8 دلیل برای اینکه چرا باید به خرید دش کمرا فکر کنید ؟دش‌ کمرا, خرید دش‌ کمرا, دلایل خرید دش‌ کمرا

دلایلی برای خرید دش کمرا

 

علت های خرید دش کمرا:

دوربین داشبورد یا دش کمرا، دستگاهی که دقیقاً از نام آن پیداست، دوربینی است که روی داشبورد یا شیشه ی وسیله ی نقلیه شما نصب می شود. ماهیت اصلی یک داشبورد این است که در صورت تصادف به عنوان یک "شاهد خاموش" عمل کند - دش کمرا برای ثبت دقیق تمام جزئیاتی که در جاده اتفاق می افتد طراحی شده است.

دوربین داشبورد یا دش کمرا چیست؟

دش کمرا یا دوربین داشبورد، در چند سال گذشته عمدتاً به دلیل مزایای بی شمار آن محبوبیت زیادی پیدا کرده است. به عبارت ساده، این یک نوع دوربین است که روی داشبورد یا شیشه ی جلوی ماشین شما نصب می شود و برای ضبط صداها و تصاویر در حین رانندگی طراحی شده است.

 

هدف از دش کمرا ثبت دقیق تمام جزئیاتی است که هم در جاده و هم در داخل خودرو اتفاق می افتد و می توان از آن برای اهداف مختلفی استفاده کرد.

 

دش کمرا در حال حاضر، این دوربین ها به طور گسترده در سراسر جهان توسط رانندگان عادی، مربیان رانندگی، رانندگان تاکسی و اتوبوس، افسران پلیس و غیره استفاده می شود. یکی از عملکردهای مهم این دوربین های مقرون به صرفه و غنی این واقعیت است که می توان آنها را به راحتی با فناوری های مختلف روی برد مانند ضبط کننده ها و دستگاه های GPS همراه کرد.

 

8 دلیل برای اینکه چرا باید به خرید دش کمرا فکر کنید ؟

با توجه به آنچه گفته شد، در اینجا بینش عمیق تری در مورد برخی از برجسته ترین دلایلی وجود دارد که چرا باید دوربین داشبورد (دش کمرا) را بخرید و آن را در وسیله نقلیه خود نصب کنید:

 

1. شما شواهد دست اولی از تصادف خودرو دارید

یکی از دلایل اصلی که میلیون ها راننده خودرو تصمیم گرفته اند زمان و پول خود را روی دش کمرا سرمایه گذاری کنند، همین مورد است. به عبارت ساده، دوربین به محض روشن کردن موتور خودرو شروع به ضبط می کند و در صورت تصادف، در زمان واقعی، بسیار کارآمد خواهد بود.

 

آشنایی با خرید دش‌ کمرا, دلیل هایی برای خرید دش‌ کمرا, دش‌ کمرا چیست

دش کمرا تمام وقایع تصادف را ضبط می کند

 

اگر تصادف اتومبیل رخ داد و وسیله نقلیه شما درگیر شد، می توانید ثابت کنید که تقصیر شما نبوده و در صورت محاکمه دادگاه می توانید نوار ویدئویی را به عنوان مدرک ارسال کنید. به این ترتیب، طرف مقابل، مسئول تصادف خواهد بود و موظف به پرداخت هزینه تعمیرات خودروی شما خواهد بود - بدون شواهد ویدیویی، راننده دیگر ممکن است ادعا کند که تقصیر کاملاً از شما بوده است، زیرا اغلب اتفاق می افتد که رانندگان مقصر تمایل دارند که تقصیر را به گردن قربانیان بیندازند.

 

دش کمرا قوی ترین و کارآمدترین مدرکی است که برای دفاع از خود در صورت تصادف اتومبیل دارید. در نهایت، بهتر است یکی را داشته باشید و در امنیت باقی بمانید، زیرا می تواند در طولانی مدت به شما در صرفه جویی در زمان، هزینه و دردسر زیادی کمک کند.

 

2. داش کم راه حل عالی برای رانندگان بی انضباط است

یکی دیگر از دلایل مهمی که باید به خرید دوربین داشبورد فکر کنید این است که به شما کمک می کند تا رانندگان بی انضباط را گزارش دهید. هر راننده ای، در طول «حرفه رانندگی» خود، حداقل یک بار برخورد بدی با راننده ی بد را داشته است.

 

این رانندگان بی پروا و غیرمسئول نه تنها بسیار آزاردهنده هستند، بلکه ممکن است جان سایر رانندگان و مسافران بی گناه را به خطر بیندازند. با این حال، گزارش رفتار بد یک راننده بی انضباط می تواند یک کار دلهره آور باشد، زیرا این اغلب نیاز به اثبات دارد – اگر شاهد عینی برای شهادت از طرف شما نداشته باشید، معمولاً پرونده آنطور که می خواهید پیش نمی رود.

 

نکته هایی برای استفاده از دش کمرا, درباره ی دش کمرا, آشنایی با دوربین های دش کمرا

دش کمرا باعث می شود، خودروهای دیگر به خودروی شما آسیب نرسانند

 

اینجاست که دوربین داشبورد وارد عمل می شود و اثبات نهایی را در برابر رانندگان بد ارائه می کند. با این حال، دش کمرا (دوربین داشبورد) در واقع می تواند برای گزارش انواع رانندگانی که در هنگام ترافیک، بد رانندگی می کنند . دیگران را اذیت می کنند، استفاده شود. می توانید از آن برای رانندگان مست یا رانندگان بی احتیاطی که پیامک می دهند و رانندگی می کنند استفاده کنید، می توانید از آن برای گزارش تصادفات خشم جاده ای و مواردی از این دست استفاده کنید.

 

اغلب اتفاق می افتد که حتی اگر شما یک راننده خوب، با تجربه و حرفه ای باشید که همیشه به قوانین (اعم از قوانین مکتوب رانندگی و نانوشته های مرتبط با عقل سلیم) پایبند باشید، شخص دیگری بی احترامی و بی مسئولیتی می آید. این افراد می توانند در یک چشم به هم زدن تصادف بزرگی ایجاد کنند و دش کمرا تک تک جزئیاتی که در جاده اتفاق می افتد را ثبت می کند.

 

3. دش کمرا برای مربیان رانندگی و والدین نگران عالی است

آیا نگران این هستید که فرزندتان با وجود اینکه بارها او را از این کار منع کرده اید، ماشین شما را رانندگی کند؟ آیا شما صاحب یک شرکت تاکسیرانی هستید و مشکوک هستید که رانندگان شما ممکن است چندین مایل اضافی را به نفع شخصی خود استفاده کنند، یا شاید شرکتی از هر نوعی دارید و می خواهید مصرف سوخت را محدود کنید، با این حال مایل های اضافی بدون هیچ دلیل آشکاری اضافه می شود؟ اگر اینطور است، دش کمرا مطمئنا بهترین راه حل برای شماست.

 

از سوی دیگر، خرید دوربین داشبورد نیز عالی است اگر دائماً اتومبیل خود را به دوستان یا اقوام خود قرض دهید، یا می خواهید ببینید هر زمان که وسیله نقلیه خود را در مکانیک رها می کنید چه اتفاقی می افتد. ماشین شما ممکن است یکی از با ارزش ترین دارایی های شما باشد، و کاملا طبیعی است که نگران آن و سالم بودن آن باشید.

 

اکثر دوربین های داشبورد مدرن با دستگاه های GPS تعبیه شده در آن ها عرضه می شوند، بنابراین علاوه بر ضبط تک تک جزئیاتی که هم در داخل خودرو و هم در خارج از آن اتفاق می افتد، دش کمرا سرعت رانندگی و همچنین سرعت های مختلف را در مسیرهای مختلف خیابان ها نیز ثبت می کند.

 

4. شما می توانید از تقلب جلوگیری کنید

کلاهبرداری از بیمه یکی از رایج ترین مشکلات قرن بیست و یکم است که صحبت از وسایل نقلیه و ترافیک می شود. این کلاهبرداری نه تنها شرکت های بیمه را در مقیاس وسیع تحت تأثیر قرار می دهد، بلکه در واقع عوارض خود را بر رانندگان اتومبیل (صادقان!) نیز وارد می کند.

 

به بیان ساده، برخی از رانندگان عمداً برای اینکه تقصیر را به گردن طرف مقابل بیندازند، تصادف می کنند تا از قربانی اخاذی کنند. این یک روش کلاهبرداری است که امروزه به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد، جایی که کسانی که مرتکب آن می شوند معمولاً به دنبال رانندگان خودروهای مدل بالا برای اخاذی هستند.

 

این افراد علاوه بر اخاذی از قربانی ادعایی که معمولاً بی گناه است اما راهی برای اثبات آن وجود ندارد، جراحات جعلی را نیز برای دریافت پول بیمه از شرکت های بیمه خود انجام می دهند. به عبارت ساده، کسانی که مرتکب کلاهبرداری می شوند ادعا می کنند که در اثر ضربه دچار آسیب شده اند و معمولاً ادعا می کنند که از کمردرد نیز رنج می برند.

 

برای این افراد درخواست بستری شدن در بیمارستان و حتی پرداخت غرامت برای پوشش هزینه و «درد» غیر معمول نیست. این معمولاً یک درد خیالی است که نشان دادن آن در اشعه ایکس بسیار سخت است، بنابراین کلاهبرداران به سادگی از این روش سوء استفاده می کنند و باعث کلاهبرداری بیمه می شوند.

 

دوربین داشبورد می تواند حداقل از یکی از این دو موقعیت ناخوشایند جلوگیری کند. با نصب دقیق دوربین بر روی داشبورد و یا شیشه ی جلوی خودرو و ثبت تمام رویدادها، می توانید از اخاذی غیرقانونی کلاهبرداران برای کاری که حتی انجام نداده اید، جلوگیری کنید.

 

اجازه ندهید کلاهبرداران از شما سوء استفاده کنند! پول خود را در خرید دوربینی سرمایه گذاری کنید که شما را در امنیت نگه می دارد، به جای اینکه بخواهید، پول خود را به این کلاهبرداران پرداخت کنید تا از محاکمه یا تماس با پلیس برای حل مسائل جلوگیری کنید.

 

5. می توانید کل سفر جاده ای خود را ضبط کنید

اگر به سفرهای جاده ای علاقه دارید و همیشه با عزیزان خود در سفرهای گاه به گاه می روید، این دلیل بسیار مهم است. آیا می خواهید سفر جاده ای خود را به سفری فراموش نشدنی تبدیل کنید که هر زمان که نوستالژی شروع شد، بارها و بارها بتوانید آن را ببینید؟

 

اگر چنین است، پس مطمئناً خرید و سرمایه گذاری روی یک دش کمرا عالی است که به شما کمک می کند سفر جاده ای خود را به یک تجربه عالی و خاطره ای تبدیل کنید که در طول سال ها آن را نگه دارید و تماشا کنید.

 

راهنمای خرید دش‌ کمرا, دلیل های خرید دش‌ کمرا, کاربردهای دش‌ کمرا در خودرو

با ضبط مسیر سفر با دش کمرا از سفر خود لذت ببرید

 

اگر فردی خلاق هستید، پس می توانید به راحتی سفر خود را به ماجراجویی شخصی خود تبدیل کنید - تنها چیزی که نیاز دارید مهارت و خلاقیت و یک دوربین داشبورد با کیفیت بالا است که در مواقعی که بیشتر به آن نیاز دارید شما را ناامید نکند. وسایل خود را بسته بندی کنید، دوربین خود را نصب کنید و آماده ی سفر شوید!

 

6. دش کمرا دارای ویژگی ها و عملکردهای مفید فراوانی هستند

اگر ببینید دوربین های داشبورد در طول سال ها چقدر پیشرفت کرده اند، شگفت زده خواهید شد. در حال حاضر، این دوربین های باکیفیت دارای ویژگی های مفید فراوانی هستند که می توانند در سطوح مختلف برای شما مفید باشند.

 

به عنوان مثال، اکثر این دوربین ها با اعلان های صوتی همراه با به روزرسانی های وضعیت گفتاری ارائه می شوند – به این ترتیب، شما همیشه از روند ضبط به روز می مانید و در صورت بروز هر گونه مشکلی در دوربین یا مشکلی در زمان واقعی در کارت ذخیره سازی (حافظه) به شما اطلاع داده می شود.

 

همانطور که در بالا ذکر شد، اکثر داش کمر‌ها دارای یک دستگاه GPS تعبیه شده در آن ها هستند و به شما کمک می کنند سرعت و موقعیت مکانی خود را ردیابی کنید. علاوه بر این، این دوربین ها به شما کمک می کنند مقصد خود را در یک فایل گزارش ثبت کنید و سفر خود را به روشی سریع، کارآمد و بدون دردسر مدیریت کنید.

 

دوربین ها دارای ویژگی مصرف کم باتری نیز هستند و همانطور که از نام آن پیداست، این عملکرد خاص به گونه ای طراحی شده است که دوربین داشبورد تا حد امکان باتری کمتری مصرف کند. این ویژگی مخصوصاً زمانی مفید است که دوربین داشبورد شما انرژی خود را از باتری ماشین شما نمی گیرد و منحصراً به باتری های خارجی متکی است، زیرا طول عمر آنها را افزایش می دهد.

 

اکثر دوربین ها همچنین دارای یک صفحه نمایش LCD با تکنولوژی بالا هستند که یک فناوری لمسی نیز در آنها تعبیه شده است. این دوربین ها با یک منوی ناوبری کاربرپسند، جامع و ساده، اکنون به شما این امکان را می دهند که کنترل کاملی بر سفر جاده ای و تجربه ضبط سفر جاده ای خود را داشته باشید.

 

دلایل خرید دش‌ کمرا, آشنایی با خرید دش‌ کمرا, دلیل هایی برای خرید دش‌ کمرا

از راه دور می توان حافظه ی دش کمرا را داخل لپ تاپ ذخیره کرد

 

7. شما می توانید به طور موثر از حوادث پارکینگ جلوگیری کنید

پارک کردن می تواند یک کابوس باشد، به خصوص برای رانندگان مبتدی که تمایل دارند به طور تصادفی اتومبیل های دیگری را که در تلاش برای پارک کردن ماشین خود هستند خراش دهند. آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که ماشین خود در هنگام پارک کردن سالم بوده و بعد از آن خراشیده شده و یا آسیب جدی دیده باشد. آیا از اینکه همسایه تان ماشین شما را هنگام خروج ماشین خود از پارکینگ خش می اندازند، خسته شده اید؟

 

همچنین، یک دوربین داشبورد که به خوبی نصب شده است می تواند خرابکارانی را که می خواهند وارد ماشین شما شوند، به ویژه اگر در مکان های عمومی یا در مناطقی که نور ضعیفی دارند، بدون مراقبت رها کنید. یکی از بزرگترین مزایای دوربین های داشبورد این است که اکثر آنها را می توان تنظیم کرد تا در تمام طول شب روشن بمانند، بدون اینکه مجبور باشید موتور ماشین خود را روشن بگذارید.

 

علاوه بر این، داش کمرها را می توان از راه دور از حریم خصوصی خانه تان به کار انداخت و می توانید تمام اطلاعات آن را از راه دور به لپ تاپ، رایانه، تبلت یا تلفن هوشمند خود ارسال کنید. این دوربین ها به ویژه طراحی شده اند تا به صاحبان خودرو در شب آرامش لازم را بدهند، زیرا می دانند خودروهایشان در پارکینگ سالم است!

 

8. ممکن است از آنچه یک دش کمرا (دوربین داشبورد) می تواند ثبت کند شگفت زده شوید!

هرگز قدرت دش کمراها را دست کم نگیرید! اگر به ویدئوهای آنلاین تصادفات رانندگی و پدیده های غیرمنتظره نگاهی بیندازید، می بینید که اکثر آنها به طور تصادفی توسط دوربین گرفته شده اند و تعداد بسیار کمی از آنها واقعاً عمدا ضبط شده اند. به عبارت دیگر، دوربین داشبورد می‌تواند به شما کمک کند چیزهایی را ثبت کنید که اصلاً انتظار ندارید.

 

علاوه بر این واقعیت که داش کمر‌ها از نظر ایمنی و قانونی یک سرمایه گذاری عالی هستند، این دوربین ها در واقع می توانند به شما کمک کنند تا برخی از رویدادهای فراموش نشدنی را نیز ثبت کنید. به عنوان مثال، دوربین داشبورد یک راننده خودروی روسی، شهاب سنگی را که بر فراز روسیه پرواز کرد را ثبت کرد. و در نهایت این کلیپ ده ها میلیون بازدیدکننده در یوتیوب داشت، 

 

وقایع غیرمنتظره ی بی شماری در دش کمراها ثبت شده است، از تصادفات با خودروهای دیگر گرفته تا فعالیت های ماوراء الطبیعه و حیواناتی که در وسط جاده غافلگیر شده اند. دوربین نصب شده روی داشبورد را می توان به روش های بی شماری استفاده کرد!

 

سخن آخر :

به طور خلاصه، دوربین داشبورد یک سرمایه گذاری عالی است، به خصوص که بسیار مقرون به صرفه است و طراحی بسیار ساده ای دارد که معمولاً از یک میکروفون و یک دوربین دیجیتال با لنز ثابت تشکیل شده است. این دوربین های ساده را می توان در عرض چند ثانیه روی داشبورد یا شیشه ی جلوی خودروی شما نصب کرد.

 

شما طیف وسیعی از دوربین های داشبورد را برای انتخاب دارید، از دوربین های ارزان قیمتی که فقط چند ده دلار قیمت دارند تا دوربین های پیشرفته که دارای نمایشگر رنگی، تاریخ و ساعت و داده ها، دو لنز و همچنین دارای نمایشگر رنگی هستند. انتخاب کاملاً با شماست، بسته به بودجه، نیازها و ترجیحات شما دارد.

 

گردآوری : بخش خودرو بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب مجله خودرو(دنیای خودرو، بازار خودرو، اصول تعمیر و نگه داری خودرو و ...)

    سایر مطالب مجله خودرو

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------