خودروها به یک دستیار ماهر، همراه سفر و شنونده‌ دلسوز تبدیل می‌شونددوربین‌ها می‌توانند حرکت چشمان راننده را شناسایی کرده تا سامانه های ناوبری با توجه به حرکت چشمان راننده سامانه‌های ناوبری روی صفحه های نمایشگر را تنظیم کنند. فورد بر این باور است که خودروهای آینده می‌توانند حالت و موقعیت راننده را تشخیص داده و متناسب با آن رفتار کنند.

به گزارش عصر ایران ، یک تحقیق مشترک که توسط دانشگاه آخن آلمان و گروه صنعتی فورد صورت گرفته نشان می‌دهد که خودروساز آمریکایی آینده‌ای را به تصویر کشیده که در آن میکروفن‌های پیشرفته و دوربین‌های قادر به تشخیص خلق و خوی راننده بوده و می‌توانند متناسب با آن واکنش نشان دهند.

 

اخبار,اخبار دنیای خودرو,خودروها به یک دستیار ماهر، همراه سفر و شنونده‌ دلسوز تبدیل می‌شوند

 

برای مثال خودرو می‌تواند در هنگام تشخیص استرس بالای راننده آهنگ مورد علاقه وی را شناسایی کرده یا با ایجاد نور مناسب درون خودرو به بهتر شدن حال وی کمک کند.

 

فورد در این خصوص می‌گوید خودروهای آینده در حال تبدیل شدنبه یک دستیار و کمک شخصی برای رانندگان هستند. این گروه سازنده خودرو بر این باور است که در دو سال آینده سامانه‌های نترل صدا به رانندگان می گویند: "شکلات مورد علاقه شما در مغازه منتخب شما در مسیر قرار دارد، آیا مایلید در این مکان توقف کرده و مقداری از شکلات را بخرید؟"

 

دوربین‌ها می‌توانند حرکت چشمان راننده را شناسایی کرده تا سامانه های ناوبری با توجه به حرکت چشمان راننده سامانه‌های ناوبری روی صفحه های نمایشگر را تنظیم کنند.

 

در یک مقاله ارائه شده در دانشگاه یورک دومنیک وات بیان شد که در حال حاضر مردم خودروهایشان را دوست دارند، اما سامانه تطبیق و هماهنگی در خودروهای جدید به گونه‌ایست که یک رابطه دو طرفه بین راننده و خودرو شکل می‌گیرد. خودروها به زودی به یک دستیار ماهر، همراه سفر و شنونده‌ی دلسوز تبدیل شده که کاربران می‌توانند با آنها بحث کرده و خواسته‌های متفاوتی را از آنها تقاضا کنند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی