راهنمای خرید روکش فرمان خودروراهنمای خرید روکش فرمان خودرو, روکش فرمان خودرو, خرید روکش فرمان خودرو

راهنمای خرید روکش فرمان خودرو

 

نکاتی برای خرید روکش فرمان خودرو:

اگر قصد خرید روکش فرمان را دارید، پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید. در ادامه این مقاله بیتوته شما را با انواع جنس های روکش فرمان و راهنمای خرید روکش فرمان خودرو آشنا می کنیم.

اگر به دنبال بهترین مواد برای روکش فرمان هستید، به جای درستی آمده اید. در این مقاله به 10 ماده مختلف می پردازیم که برای گرم نگه داشتن دستان شما در حین رانندگی مناسب هستند.

 

ما همچنین نکاتی را در مورد نحوه انتخاب مواد مناسب برای نیازهای شما ارائه خواهیم داد. بنابراین، چه به دنبال یک روکش چرمی مجلل باشید یا یک روکش پوست گوسفند گرم و تیره، ما شما را راهنمایی می کنیم !

 

10 ماده (جنس) برتر برای روکش فرمان:

قبل از اینکه به نکاتی در مورد نحوه انتخاب مواد مناسب برای روکش فرمان بپردازیم، اجازه دهید ابتدا در مورد انواع مختلف مواد برای پوشش فرمان صحبت کنیم.

 

1. چرم اصل

این یکی از پرکاربردترین مواد برای روکش فرمان است. چرم یک ماده لوکس است که چسبندگی عالی و احساس راحتی را ارائه می دهد. همچنین بسیار بادوام است و با مراقبت مناسب می تواند سال ها دوام بیاورد.

 

چرم اصل نیز یکی از گزینه های گران قیمت در لیست ما است. اگر به دنبال یک روکش فرمان لوکس و راحت هستید، چرم طبیعی گزینه بسیار خوبی است. با این حال، توجه به این نکته مهم است که چرم بهترین ماده برای راحتی در هر شرایط آب و هوایی نیست.

 

2. چرم مصنوعی

این چرم مصنوعی است که از PVC یا پلی اورتان ساخته شده است. آنها اغلب مقرون به صرفه تر از چرم اصل هستند و ظاهر و احساسی مشابه دارند. همچنین در برابر آب و لکه مقاوم تر است و ظاهری شبیه چرم واقعی دارد اما مقرون به صرفه تر و مراقبت از آن آسان تر است.

 

اگر به دنبال گزینه ای مقرون به صرفه هستید که همچنان ظاهر و احساسی لوکس را ارائه دهد، چرم مصنوعی یک انتخاب عالی است. چرم مصنوعی نیز نسبت به چرم واقعی در برابر آب و لکه مقاوم تر است. با این حال، به اندازه چرم واقعی بادوام نیست و در هوای گرم نیز می تواند احساس چسبندگی داشته باشد.

 

3. جیر

جیر نوعی چرم است که برای ایجاد سطحی مخملی برس روی آن ساییده شده است. بسیار نرم و راحت است اما به اندازه سایر انواع چرم مقاوم نیست. جیر همچنین بهترین انتخاب برای راحتی در هر شرایط آب و هوایی نیست زیرا در برابر آب یا لکه مقاوم نیست.

 

چرم جیر نیز می تواند کثیفی و گرد و غبار زیادی را به خود جذب کند. اگر به دنبال یک روکش فرمان نرم و راحت هستید، جیر گزینه بسیار خوبی است. با این حال، توجه به این نکته مهم است که بادوام ترین گزینه است و برای همه شرایط آب و هوایی ایده آل نیست.

 

4. نوبوک

نوبوک نوعی چرم است که برای ایجاد سطحی مخملی، سمباده یا صاف شده است. این نوع مواد از پوست گاو با دانه بالا تهیه می شود. شباهت زیادی به جیر دارد اما دوام بیشتری دارد و در برابر آب مقاوم است. Nubuck همچنین انتخاب خوبی برای راحتی در هر شرایط آب و هوایی است زیرا در برابر آب و لکه مقاوم است.

 

اگر به دنبال روکش فرمان نرم، راحت و بادوام هستید، چرم Nubuck یک انتخاب عالی است. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که نوبوک می تواند کثیفی و گرد و غبار زیادی را جذب کند.

 

5. چرم آنیلین

این یک نوع چرم است که در خمره ی رنگ، رنگ شده است. چرم آنیلین بسیار نرم و راحت است اما به اندازه سایر انواع چرم مقاوم نیست. همچنین بهترین انتخاب برای راحتی در تمام آب و هوا نیست زیرا در برابر آب یا لکه مقاوم نیست.

 

چرم آنیلین در برابر نور خورشید مقاوم نیست و به مرور زمان محو می شود. اگر به دنبال روکش فرمان نرم و راحت هستید، چرم آنیلین یک انتخاب عالی است.

 

6. چرم بالا دانه

این با کیفیت ترین نوع چرم است که می توانید تهیه کنید. چرم بالا دانه از بیرونی ترین لایه پوست ساخته شده و بسیار محکم و بادوام است. همچنین در برابر آب و لکه مقاوم است. با این حال، چرم با دانه بالا یکی از گران ترین نوع چرم است.

 

معمولاً در صندلی های خودرو از چرم درجه یک استفاده می شود نه روی فرمان. اگر به دنبال روکش فرمان بادوام و مقاوم در برابر آب هستید، چرم درجه یک انتخاب عالی است.

 

7. چرم کامل

این دومین چرم با کیفیتی است که می توانید تهیه کنید. چرم دانه دار کامل از درونی ترین لایه پوست ساخته شده و بسیار محکم و بادوام است. همچنین در برابر آب و لکه مقاوم است. با این حال، چرم دانه دار کامل گران تر از چرم بالا دانه است.

 

بهترین جنس روکش فرمان, بهترین مواد برای روکش فرمان, آشنایی با انواع جنس های روکش فرمان

بهترین جنس برای خرید روکش فرمان

 

8. چرم چسبیده یا پیوند شده

این نوعی چرم است که از تکه های چرمی که به هم چسبانده شده اند ساخته می شود. چرم چسبیده به اندازه سایر انواع چرم قوی و بادوام نیست. همچنین در برابر آب و لکه مقاوم نیست. با این حال، چرم پیوندی مقرون به صرفه ترین نوع چرم است.

 

اگر بودجه کمی دارید و می خواهید یک روکش فرمان چرمی داشته باشید، به سراغ چرم چسبان بروید.

 

9. وینیل

وینیل نوعی پلاستیک است که از پی وی سی ساخته شده است. وینیل بسیار بادوام و مقاوم در برابر آب و لکه است. وقتی از وینیل در روکش فرمان استفاده می شود، معمولاً با مواد دیگری مانند پارچه یا چرم ترکیب می شود.

 

اگر به دنبال روکش فرمان بادوام و مقاوم در برابر آب هستید، وینیل یک انتخاب عالی است. با این حال، توجه به این نکته مهم است که وینیل به اندازه چرم راحت و مجلل نیست.

 

وینیل بهترین ماده برای کسانی است که می خواهند روکش فرمان مقرون به صرفه داشته باشند که بادوام و مقاوم در برابر آب باشد.

 

10. پوست گوسفند

پوست گوسفند نوعی پشم است که از گوسفند کنده می شود. پوست گوسفند بسیار نرم و راحت است اما به اندازه سایر انواع پشم مقاوم نیست. همچنین پوست گوسفند بهترین انتخاب برای راحتی در هر شرایط آب و هوایی نیست زیرا در برابر آب یا لکه مقاوم نیست.

 

قبل از خرید به چه نکاتی توجه کنیم ؟

اکنون که در مورد انواع مختلف مواد برای فرمان ها می دانیم، بیایید قبل از تصمیم گیری در مورد انتخاب فرمان مانند مواد، تناسب، چسبندگی، قیمت، دوام، راحتی، ظاهر و احساس در تمام آب و هوا (در تمام فصل ها) به چه مواردی توجه کنیم.

 

قطر روکش فرمان

این مهمترین ویژگی است. اگر کوچکتر بخرید، نمی توانید آن را روی فرمان بکشید. می توانید امتحان کنید، اما احتمالاً یا به روکش آسیب می رسانید یا برای کشیدن آن روی فرمان انگشتانتان بسیار درد می گیرند.

 

هنگام رانندگی یک روکش فرمان بزرگتر ممکن است روی فرمان بلغزد. این به این معنی است که پوشش حرکت می کند در حالی که فرمان حرکت نمی کند. نیازی به گفتن نیست که چقدر خطرناک است.

 

بهترین راه برای جلوگیری از اشتباه این است که با متر قطر فرمان خود را اندازه بگیرید و ببینید قطر فرمان شما چقدر است.

 

روکش ها اندازه های استانداردی دارند، بنابراین فقط اندازه را یادداشت کنید و به دنبال پوششی بگردید که با آن مطابقت دارد.

 

این را نیز بدانید که عمدتاً به دلیل مشکل لغزش هنگام چرخاندن فرمان روکش ها برای چسباندن محکم ساخته شده اند.

 

روکش فرمان خودرو, خرید روکش فرمان خودرو, بهترین جنس روکش فرمان

قبل از خرید روکش فرمان قطر آن را اندازه بگیرید

 

بهترین روکش فرمان برای گرفتن

وقتی نوبت به چسبندگی خوب برای فرمان می رسد، روکش فرمان چرمی یا وینیل چیزی است که باید به آن بپردازید. اعطا شده! برخی از افراد کف دستشان عرق کرده و ممکن است در هنگام رانندگی طولانی مدت دچار مشکل شوند.

 

این یک واقعیت غیرقابل انکار است که گرفتن فرمان باید یکی از دغدغه های اصلی شما در هنگام خرید روکش فرمان باشد. جدا از شخصی سازی فضای داخلی خودرو، باید از تجربه رانندگی ایمن لذت ببرید. چیزی که مطمئناً باید از آن اجتناب کنید، لغزنده بودن روکش فرمان است. به زبان ساده، خطرناک است!

 

در حالت ایده آل، شما می خواهید به دنبال روکش فرمان با دوخت، برجسته یا طرح کانتور باشید که به نگه داشتن دست ها روی فرمان کمک می کند.

 

بهترین روکش فرمان برای راحتی در تمام آب و هوا (در تمام فصول) :

بهترین روکش فرمان برای شرایط آب و هوایی، پوششی است که از پوست گوسفند ساخته شده باشد. این به این دلیل است که پوست گوسفند دارای توانایی طبیعی برای تنظیم دمای بدن است. در زمستان شما را گرم و در تابستان خنک نگه می دارد.

 

با این حال، به خاطر داشته باشید که پوست گوسفند به اندازه مواد دیگر بادوام نیست و نیاز به تعویض بیشتر دارد. علاوه بر این، برای افرادی که کف دست هایشان عرق کرده است، بهترین انتخاب نیست.

 

بهترین روکش فرمان برای دوام :

اگر به دنبال روکش فرمانی هستید که بادوام باشد، بهترین انتخاب شما پوششی است که از وینیل یا چرم ساخته شده باشد. این مواد سخت هستند و می توانند سایش و پارگی زیادی را تحمل کنند.

 

با این حال، به خاطر داشته باشید که چرم و وینیل به راحتی مواد دیگر نیستند. آنها همچنین می توانند لغزنده باشند که می تواند خطرناک باشد.

 

بهترین روکش فرمان نسبت به قیمت :

اگر به دنبال روکش فرمانی هستید که مقرون به صرفه باشد، بهترین انتخاب شما پوششی است که از چرم پیوند شده باشد. چرم چسبیده از تکه های چرم که به هم چسبانده شده اند ساخته می شود.

 

به اندازه چرم اصل قوی یا بادوام نیست، اما ارزان تر است. علاوه بر این، راحت تر از وینیل و چرم است.

 

بهترین روکش فرمان برای ظاهر و احساس :

اگر به دنبال روکش فرمانی هستید که ظاهر و احساسی لوکس داشته باشد، بهترین انتخاب شما پوششی است که از چرم طبیعی ساخته شده باشد. چرم اصل با کیفیت ترین و گران ترین چرم است.

 

همچنین راحت ترین است و ظاهر و احساسی لوکس دارد. با این حال، به اندازه سایر مواد بادوام نیست.

 

بهترین روکش فرمان برای استایل :

همه ما می توانیم قبول کنیم که برخی افراد روکش فرمان را می خرند زیرا از نظر زیبایی ظاهری دلپذیر است. اگر چه سبک ذهنی است. بنابراین، آنچه ممکن است برای شما شیک به نظر برسد، ممکن است لزوماً برای دیگران جذاب نباشد.

 

در مورد اینکه چه موادی در مورد روکش فرمان شیک است؟ با این حال، اجازه دهید سریع اضافه کنم که اگر به دنبال یک روکش فرمان شیک هستید، هر نوع ماده ای تا جایی که برای شما خوب به نظر می رسد می تواند آزمون را پشت سر بگذارد.

 

نکته هایی برای خرید روکش فرمان, بهترین روکش فرمان خودرو, اصولی برای خرید روکش فرمان

ویژگی های مهم روکش فرمان

 

سایر ویژگی های مهم :

دستگیره روی فرمان روکش، رنگ ها سلیقه ای هستند، بنابراین نباید در مورد این موضوع بحث کرد. فقط یک توصیه کوچک، در صورت امکان از رنگ های فلورسنت و بسیار روشن اجتناب کنید. در حین رانندگی می تواند باعث حواس پرتی و تا حدی آزاردهنده باشد.

 

فاکتورهای مهمتر، طرح های مختلف برای دستگیره ها هستند. برجستگی های قالبی، تکه های لاستیکی یا پلاستیکی، درج هایی از مواد مختلف تنها برخی از ویژگی های روکش فرمان هستند.

 

این نیز بیشتر یک موضوع سلیقه ای است، بلکه جنبه عملی نیز دارد. برخی از این ویژگی ها ممکن است راحت نباشند یا حتی ممکن است باعث ناراحتی در هنگام رانندگی شوند.

 

بهتر است تا زمانی که هنوز در فروشگاه هستید، روکش فرمان زیر دستان خود را بررسی کنید. آن را از روی قفسه بردارید، آن را مانند زمانی که روی فرمان است نگه دارید و ببینید که آیا احساس خوبی دارد یا خیر.

 

همه اینها ممکن است خیلی بدبین به نظر برسند، اما همانطور که گفته شد، این فقط جنبه زیبایی شناسی ندارد، بلکه ایمنی و راحتی است.

 

نتیجه

وقتی نوبت به انتخاب بهترین روکش فرمان برای خودروی شما می رسد، باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. اینها شامل مواد، تناسب، چسبندگی، قیمت، دوام، راحتی در هر شرایط آب و هوایی، ظاهر و احساس است. هیچ پوشش فرمان کاملی وجود ندارد، بهترین روکش فرمان برای شما به نیازها و ترجیحات شما بستگی دارد. تحقیق کنید و بهترین را برای خود انتخاب کنید.

 

اکنون انواع مختلف روکش فرمان موجود را می شناسید. امیدواریم این مقاله مفید بوده باشد و بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

گردآوری: بخش خودرو بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین مطالب مجله خودرو(دنیای خودرو، بازار خودرو، اصول تعمیر و نگه داری خودرو و ...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سکه بیت

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023