شش ميم در تربيت موفق كودكشش میم در تربیت موفق کودک

نياز رواني بچه‌هاي ما، عبارت است از انتقال اثر شش ميم. اين شش ميم را هر كس در كارنامه گذشته زندگي‌اش دريافت كرده باشد، ميم هفتمش موفقيت است كه خود به خود پديد خواهد آمد: 1- تو محبوبي، 2- تو محترمي، 3- تو مطرحي، 4- تو مهمي، 5- تو مفيدي و 6- تو مي‌فهمي.

اگر ما در رفتار و گفتارمان اين 6 ميم را به فرزندان‌مان انتقال دهيم ميم هفتم "موفقيت" خودبه‌‌خود خواهد آمد؛ يعني باتري رواني انرژي‌‌دهنده فرد شارژ خواهد شد. در آن صورت اين آدم در تحصيل و زندگي و كار و... . موفق خواهد شد.

ضد اين شش ميمي كه گفتيد، آيا چيزهاي ديگري هم هستند كه اگر پدر و مادرها انجامش ندهند، عكس اين نتيجه را بگيرند؟

بله، آرايه 7 «ت» است كه خيلي سخت است. اين 7 «ت» را هر كسي دريافت كرد، «ت» هشتمش تباهي است كه انتظارش را مي‌كشد: 1- تنبيه، 2- توهين، 3- تهديد، 4- تحقير، 5- تبعيض، 6- تنفر و 7- ترس. همه افراد شكست خورده و جامعه ستيزها و...، در كارنامه‌هاي‌خود اين «ت» ها را دارند، يعني تاثير «ت» تحقير با «ت‌» تحسين، زمين تا آسمان است.»

بنابراين اگر تلاش كنيم كه نكات و ويژگي هاي مثبت فرزندانمان را برجسته نموده و آنها را بابت اين ويژگي ها تشويق نماييم به صورت ناخودآگاه و بلكه شايد آگاهانه سعي برآن خواهند داشت تا براي تشويق بيشتر و مورد تاييد قرار گرفتن آن ويژگي ها را در وجود خود افزايش دهند.

اگر ما در رفتار و گفتارمان 6 ميم را "1- تو محبوبي، 2- تو محترمي، 3- تو مطرحي، 4- تو مهمي، 5- تو مفيدي و 6- تو مي‌فهمي" به فرزندانمان انتقال دهيم ميم هفتم "موفقيت" خودبه‌‌خود خواهد آمد.

و حال آنكه در صورت تحقير و تنبيه آنان، خود را به همان صورتي مي پذيرند كه شما آنها را خطاب نموديد و متصور شده ايد. به علاوه اين كه خاصيتي در تنبيه هست كه در تشويق يافت نمي شود و آن ايجاد روحيه مقاومت و لجبازي است . با ايجاد اين حالت در وجودش، زمينه اي را براي عدم پذيرش هرچه راستي و درستي است فراهم مي كنيم .

كافيست كمي فكر كنيد شما بيشتر توسط كساني كه محبت و عشق خود را ابراز مي كنند و در ايفاي آن خساست به خرج نمي دهند جذب مي شويد يا افرادي كه مدام با تحقير شما در جهت لطمه به شخصيتتان فعاليت مي كنند.

منبع:تبیان

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022