نحوه تشخیص ماشین اتاق تعویضنحوه تشخیص ماشین اتاق تعویض, روش های تشخیص ماشین اتاق تعویض, نکاتی برای تشخیص ماشین اتاق تعویض

نحوه تشخیص ماشین اتاق تعویض چیست ؟

 

روش های تشخیص ماشین با اتاق تعویض

هنگام خرید اتومبیل باید دقت لازم را انجام بدهید که آیا اتومبیل آسیب دیده نباشد و اتاق آن تعویض نشده باشد، زیرا در این صورت با مشکلاتی مواجه خواهید شد. در ادامه شما را با نحوه تشخیص ماشین اتاق تعویض و ایرادات آن آشنا می کنیم.

علل تعویض اتاق خودرو

عمده ترین علتی که منجر بر تعویض اتاق خودرو می شود یک تصادف شدید است. در آن تصادف حدود 50 درصد ماشین آسیب ببیند و حتی تصادفی که منجر به تغییر شکل قسمت های اصلی اتاق و شاسی خودرو می شود و دیگر قابل بازسازی نیست. کارشناس و فنی تشخیص می دهد که باید اتاق خودرو تعویض شود یا خیر؛ زیرا تعمیر این آسیب دیدگی منطقی نیست و بعد از بازسازی، تاثیرات منفی را در راندمان خودرو و کیفیت سواری آن نشان خواهد داد.

 

باید گفت خودرویی که در اثر یک تصادف شدید دفرمه شده است در صورت تعمیر و بازسازی دیگر هیچگاه کیفیت سواری اولیه را نخواهد داشت.

 

نحوه ی تشخیص خودرو اتاق تعویض, روش تشخیص خودرو اتاق تعویض, طرز تشخیص خودرو اتاق تعویض

علت تعویض اتاق ماشین

 

نحوه تشخیص ماشین اتاق تعویض:

بررسی شماره شاسی خودرو

شماره شناسایی خودرو یا همان VIN در حقیقت مانند شماره شناسنامه، اثر انگشت یا کد ملی برای افراد است که روی بدنه خودرو حک می شود و با استفاده از این کد که ترکیبی از کدهای مختلف است می توان اطلاعاتی زیادی در مورد خودروی مورد نظر به دست آورد.

 

بررسی شماره شاسی خودرو، تخصصی است که باید توسط کارشناس مربوطه ی (کارشناسان مستقر در تعویض پلاک) بررسی شود و صحت آن تایید شود.

 

تشخیص رنگ خودرو، و این کار به چه صورت است ؟

کارشناسی و بررسی کامل اتاق و شاسی های خودرو مختصری در مورد تعریف تشخیص رنگ خودرو ارائه می کند از لحاظ : ضرب خوردگی ، رنگ شدگی ، تعویض قطعات ، پوسیدگی ، آتش سوزی ، آفتاب سوختگی ، اسید پاشی و … همچنین بررسی اصالت اتاق خودرو و برش های عرضی و طولی و اِل شکل می باشد. در برخی موارد با یک نگاه می توان تشخیص داد که رنگ خودرو، رنگ غیر فابریک خودرو می باشد و بافت رنگ از کیفیت پایینی برخوردار است. اما اگر نتوانستید آن را تشخیص بدهید حتما خودرو را به یک نقاش حرفه ای خودرو نشان بدهید.

 

یکی از روش هایی که می توانید تشخیص بدهید که رنگ خودرو فابریک است و یا نه خودرو رنگ شده است، استفاده از آهنربا است که در مقاله  نحوه تشخیص رنگ با آهنربا درباره آن توضیح داده شده است.

دقت کنید این ملاک اصلی برای تشخیص اتاق تعویضی خودرو نمی باشد، زیرا می توانند اتاق خودرو را رنگ شده از کارخانه خریداری کنند.

 

شاسی و سینی خودرو را بررسی کنید.

موم هایی که در محل اتصال سینی و شاسی قرار گرفته اند. هم از داخل چرخ و هم از داخل موتور. اتاق ماشین روی شاسی و لاستیک اتاق نصب می شود. پس وضعیت شاسی، لاستیک های اتاق و پیچ هایی که در این نواحی به کار رفته اند هم به خوبی بررسی کنید. به پیچ های نصب اتاق خودرو نگاهی داشته باشید و ببینید همه چیز طبیعی، تمیز و مرتب به نظر می رسد یا خیر؟

 

اگر شاسی خودرویی صدمه ببیند، خط ‌‌و خش و خراش هایی در سراسر آن وجود خواهد داشت. اینجاست که نیاز به رنگ کردن شاسی برای پوشاندن عیب ها به وجود می آید. اما این رنگ ماجرا را لو می دهد و مشخص می کند که خودرویی که مقابلتان است، ماشین اتاق تعویض است.

 

هنگامی که اتاق خودرو تعویض می شود، وضعیت لاستیک، اتاق و پیچ ها نشان می دهند که با قطعاتی فابریک روبه رو نیستید. البته پوشاندن و تعویض پیچ های اتاق و سمباده زدن و رنگ کاری برای اینکه این بخش ها نو و سالم به نظر برسد، تشخیص ماشین اتاق تعویض را تا حد زیادی دشوار می کند.

 

دقت کنید اگر قسمت هایی از خودرو تعویض شده است و یا آسیب دیده است اما فروشنده چیزی نگفته است باید شک کنید زیرا امکان تعویض اتاق اتومبیل وجود دارد. به عنوان مثال گلکیر و یا کاپوت خودرو تعویض و یا رنگ شده بود.

 

قبل از خرید خودرو حتما آن را نزد یک کارشناسی خودرو ببرید که تشخیص بدهد. اتاق ماشین تعویض و یا دو تکه نشده باشد. از لحاظ سالم بودن سینی و شاسی و چهارچوب و اسکلت بندی مطمئن شوید.

 

قطعات خودرو تعویض نشده باشد و یا از قطعات استوک استفاده نشده باشد.

 

راههای تشخیص ماشین اتاق تعویض, علت تعویض اتاق ماشین, نکاتی برای خرید اتومبیل

عیوب تعویض اتاق خودرو

 

عیب ها و ایرادات خودروی اتاق تعویض

• یکی از ایراداتی که در خرید و فروش خودرو، برای بسیاری از خریداران سوال است، خودروی اتاق تعویض است. البته خریداران خودرو حق دارند که در این مورد استرس داشته باشند. زیرا در صورت خرید خودرو اتاق تعویض به دردسر می افتند.

 

• از دید کارشناسان، خودروهایی که اتاقشان تعویض شده است دیگر مانند اول که از کارخانه خارج شده اند برنمی گردند. زیرا اتومبیلی که دوباره دمونتاژ می شود ممکن است ایراداتی داشته باشند که دیگر رفع نشوند.

 

• ایرادات خودروهای اتاق تعویضی بیشتر در نحوه ی مونتاژ مجدد، استفاده از قطعات فرسوده و استوک ، عدم همخوانی کیلومتر کارکرد ثبت شده در پشت آمپر با واقعیت موتور، سروصدای ناشی داخل کابین و… باشد.

 

• امکان دارد قطعات و لوازمی از خودروی قبلی را بر روی اتاق جدید مونتاژ کنند که معیوب بوده اند. به عنوان مثال در نظر بگیرید اگر اکسل خودروی قبلی ضربه خورده بوده و اکنون بر روی اتاق جدید مونتاژ کرده اند؛ تمام این موارد باید به درستی مورد کارشناسی قرار بگیرند.

 

• خودرویی که اتاقش تعویض شده باشد شامل یک افت قیمت می گردد.

 

• زمانی که متوجه تعویضی بودن اتاق خودرو شدید، دقت کنید که از راه قانونی اتاق تعویض شده باشد و غیر قانونی نباشد.

 

گردآوری: بخش خودرو بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------