این علائم بیماری در نوزاد، نباید نادیده گرفته شوندعلائم بیماری در نوزاد,نشانه های بیماری در نوزاد,گریه کردن نوزاد کاهش اشتها می تواند نشانه ای از افسردگی کودکان باشد

 

نشانه های بیماری هایی که در نوزاد که نباید نادیده گرفته شوند
پدر یا مادر به روز بودن، سخت است. بعد از نه ماه هوشیاری مطلق، اکنون با یک چالش جدید مواجه می شوید، مراقب باشید که سلامتیتان بسیار ارزشمند است. البته چشم انداز ماجرا کمی نگران کننده است. خیلی از اقدامات می تواند اشتباه باشد و اگر قبلاً تصور کرده اید که ممکن است در دام این اشتباهات بیفتید، نگران نباشید، زیرا شما تنها نیستید. کلید مبارزه با مشکلات این فصل جدید در زندگیتان و مقابله با بزرگترین ترس شما، صرفاً آماده شدن و داشتن آگاهی است!


در زیر هفت نشانه که می تواند به شما کمک کند تا بیماری فرزندتان را در ابتدا تشخیص دهید، فهرست شده اند:

1- افزایش اندازه سر
همه نوزادان با لکه های کوچک و نرم در سر خود موسوم به fontanell متولد می شوند. این لکه ها نتیجه انقباض نوزاد شما جهت عبور از کانال تولد است. این لکه ها با گذشت زمان از بین می روند، استخوان های کودک شما رشد می کنند و جمجمه آنها شروع به شکل گیری می کند. با این حال، اگر متوجه شدید که fontanell های کودک شما نه تنها در حال محو نیست بلکه در حال افزایش نیز هست، ممکن است نشانه ای از بیماری باشد و بلافاصله او را نزد پزشک ببرید.


2- رشد خالها
اگر شما متوجه یک نقطه نامنظم در بدن کودک خود شدید که در مقایسه با رنگ پوست او متفاوت است، باید این را به عنوان نشانه ای مهم جهت چکاپ پوستی توسط پزشک لحاظ کنید. البته اگر بدن فرزند شما خال دارد، این توصیه را نادیده بگیرید، مگر اینکه شروع به رشد کند.


3- نوسانات رفتار و حالات
آیا کودک شما به طور ناگهانی عجله می کند؟ اشتهای او کاهش یافته است؟ آیا چرخه خواب او به هم خورده و یا مانند همیشه فعال نیست؟ اینها همه نشانه های افسردگی دوران کودکی بوده و دلایل مهمی برای بردن فرزند شما به یک پزشک برای کمک به درمان این بیماری جدی است.

 

نشانه های بیماری در نوزاد,علائم بیماری در نوزاد,گریه کردن نوزادمصرف بیش از حد مایعات می تواند نشانه ای از ابتلا کودک به دیابت باشد

 

4- ریزش مو
ریزش مو در کودکان علت اصلی بیش از ۳٪ از تقاضای بازدید از دفاتر اداری اطفال در ایالات متحده است. دلایل متعددی وجود دارد که یک کودک شروع به از دست دادن مو می کند، چه در مناطق خاصی از سر و چه در ریزش کلی و یکنواخت موها. خبر خوب این است که بیشتر موارد ریزش مو در کودکان به راحتی قابل درمان و معمولاً ناشی از کمبود ویتامین هستند. اگر در فرزندتان علائم ریزش مو را متوجه شده اید، او را به متخصص اطفال راهنمایی کنید تا علت اصلی مشکل را تشخیص دهید.


5- تشنگی مداوم
در حال حاضر لازم است وظایفی مانند آب و مایعات دادن به کودک را که به کودکان کمک می کند به یک موجود قوی و سالم تبدیل شوند، مهم تلقی کنیم. با این حال، مصرف بیش از حد مایع می تواند نشانه ای از امکان ابتلا به دیابت بوده و باید بلافاصله به پزشک مراجعه شود.

 

6- کاهش شنوایی
اگر فرزند شما به صدا کردن شما یا درخواست شما برای انجام یک کار، پاسخی نمی دهد لزوماً به این معنی نیست که سعی میکند شما را نادیده بگیرد. کودک شما ممکن است مشکلات شنوایی داشته باشد. مهم است که فرزندتان را به یک متخصص ENT بسپارید تا شنوایی کودک شما را بهبود بخشد زیرا در غیر این صورت ممکن است در توسعه و پیشرفت زبان آنها مشکلاتی ایجاد شود.


7-خرناس بلند
بین خروپف کودک (که کاملاً بی ضرر است) و صدای بلند آن تفاوت وجود دارد. وجود علائم حالت دوم، می تواند به این معنی باشد که او از یک نوع دشواری تنفس رنج می برد. در چنین مواردی، برای تشخیص و درمان مناسب، پزشک خود را در جریان قرار دهید.


اگر چه ممکن است نظارت مداوم بر وضعیت ذهنی و جسمی فرزندتان و جستجوی علائم هر گونه بیماری مشکل به نظر برسد، اما همیشه بهتر است که در مراحل اولیه، مطمئن باشید که مشکلی پیش نیاید. همانطور که می گویند، پیشگیری بهتر از درمان است!

 

منبع: sorsore.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------