعد از رنگ کردن موهایتان در صورت امکان دو الی سه روز از شستن موهایتان با مواد شوینده دوری کنید. تا رنگ مو کاملا روی تار موهایتان ثابت شود.

 

- چنانچه می‌خواهید دوام رنگ مو روی موهایتان را افزایش دهید یکی از راه‌های دیگر این است که از شامپوها و ماسک موهایی که خاصیت تثبیت‌کنندگی رنگ مو را دارند، استفاده کنید.

 

- پیشنهاد دیگر برای افزایش دوام رنگ موهایتان و ثابت ماندن رنگ مو این است که از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید. شامپوهای بدون سولفات هم از پروتئین‌های موثر موهایتان مراقبت می‌کنند و هم به دوام بیشتر رنگ موهایتان کمک می‌کنند.

 

- برای این که عمر رنگ موهایتان را بیشتر کنید از شستن موهایتان با آب داغ جلوگیری کنید. آب داغ هم پروتئین‌های موثر موهایتان را از بین می‌برد و هم سبب عوض شدن رنگ موهایتان می‌شود.

 

- در آخر کار دیگری که به کمک آن می‌توانید دوام رنگ موهایتان را افزایش دهید این است که کمتر از وسایل گرمایشی ویژه مو استفاده کنید. یعنی استفاده‌تان از سشوار، اتوی مو و بابلیس را تا جایی که می‌توانید کمتر کنید.

 

گردآوری: بخش آرایش و زیبایی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------