نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹ / فیس‌لیفت شاسی‌بلند مرسدس GLC رونمایی شد (+تصاویر)اخبار,دنیای خودرو,نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹

شرکت مرسدس مدل‌های زیادی را با خود به نمایشگاه زنو ۲۰۱۹ آورد، یک از این مدل‌ها فیس‌لیفت جدید شاسی‌بلند موفق کلاس GLC بوده که دچار تغییرات ظاهری و فنی جزئی شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،  شاسی‌بلند کلاس GLC مرسدس با وجود این که تنها ۴ سال از شروع خط تولید آن می‌گذرد، اما به عنوان یکی از بهترین و موفق‌ترین شاسی‌بلند‌های موجود در بازار شناخته می‌شود. شرکت مرسدس چند روز پیش اطلاعات نسخه جدید GLC با نام 300d 4Matic را منتشر کرد، اما برای اولین بار در نمایشگاه ژنو از این مدل رونمایی شد و حال با نگاهی نزدیک‌تر به این مدل می‌توانیم بهتر در مورد ویژگی‌ها و تغییرات جدید آن نسبت به مدل‌های پیشین اظهار نظر کنیم. البته به طور کلی نسخه جدید GLC شامل تغییرات ظاهری کمی است و مرسدس مدل جدیدی از GLC را تولید نکرده بلکه مدل پیشین آن را با فیس‌لیفت جدید به بازار روانه خواهد کرد.

تغییرات ایجاد شده مربوط به بدنه، پیشرانه و فناوری‌های استفاده شده در این مدل است. در ابتدا از بدنه و تغییرات ظاهری این مدل شروع می‌کنیم. در فیس‌لیفت جدید GLC جلوپنجره کوچک‌تر از شاسی‌بلند GLE که در نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس رونمایی شد، طراحی شده است، همچنین چراغ‌های جلو و عقب شکل جدیدی به خود گرفته‌اند. چرغ‌های سری AMG مرسدس نیز در این مدل مورد استفاده قرار گرفته است.

 

اخبار,دنیای خودرو,نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹

 

اخبار,دنیای خودرو,نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹


در داخل کابین شاهد یک فرمان چند منظوره جدید و یک نمایشگر ۱۲.۳ اینچی برای نمایش سرعت و دیگر موارد هستیم که در پشت فرمان جای گرفته است. همچنین یک نمایشگر ۱۰.۵ اینچی برای سیستم هوشمند مرکزی بر روی کنسول خودرو در وسط داشبورد در نظر گرفته شده است. این سیستم هوشمند شامل دستورات حرکتی و صوتی جدیدی است که بخشی از فناوری هوشمند جدید MBUX شرکت مرسدس بنز محسوب می‌شود.

 

اخبار,دنیای خودرو,نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹

 

اخبار,دنیای خودرو,نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹


در زیر کاپوت فیس‌لیفت GLC پیشرانه جدید M264 با ۲.۰ لیتر حجم، چهار سیلندر و قدرت ۲۵۵ اسب بخار به همراه ۳۷۰ نیوتن‌متر گشتاور، قرار گرفته است. به این ترتیب قدرت این نسخه نسبت به مدل پیشین ۱۴ اسب بخار افزایش داشته است. این پیشرانه در آمریکا تنها گزینه موجود خواهد بود، اما در اروپا بر روی مدل‌های جدید ۲۰۰، 4Matic، 200d 4Matic، GLC 220d 4Matic و 4d 4Matic در دسترس خواهد بود.

 

اخبار,دنیای خودرو,نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹

 

اخبار,دنیای خودرو,نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹


فیس‌لیفت جدید GLC به سیستم‌های حرکتی پویا و امنیتی جدیدی مانند دستیار هوشمند فاصله حرکتی، دستیار هوشمند هدایت خودرو، دستیار هوشمد رانندگی بین خطوط، دستیار هوشمند نقاط کور و دستیار هوشمند تغییر خطوط مجهز شده است. این مدل در تابستان آینده در اروپا و در فصل پاییز به بازار آمریکا راه پیدا خواهد کرد. اطلاعات قیمت این مدل هنوز مشخص نشده است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------